Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 grudnia 2016 r.
10:15

"Piją, krzyczą, śpiewają". Mieszkańcy skarżą się na studentów imprezujących koło sklepu

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
386 60 A A
Sąsiedzi tego sklepu na osiedlu Kopernika mają już dość studentów którzy kupują tu w nocy alkohol/ fot. E.Burda
Sąsiedzi tego sklepu na osiedlu Kopernika mają już dość studentów którzy kupują tu w nocy alkohol/ fot. E.Burda

Mieszkańcy z osiedla Kopernika w Białej Podlaskiej skarżą się na studentów zakłócających ciszę nocną. Władze miasta obiecują pomoc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Po godzinie 22:00 przeżywamy horror. Studenci AWF przychodzą do sklepu Omega, który czynny jest do 2:00 w nocy. Mają tam tanie piwo. Jesteśmy budzeni po kilka razy w nocy. Oni krzyczą, śpiewają, konsumują alkohol przed sklepem albo na pobliskim placu zabaw - żali się Stanisław Zygier, który występuje w imieniu mieszkańców osiedla. 

- Przy placu jest skwer, tam załatwiają też swoje potrzeby. Wzywamy policję, ona przyjeżdża, a studenci zazwyczaj uciekają- dodaje pan Stanisław. Problem ciągnie się od kilku lat. - W okolicy kampusu AWF jest aż 6 sklepów z alkoholem. Czy nie należy ograniczyć tych punktów? Nasze osiedle wrze po godz. 22:00 - zwracają uwagę mieszkańcy i chcą konkretnych działań.

- Powinno być zero tolerancji, nie pouczenie, tylko mandat. Bo policja odjeżdża, a młodzi wracają. To się dzieje na okrągło-zaznacza Zygier. Tymczasem właściciel sklepu nie widzi problemu.-  To nie jest tak że grupa mieszkańców protestuje. To tylko jedna osoba, a wynika to z naszego prywatnego konfliktu - przyznaje Waldemar Mikołajuk. - Mam dobre stosunki z mieszkańcami. Żadna delegacja nie przychodziła do mnie z pretensjami. Co więcej, co jakiś czas mam kontrole, również z urzędu miasta i wszystko jest w porządku - dodaje właściciel.

- Ten teren jest wpisany w nasze działania na stałe. Nie tylko pouczamy, ale wystawiamy mandaty. I stosujemy zasadę zero tolerancji - odpowiada z kolei podinspektor Marek Lubański, naczelnik Wydziału Prewencji bialskiej policji.

Tylko zdaniem mieszkańców, działania nie przynoszą rezultatów. - Mamy tego dość - mówią. - To sygnał dla służb aby zintensyfikować tam działania i przeprowadzić działania prewencyjne. Poza tym, zezwolenie na sprzedaż alkoholu nie jest udzielanie raz na zawsze - zauważa z kolei Michał Litwiniuk zastępca prezydenta miasta. - Podmiot prowadzący punkt z alkoholem musi spełniać pewne warunki. Sprzedaż alkoholu nie powinna wpływać na zagrożenie porządku publicznego -dodaje Litwniuk.

Sprawą ma się zająć Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  - Liczba zezwoleń na sprzedaż alkoholu wynika z uchwały rady miasta i od lat nie była zwiększana - zastrzega jednocześnie Litwiniuk. Oprócz tego władze miasta spotkają się ze środowiskiem akademickim bialskiej filii AWF. - Być może dobrym pomysłem jest również kamera przed sklepem- proponuje zastępca prezydenta. - Kamera nie załatwi sprawy. Tu trzeba konkretnych działań  komisji która daje zezwolenia na alkohol. Można też przecież skrócić godziny otwarcia sklepu, aby ludzie mogli spokojnie spać - podkreśla na koniec Stanisław Zygier.

