sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Po fatalnym stanie dróg urzędnik odszedł z urzędu. Do gminy

Dodano: 24 lutego 2017, 12:44
Autor: Ewelina Burda

Urząd Miasta Biała Podlaska
Urząd Miasta Biała Podlaska

Jan Kwiecień nie kieruje już referatem zarządzania kryzysowego w bialskim magistracie. Od lutego jest sekretarzem w Urzędzie Gminy w Sosnówce.

Urzędnik był jednym z bohaterów miejskiego poślizgu na drogach. W nocy z 4 na 5 stycznia gwałtownie obniżyła się temperatura i spadło dużo śniegu. Bialski sztab zarządzania kryzowego zareagował za późno – sprzęt do odśnieżania i solarki ruszyły w miasto dopiero ok. godz. 3 w nocy. W efekcie przez kilka dni na ulicach zalegał śnieg, a jezdnia pokryta była lodem.

Za ten fatalny stan jeden urzędnik obwiniał winą drugiego. Spór wyjaśniła rozmowa telefoniczna obu panów, która została nagrana. Wynikało z niej, że Jan Kwiecień wspólnie z naczelnikiem wydziału dróg i komunikacji Pawłem Bruszewskim uzgodnili, że solarki mają ruszyć ok. godz. 3. Magistrat zapowiedział wówczas, że urzędnicy poniosą konsekwencje.

Jan Kwiecień nie jest już kierownikiem referatu.

– To była moja decyzja, sam odszedłem – mówi Kwiecień. Na nasze pytanie czy były takie naciski, odpowiada tylko: „Tak, były”.

Urzędnik nie jest bezrobotny. Wystartował w konkursie na sekretarza gminy Sosnówka i go wygrał.

– Z nowej pracy jestem bardzo zadowolony – przyznaje.

„Oferta pana Jana Kwietnia spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze na stanowisko. Posiadane przez wykształcenie jak i wieloletnie doświadczenie w samorządzie, w tym wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym zapewni prawidłowe wykonywanie obowiązków na stanowisku sekretarza gminy” – czytamy w uzasadnieniu wójta gminy Marka Korpysza.

Przypomnijmy, że to wojewoda lubelski zalecił wójtowi ponowne rozpisanie konkursu na sekretarza gminy. Ustalono bowiem, że dotychczasowa sekretarz Teresa Harasimiuk nie posiadała stażu pracy wymaganego na tym stanowisku. Ale wójt zwlekał z rozpisaniem konkursu, pomimo że wojewoda wzywał go to tego dwukrotnie. Ostatecznie konkurs rozpisano na początku stycznia.

– Wszystko jest teraz w porządku. Nowy sekretarz sprawdza się na stanowisku – mówi wójt Marek Korpysz.

Bialskim referatem zarządzania kryzysowego kieruje teraz Artur Żukowski, wcześniej komendant Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lutego 2017 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie zima się skończyła i mieszkańcy mogą czuć się usatysfakcjonowani. W tej Białej mieszka takie Państwo któremu przeszkadza wszystko, słońce świeci- gorąco, deszcz pada - mokro , śnieg pada- nie odśnieżone. Ludzie co z Wami.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to ten sam Kwiecien z PZW?
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2017 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest prosta rada dla zwolenników zimy bez śniegu przenieść się do Grecji albo płacić większe podatki. Za to drogowcy będą sypać co godzinę piach na metr wysoko, solić aż szlag trafi wszystkie drzewa i drzewa przy drogach a za resztę pieniędzy sprzątać i nasadzać od wiosny do jesieni. Doszło do tego że ze strachu pracownicy urzędu nagrywają się nawzajem żeby chronić własny tyłek bo śnieg pada. Też mi fucha taka robota. Zazdrościć jej może tylko totalny tępak bez szkoły.
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2017 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszędzie jest słodko gdzie nas nie ma. A panu życzymy sukcesów w nowym miejscu pracy.
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2017 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest wakat w wydziale dróg UM na inspektora no śmiało pisarze może ktoś spróbuje jak jest słodko
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!