Bogdanka zarabia aż miło. Sprzedaż węgla wzrosła

Dodano: 13 września 2017, 07:43
Autor: pp

Bogdanka
Bogdanka (fot. Maciej Kaczanowski)

Bogdanka w pierwszym półroczy wypracowała zysk netto w wysokości 112,1 mln zł. To prawie o 50 proc. więcej rok do roku.

Bogdanka niezmiennie błyszczy na tle branży. Wciąż uzyskuje bardzo dobre wyniki. Po I półroczu 2017 r. jej udział w rynku sprzedaży węgla energetycznego kształtował się na poziomie 18 proc., a w rynku węgla energetycznego dostarczanego do elektrowni i ciepłowni na poziomie 26,2 proc.

W pierwszym półroczu tego roku wydobycie węgla osiągnęło poziom 4,6 mln ton. Na podobnym pułapie utrzymywała się również sprzedaż w tym okresie – 4,7 mln ton, co oznacza, że wzrosła o 6,5 proc. rok do roku.

– Podtrzymujemy deklarację, że naszym celem na ten rok jest ok. 9 mln ton wydobycia i sprzedaży węgla – powiedział Krzysztof Szlaga, prezes zarządu LW Bogdanka SA.

– Dbając o zabezpieczenie długofalowego rozwoju spółki, złożyliśmy w lipcu wniosek o koncesję wydobywczą na złoże „Ostrów”, o zasobach operatywnych na poziomie ok. 186 mln ton. To ważny krok w kierunku podwojenia naszych zasobów i przedłużenia żywotności kopalni z 25 lat obecnie do ok. 50 lat. Liczymy na to, że otrzymamy koncesję do końca 2017 roku – dodał prezes Szlaga.

Do najważniejszych wydarzeń minionego półrocza zaliczyć należy ogłoszenie w lutym przez Bogdankę strategii rozwoju LW Bogdanka SA Obszar Wydobycie Grupy Enea do 2025 roku z perspektywą do roku 2030.

Z kolei w czerwcu br. Zwyczajne Walne Zgromadzenie LW Bogdanka SA podjęło decyzję o wypłacie dywidendy w wysokości 1 zł na akcję. Dywidenda w łącznej kwocie ponad 34 mln zł została wypłacona 2 sierpnia 2017 r.

Weteran
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Weteran
Weteran (13 września 2017 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gosciu z 12 24 biedy to ty chlopi prawdziwej nie widziales! I zareczem, ze jest wiele biednieszych regionow w Polsce a tym bardziej w EU! Nie wiem kto opracwal ten ranking. Bieda w Polsce to byla, ale za PRL-u!
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2017 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przypominam - lubelskie jest NAJBIEDNIEJSZYM UNIJNYM REGIONEM - a kto wprowadzał Polskę pod unijny topór i od lat sterował tym regionem???
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2017 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i PO tuSSku :) nareszcie :)
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2017 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu jest Lubelskie, jesteśmy pragmatyczni, nie ma sensu wojenka pomiedzy partiami politycznymi, tylko pomiędzy organizacjami biznesowymi, któe korzystają na naszych LUBELSKICH zasobach, Lubelskie nie jest Narodowe, jest Lubelskie. A BIZNES powinien być ODPOWIEDZIALNY, nawet jeśli jest z zasobnego Poznania, i wspierany przez nielubelskie koterie. Ijesli exportuje zyski poza OBSZAR WYDOBYCIA.
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2017 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aż się wypowiem. Grupa Enea, przejmując wrogo LW Bogdanka, pokazała pazur. Teraz następuje proces wypompowywania zysków poza Lubelskie, zamiast reinwestowania ich w na Lubelszczyznie. Dodatkowo, zlikwidowano Ecoklinkier, oraz zaprzestano dotowania Górnika Łeczna, czego skutkiem jest spadek z Extraklasy do Nice Ligi. Jeśli, taką Strategię przyjmuje Grupa Energetyczna, to ja w przysżłości, zamiast terraformacji lubelskiej powierzchni marsjańskiej, widzę dalsze cięcia, wypompowywanie zysków z Lubelskiego do Poznania, braki w dziedzinie Corporate Social Responsibility, Corporate Environment Responsibility, a co najgorsze znaczne opóxnienia w wykonaniu budowy zespołu sztucznych jezior rekkreacyjnych pomiędzy Bogdanką, Nadrybiem, a Uciekajką. Szanowni manadżerowie zza poznańskich biurek, mam do was pytanie, czy w przyszłym roku planujecie zmniejszyc ilość powietrza w aparatach tlenowych o połowę, i zaoszczędzić tez na bezpieczeństwie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!