środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Klasówka dla urzędników. Żartów nie ma, bo pojawiła się dla nich konkurencja

Dodano: 2 lutego 2016, 21:34

Urzędnicy starostwa w Chełmie każdą wolną chwilę poświęcają na studiowanie ustaw samorządowych. Wszystko po to, by jak najlepiej wypaść podczas zarządzonego przez starostę sprawdzianu. Żartów nie ma, bo w urzędzie pojawiła się konkurencja –12 nowych stażystów

Kiedy w grudniu 2014 roku Piotr Deniszczuk (PSL) obejmował stanowisko chełmskiego starosty, zapowiedział, że znacząco odmłodzi urząd. Teraz chce sprawdzić poziom wiedzy swoich „starych” i „młodych” podwładnych.

– Od tamtego czasu do pracy przyjąłem ponad 30 młodych ludzi z wyższym wykształceniem – mówi starosta. – Miejsca ustąpili im przede wszystkim urzędnicy, którzy zdążyli nabyć prawo do świadczeń emerytalnych. Sprawdzian dotyczy tak nowoprzyjętych, jak i wszystkich pozostałych.

Deniszczuk podkreśla, że nie chce ścigać nikogo za brak wiedzy. Wyniki sprawdzianu nie będą włączane do akt osobowych pracowników. Jako przełożony chce się jedynie upewnić, że dysponuje kompetentną kadrą. Właśnie temu miało służyć zlecone przez niego szkolenie. Wszyscy pracownicy, podzieleni na grupy, przez tydzień uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Drapsę, sekretarza powiatu i pracujących na rzecz starostwa radców prawnych.

– Kto nie wykaże się dostateczną wiedzą, będzie musiał szybko ją uzupełnić – dodaje starosta. – Dopiero kiedy urzędnik zbagatelizuje ten obowiązek, będę zastanawiał się nad jego przyszłością w urzędzie.
Deniszczuk podjął już decyzję, co do formy sprawdzianu. Będzie to klasyczny test z pytaniami i kilkoma odpowiedziami do wyboru. Zadaniem urzędników będzie wskazanie tej właściwej.

Pracownicy starostwa mają szczególny powód, aby jak najlepiej uporać się z testem. Wczoraj starosta przyjął bowiem 12 stażystów (na sześć miesięcy z gwarancją trzymiesięcznego zatrudnienia).

– Wierzę, że w tej grupie znajdą się prawdziwe, urzędnicze talenty – mówi Deniszczuk. – Ci, którzy najlepiej się sprawdzą, mogą liczyć na stałe zatrudnienie.

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lutego 2016 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby się naobiecywało i zbrakło etatów ? Jak wszyscy tutaj jestem za wielkim testem także dla Pana Starosty, chciałoby się móc dowiedzieć jak bardzo jest kompetencyjny. Tylko co tu zrobić aby wcześniej nikt nie znał pytań ???
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Redakcjo, a może krótki test dla starosty Deniszczuka? Prosimy to zorganizować i przeprowadzić!
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arbuz czyści korytko pod młode arbuziątka, sam wykazuje totalną ignorancję w dziedzinie prawa dot. samorządu. Polecam szpeniowi szczególnie ustawę o ... pracownikach samorządowych. Tam jest coś takiego jak słuzba przygotowawcza - żaden pracodawca - wójt/burmistrz/starosta czy marszałek nie ma praw zatrudnić osoby, która nie zaliczy testu końcowego. WSTYD!
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I o to chodzi...
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2016 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dobre. To może i w urzędach przeprowadzić taki test. i dlaczego dziwnym trafem nie zdadzą go członkowie PO-PSL, a b. dobrze wypadną popierający PIS. czas na dobre zmiany
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!