Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

24 lipca 2015 r.
11:45

Żółtańce: Psy i pijacy, a obok turyści

0 18 A A
Zalew w Żółtańcach cieszy się coraz większą popularnością. Ale nie zawsze jest tak sielsko i anielsko…<br />
Zalew w Żółtańcach cieszy się coraz większą popularnością. Ale nie zawsze jest tak sielsko i anielsko…

Zalew w Żółtańcach k. Chełma miał być atrakcją turystyczną. I jest. Ale turystów odstraszają kąpiące się psy oraz młodzież racząca się co rusz alkoholem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pani Anna z Chełma nie będzie mile wspominać wypoczynku w tym miejscu. – Przyszło mi kąpać się wśród psów, a wszędzie wokół było pełno ludzi pijących alkohol. I to nie tylko młodzież – napisała na jednym z portali internetowych.

Kobieta zwróciła uwagę ratownikom, że ludzie wchodzą do wody ze swoimi psami. Usłyszała, że to dozwolone, gdyż działo się to w miejscu przez nich nie strzeżonym. Teoretycznie nikt nie powinien się tam kąpać.

– Ratownik miał rację, gdyż rzeczywiście kąpielisko w Żółtańcach zostało wyznaczone jedynie między drugim i trzecim pomostem od strony miasta – mówi Julian Góra z nadzorującego zalew Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Chełm. – A jeśli chodzi o picie alkoholu na plaży, to rzeczywiście mamy z tym same problemy.

On sam zwrócił niedawno uwagę grupie podchmielonych i przeklinających młodych mężczyzn. Zareagowali agresją, grożąc, że wrzucą go do wody.

W Żółtańcach tamtejszy zbiornik codziennie dozoruje pracownik gminy. Wielokrotnie wzywał już na pomoc policję. Przyjeżdżało nawet po kilkunastu funkcjonariuszy, aby stawić czoła barczystym mężczyznom o ogolonych głowach.

– Myślę, że z czasem będziemy mieli coraz mniej podobnych problemów – dodaje Góra. – Przecież to kąpielisko urządziliśmy po to, aby ludzie w cywilizowany sposób mogli się nim cieszyć. Zostało to docenione, o czym świadczy coraz większa liczba osób rozkładających koce na naszej plaży.

Zbiornik w Żółtańcach z roku na rok zmienia się. Przed tym sezonem rozbudowano tam pomosty i urządzono siłownię pod chmurką. Tym miejscem zainteresowali się już także prywatni przedsiębiorcy oferujący sprzęt wodny. Tymczasem władze Chełma w ciągu ostatniej dekady nie uczyniły nic, aby zagospodarować Glinianki.

– Był pomysł na zagospodarowanie Glinianek w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – mówi Rolad Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta miasta. – Zainteresowany tym przedsiębiorca w końcu jednak nie złożył swojej oferty. Na to zadanie trzeba wydać kilka milionów złotych, których miasto nie ma. Bez zewnętrznego wsparcia się nie obędzie. Dlatego czekamy na ogłoszenie naboru projektów w ramach unijnego dofinansowania.

Gotowa koncepcja projektowa obejmuje przede wszystkim połączenie dwóch akwenów składających się na Glinianki. Przy tak powiększonym lustrze wody specjalną atrakcją mogłoby być tam korzystanie ze sprzętu wodnego.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kochający chełm / 25 lipca 2015 o 20:13
[quote name="Guest" post="1061295" timestamp="1437794496"]

Ty bydlaku!>do kogo to?
Avatar
wiesiołyj turist / 25 lipca 2015 o 12:19

Na całym cywilizowanym świecie nie widać ludzi na publicznych plażach wprowadzjących do wody psów i innych zwierząt, może cywilizacja od zachodu zatrzymała się na obrzeżach Chelma stąd twoja reakcja,nie widać rownież oprócz "WSCHODU" grillujących na plażach.Nie musisz wyjeżdżać na "zmywak" w Polsce też są miejsca gdzie CYWILIZACJA funkcjonuje,bez śmierdzącego zmywaka i "obszczanych " browaropochłaniaczy.

