niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Pierwszy misjonarz z Chełma na Madagaskarze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2014, 21:30

Radosław Jarecki, wolontariusz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego od dwóch miesięcy jest na Madagaskarze. Jako świecki misjonarz pomaga ojcom ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Uczy dzieci i młodzież angielskiego oraz dzieli się z nimi swoimi licznymi zdolnościami.
- To nasz "ambasador na tej afrykańskiej wyspie i pierwszy misjonarz z Chełma na Madagaskarze - mówi Tadeusz Boniecki, prezes Hospicjum.

Radek właśnie przysłał Bonieckiemu pierwszą relację z Mampikony. Wynika z niej, że po przylocie na wyspę odebrała go Patrycja Malik, jedna z założycielek Fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru. Do samej Mampikony dotarł już następnego dnia.

- Na początek wraz z koleżanką z Radomia Moniką zapoznaliśmy się z misjonarzami - napisał Radek. - Omówiliśmy program naszej pracy misyjnej, na początek kupiliśmy farby, aby pomalować ściany w szkolnych klasach. Następnie przyszedł czas na przygotowanie kart edukacyjnych , po czym wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęliśmy pracę z dziećmi.

Uczniom, którzy przyszli do szkoły Jarecki rozdał ofiarowane przez chełmian przybory szkolne i zabawki. Część darów zawiózł też do odległych wiosek rozsianych na terenie obsługiwanym przez polskich misjonarzy.

Wraz z Moniką Radek uczy języka angielskiego chłopców z internatu prowadzonego przez naszych misjonarzy. - Dzieciaki mają chłonne umysły i szybko się uczą - uważa Jarecki. - Obawiam się tylko, że po naszym wyjeździe do Polski w grudniu, nie będzie ich miał kto dalej ich uczyć. Niestety do Mampikony trafia niewielu wolontariuszy.

Przypominamy, że Radosław Jarecki mógł spełnić marzenie dzięki ofiarności chełmian oraz miejscowych firm i instytucji. Wszyscy razem złożyli się dla niego na lotniczy bilet.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm madagaskar
pEDZIO
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pEDZIO
pEDZIO (13 listopada 2014 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

pierwszym misjonarzem był oczywiście Ksiądz i to ma MELDIWACH!

Jego szef, czyli Ksiądz Proboszcz widząc wyjeżdżajacego Księdza Wikarego własnym samochpodem pyta:

- Gdzie się Ksiądz wybiera?

Ksiądz wikary przez uchylone okno mówi akcentując:

- Jade na male divy!

Ksiądz proboszcz załamał ręcę i mówi:

- Co Ksiądz pedo?, a da się na malych divach odpocząc?

- Oj da, da - odpowiada Ksiadz Wikary!, a tak właściwie to ja jadę tam na Misję!

- No, to z Bogiem pedo ksiądz Proboszcz!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!