Czytaj więcej o:

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 21:08
na ławce kolo śmietnika przesiadują nocami młodzi ludzie, piją piwo, krzyczą przeklinają; spać nie można... mam tego dość; policja jeździ w dzień... w nocy nie widzialłm
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 10:10
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarczy wieczór i słychać jak h..... wychodzi na wybieg.
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarc... rozwiń
Avatar
SB / 10 grudnia 2016 o 12:52
Były milicjant w akcji ,nie te czasy
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 01:19
Panie Stasiu MO się skończyło, czekaj pan na zabranie niesłusznie pobieranej emerytury. Spląnć w twarz to mało. Jako sąsiad liczę, że ie spotkamy twarzą w twarz i splunę ci chu...ju w gębę.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:49
Stasiek, walnij se browara a wyśpisz się po śmierci. Póki żyjesz, poużywaj życia, nawet jeśli już Ci nie staje.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 19:37
***s://biala.24wspolnota.pl/ -mieszkam na kopernika od 20 lat i nikt mnie w nocy nie budzi żadnymi burdami !często spaceruję z psami koło północy w rejonie awf i nie słyszałem żadnych alkoholowych libacji ani burd ! z tego co wiem , ten pan to nie emerytowany policjant ,ale milicjant zboczony przez system komunistyczny uprawiający osiedlowy monitoring nocą i alarmujący ciągle dyżurnego policji o libacjach i burdach , wyznający zasadę "śpij spokojnie ormo czuwa " ! u mnie w bloku tez stary ormwiec czuwa z całą rodziną całą noc z nosami przy szybach !
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:27
to piwo jest w normalnych cenach a niekiedy nawet droższe, nie traktujcie tego sklepu jak meliny; te głupoty wypisują ludzie którzy nigdy nie studiowali tylko po ośmiu klasach od razu do roboty poszli
Avatar
mieszkaniec / 6 grudnia 2016 o 15:23
ten człowiek ma obsesję i to pod każdym kątem, kiedyś za wyrzucanie plastików do pojemników sortowanych chciał mnie wystraszyć a że na język nie choruję to z niesmakiem poszedł do domu z powrotem; on chyba w oknie cały czas stoi albo kamerę ma umocowaną
Avatar
PSW / 6 grudnia 2016 o 13:54
JP NA 100%. POZDRO DLA ZIOMKÓW Z AWF. CHULIGANI ZAWSZE RAZEM
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:26
PROMOCJA? Czy wysprzedaż przed bankructwem?
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 21:08
na ławce kolo śmietnika przesiadują nocami młodzi ludzie, piją piwo, krzyczą przeklinają; spać nie można... mam tego dość; policja jeździ w dzień... w nocy nie widzialłm
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 10:10
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarczy wieczór i słychać jak h..... wychodzi na wybieg.
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarc... rozwiń
Avatar
SB / 10 grudnia 2016 o 12:52
Były milicjant w akcji ,nie te czasy
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 01:19
Panie Stasiu MO się skończyło, czekaj pan na zabranie niesłusznie pobieranej emerytury. Spląnć w twarz to mało. Jako sąsiad liczę, że ie spotkamy twarzą w twarz i splunę ci chu...ju w gębę.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:49
Stasiek, walnij se browara a wyśpisz się po śmierci. Póki żyjesz, poużywaj życia, nawet jeśli już Ci nie staje.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 19:37
***s://biala.24wspolnota.pl/ -mieszkam na kopernika od 20 lat i nikt mnie w nocy nie budzi żadnymi burdami !często spaceruję z psami koło północy w rejonie awf i nie słyszałem żadnych alkoholowych libacji ani burd ! z tego co wiem , ten pan to nie emerytowany policjant ,ale milicjant zboczony przez system komunistyczny uprawiający osiedlowy monitoring nocą i alarmujący ciągle dyżurnego policji o libacjach i burdach , wyznający zasadę "śpij spokojnie ormo czuwa " ! u mnie w bloku tez stary ormwiec czuwa z całą rodziną całą noc z nosami przy szybach !
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:27
to piwo jest w normalnych cenach a niekiedy nawet droższe, nie traktujcie tego sklepu jak meliny; te głupoty wypisują ludzie którzy nigdy nie studiowali tylko po ośmiu klasach od razu do roboty poszli
Avatar
mieszkaniec / 6 grudnia 2016 o 15:23
ten człowiek ma obsesję i to pod każdym kątem, kiedyś za wyrzucanie plastików do pojemników sortowanych chciał mnie wystraszyć a że na język nie choruję to z niesmakiem poszedł do domu z powrotem; on chyba w oknie cały czas stoi albo kamerę ma umocowaną
Avatar
PSW / 6 grudnia 2016 o 13:54
JP NA 100%. POZDRO DLA ZIOMKÓW Z AWF. CHULIGANI ZAWSZE RAZEM
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:26
PROMOCJA? Czy wysprzedaż przed bankructwem?
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!