Avatar
olo / 25 lipca 2015 o 09:42

Ciekawy sposób na życie i picie PO-zazdrościć. No cóż swojskie klimaty we wschodnich grajdołach około 70% to widać słychać i czuć.

ciekawe skąd ty jestes? :P Pewnie z jakiejs Piździ wólki tylko wyjechałeś za chlebem gdzieś w Polske albo za granice i jestes zwykłym ZMYWAKIEM i żal ci d... zciska,ze na wschodzie ludzie też sobie nieźle radzą :P zmywak,zmywak :P

Avatar
kwiatek / 25 lipca 2015 o 06:50

....jak się nie PO-doba, to do Sopotu PO-jedzcie, albo na Riwere. Chełmiacy czują się dobrze i każdej ma prawo do robienie co chce. PO-jakiego groma opisywać? Z moim facetem tam w każdy wikend jestem i mamy namiot dla nas tylko i jest fajnie! A browara napic się może kto chce bo za swoje pijem.

Ciekawy sposób na życie i picie PO-zazdrościć. No cóż swojskie klimaty we wschodnich grajdołach około 70% to widać słychać i czuć.

Avatar
Gość / 25 lipca 2015 o 05:21
Ty bydlaku!
Avatar
Kochający chełm / 24 lipca 2015 o 23:14
Byłem widziałem nie raz. jak w wodzie pływalo gówno komuś nie chciało się przejść do WC na parkingu. JUŻ nie śmigam nad zoltance kompac się chyba że z psem.Pies mam szczepienia jest odrobaczony i się kąpie.Pomyślcie sami lepiej depnac w go... Niż rozwalić nogę lub co innego na pobitej butelce.Owszem też mi się nie podoba picie nad wodą za tym też jestem.
Avatar
KOCHAJACY CHEŁM / 24 lipca 2015 o 23:12
555
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 18:28
nie widzę żadnego problemu miejsca jest tam tyle że można po drugiej stronie zalewu wyznaczyć miejsce dla psów a na plażę od strony parkingów należałoby wprowadzić zakaz wprowadzania psów bo spacerowanie z psem po plaży morze zakończyć pogryzieniem a niema co ukrywać że zwierzęta maja potrzeby fizjologiczne które załatwiają na plaży ipo okolicznych naroślach
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 17:50
A co to za zestawienie - psy i pijacy? Człowiek sika do wody, czasami jest niedomyty, wymiotuje jak jest pijany, a pies - na ogół zadbany bo czyjś, nie załatwia się NIGDY do wody, w której się kąpie, bo woda to dla psa też coś co pije. Rozumiem, że tym którym przeszkadzają psy, również przeszkadzają ptaki i ryby w tej wodzie, bo mogą chorować, mieć pasożyty, załatwiają się do wody, itd. Zanim coś się napisze, to trzeba sobie przemyśleć i to dobrze, a nie swoje uprzedzenia do psów zrównywać z ludźmi nie znającymi umiaru w piciu.
Avatar
Izabella .... / 24 lipca 2015 o 17:10

....jak się nie PO-doba, to do Sopotu PO-jedzcie, albo na Riwere. Chełmiacy czują się dobrze i każdej ma prawo do robienie co chce. PO-jakiego groma opisywać? Z moim facetem tam w każdy wikend jestem i mamy namiot dla nas tylko i jest fajnie! A browara napic się może kto chce bo za swoje pijem.

