poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Siemoniak prosi Iwińskiego o czas do namysłu w sprawie nominacji Karskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2014, 10:42

W Roku Jana Karskiego uchwalonym przez Sejm RP trwa serial związany z pośmiertną nominacją bohatera narodowego do stopnia generała brygady.

Po tym, jak minister obrony Tomasz Siemoniak odmówił wystąpienia do prezydenta RP z wnioskiem o szlify generalskie dla Jana Karskiego, oficera Wojska Polskiego i legendarnego emisariusza Polski Podziemnej i rządu RP na Wychodźstwie, dwukrotnie odznaczonego Orderem Virtuti Militari, interpelację sejmową złożył w przedmiocie poznania motywów Tomasza Siemoniaka, poseł profesor Tadeusz Iwiński.

On również w towarzystwie dwóch innych posłów Ryszarda Kalisza i Andrzeja Rozenka wystąpił podczas konferencji prasowej w Sejmie z apelem o uhonorowanie Jana Karskiego takim pośmiertnym awansem generalskim. W uznaniu dzieła wojennego, jakim było mobilizowanie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych zarówno do wspierania Państwa Podziemnego, jak i ratowania ginącego na oczach świata narodu żydowskiego.

Profesor Iwiński przytoczył podczas konferencji swoją rozmowę z ministrem Siemoniakiem, który - ku zdumieniu posła - wyraził wątpliwość, czy Jan Karski był... żołnierzem.

Po konferencji dopytywany przez media szef MON obiecał ponowne, dogłębne przeanalizowanie swego stanowiska i być może spotkanie z posłami Iwińskim, Kaliszem i Rozenkiem.

Wczoraj Tadeusz Iwiński otrzymał odpowiedź na swoją interpelację. Minister prosi o... prolongatę regulaminowego czasu na odpowiedź, jaki właśnie mija.

Profesor Iwiński uważa, że może to sygnalizować przełom w sprawie, dlatego też nie czyni problemu z udzieleniem ministrowi Siemoniakowi dodatkowego czasu. Jak mówi poseł, zwyczajowo oznacza to dodatkowe dwa tygodnie.

Pożyjemy - zobaczymy. Na decyzję oczekuje z niecierpliwością także Polonia amerykańska, jak i światowe środowiska żydowskie.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!