wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Prezydenci dzielą się wydziałami. Będą "delikatne wahania w liczbie etatów"

Dodano: 9 lipca 2015, 09:24
Autor: eb

Urząd Miasta Biała Podlaska
Urząd Miasta Biała Podlaska

Więcej wydziałów urzędu miasta pod pieczą zastępcy prezydenta Adama Chodzińskiego. Tak wynika z nowego regulaminu organizacyjnego magistratu, który obowiązuje od lipca.

Zgodnie z nim, zastępca prezydenta Adam Chodziński przejmuje od Michała Litwiniuka dwa dodatkowe wydziały: urbanistyki, architektury i budownictwa oraz geodezji i gospodarki nieruchomościami. W sumie Chodziński kieruje już pięcioma wydziałami.

Wiceprezydentowi Litwiniukowi pozostały wydziały edukacji oraz polityki społecznej. – W przypadku planowania inwestycji konieczna jest współpraca trzech wydziałów, czyli inwestycji, gospodarki nieruchomościami oraz urbanistyki. Stąd ta zmiana, która ułatwia pracę – tłumaczy Adam Chodziński.

Rzecznik prezydenta Michał Trantau zapewnia, że obaj zastępcy prezydenta maja tyle samo pracy. – Michał Litwiniuk zarządza wydziałem edukacji. Dodatkowo ma pod sobą wydział polityki społecznej, pod który podlega m.in.: Bialskie Centrum Kultury, biblioteki oraz sport. Te dwa wydziały zarządzają około połową sfery zadań urzędu miasta – podkreśla rzecznik.

Czy w związku z kolejną zmianą struktury, szykują się zwolnienia? – Wbrew plotkom, magistrat nie planuje masowych zwolnień. Delikatne wahania w liczbie etatów są naturalną rzeczą w tak dużej instytucji. Związane jest to m.in. z odejściami na emeryturę – komentuje Trantau.

Zwolnień urząd nie planuje, ale za to nabór na nowe stanowiska trwa. Obecnie magistrat poszukuje m.in. specjalisty ds. kultury w referacie kultury, sportu i turystyki oraz specjalisty ds. komunikacji społecznej w gabinecie prezydenta.

– Na razie nie ma przetasowań w związku z audytem personalnym, a nabory na nowe stanowiska są związane z nowymi wyzwaniami, jakie ma przed sobą urząd – tłumaczy rzecznik prezydenta.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lipca 2015 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę,że w Białej Podlaskiej nie potrzeba dwóch zastępców/obaj z PO/,tylko dobrze zrobiony audyt powinien zalecać funkcjonowanie prezydenta i 1 zastępcy.Audyt powinien być organizacyjnie i merytorycznie uzasadniony,a nie polityczny i kolesioski.Biała Podlaska jest za biedna na taką rozrzutność,jaką proponuje Stefaniuk z hrabią/senatorem/Biereckim.Ale Stefaniuk także wywodzi się ze SKOK-ów,a stamtąd łatwo wyprowadza się miliony,to może i w mieście opracują metodę wyprowadzania kasy,bo ludzie Biereckiego nad tym już w mieście pracują! Firma prawnicza z Gdańska pracuje w Białej???To nie jest ciekawe????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!