Avatar
Kochający chełm / 25 lipca 2015 o 20:13
[quote name="Guest" post="1061295" timestamp="1437794496"]

Ty bydlaku!>do kogo to?
Avatar
wiesiołyj turist / 25 lipca 2015 o 12:19

Na całym cywilizowanym świecie nie widać ludzi na publicznych plażach wprowadzjących do wody psów i innych zwierząt, może cywilizacja od zachodu zatrzymała się na obrzeżach Chelma stąd twoja reakcja,nie widać rownież oprócz "WSCHODU" grillujących na plażach.Nie musisz wyjeżdżać na "zmywak" w Polsce też są miejsca gdzie CYWILIZACJA funkcjonuje,bez śmierdzącego zmywaka i "obszczanych " browaropochłaniaczy.

Avatar
olo / 25 lipca 2015 o 09:42

Ciekawy sposób na życie i picie PO-zazdrościć. No cóż swojskie klimaty we wschodnich grajdołach około 70% to widać słychać i czuć.

ciekawe skąd ty jestes? :P Pewnie z jakiejs Piździ wólki tylko wyjechałeś za chlebem gdzieś w Polske albo za granice i jestes zwykłym ZMYWAKIEM i żal ci d... zciska,ze na wschodzie ludzie też sobie nieźle radzą :P zmywak,zmywak :P

Avatar
kwiatek / 25 lipca 2015 o 06:50

....jak się nie PO-doba, to do Sopotu PO-jedzcie, albo na Riwere. Chełmiacy czują się dobrze i każdej ma prawo do robienie co chce. PO-jakiego groma opisywać? Z moim facetem tam w każdy wikend jestem i mamy namiot dla nas tylko i jest fajnie! A browara napic się może kto chce bo za swoje pijem.

Ciekawy sposób na życie i picie PO-zazdrościć. No cóż swojskie klimaty we wschodnich grajdołach około 70% to widać słychać i czuć.

Avatar
Gość / 25 lipca 2015 o 05:21
Ty bydlaku!
Avatar
Kochający chełm / 24 lipca 2015 o 23:14
Byłem widziałem nie raz. jak w wodzie pływalo gówno komuś nie chciało się przejść do WC na parkingu. JUŻ nie śmigam nad zoltance kompac się chyba że z psem.Pies mam szczepienia jest odrobaczony i się kąpie.Pomyślcie sami lepiej depnac w go... Niż rozwalić nogę lub co innego na pobitej butelce.Owszem też mi się nie podoba picie nad wodą za tym też jestem.
Avatar
KOCHAJACY CHEŁM / 24 lipca 2015 o 23:12
555
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 18:28
nie widzę żadnego problemu miejsca jest tam tyle że można po drugiej stronie zalewu wyznaczyć miejsce dla psów a na plażę od strony parkingów należałoby wprowadzić zakaz wprowadzania psów bo spacerowanie z psem po plaży morze zakończyć pogryzieniem a niema co ukrywać że zwierzęta maja potrzeby fizjologiczne które załatwiają na plaży ipo okolicznych naroślach
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 17:50
A co to za zestawienie - psy i pijacy? Człowiek sika do wody, czasami jest niedomyty, wymiotuje jak jest pijany, a pies - na ogół zadbany bo czyjś, nie załatwia się NIGDY do wody, w której się kąpie, bo woda to dla psa też coś co pije. Rozumiem, że tym którym przeszkadzają psy, również przeszkadzają ptaki i ryby w tej wodzie, bo mogą chorować, mieć pasożyty, załatwiają się do wody, itd. Zanim coś się napisze, to trzeba sobie przemyśleć i to dobrze, a nie swoje uprzedzenia do psów zrównywać z ludźmi nie znającymi umiaru w piciu.
Avatar
Izabella .... / 24 lipca 2015 o 17:10

....jak się nie PO-doba, to do Sopotu PO-jedzcie, albo na Riwere. Chełmiacy czują się dobrze i każdej ma prawo do robienie co chce. PO-jakiego groma opisywać? Z moim facetem tam w każdy wikend jestem i mamy namiot dla nas tylko i jest fajnie! A browara napic się może kto chce bo za swoje pijem.