Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

23 marca 2017 r.
21:21

„Niebieski wieloryb”. Sprawa dwóch uczennic trafi do prokuratury

Autor: Zdjęcie autora jsz aa
35 12 A A

Prokuratura zajmie się sprawą uczennic, które miały uczestniczyć w grze „Niebieski wieloryb”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wszczęliśmy śledztwo dotyczące dwóch uczennic. Postępowanie prowadzone jest w kierunku możliwego nakłaniania do samobójstwa – przyznaje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Sprawą zajmują się śledczy z Kraśnika. Z tamtego rejonu pochodzą bowiem uczennice, które miały grać w „Niebieskiego wieloryba”. Za nakłanianie do samobójstwa grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Informacje o udziale dzieci z naszego regionu w niebezpiecznej grze, pojawiły się w poniedziałek. Dzień później konferencję w tej sprawie zwołano w kuratorium oświaty. Podobne spotkania z dziennikarzami odbyły się także w innych województwach. Pedagodzy i policjanci ostrzegali przed zagrożeniami jakie czekają na nastoletnich internautów.

„Niebieski wieloryb” ma być internetową grą, w której do wykonania jest 50 zadań. Chodzi np. o wychodzenie nocą z domu, oglądanie brutalnych filmów, samookaleczenia. Ostatnie zadanie gracza to samobójstwo.

W naszym regionie sprawa wyszła na jaw dzięki czujności nauczycielki jednej z kraśnickich szkół, która zauważyła okaleczenia na rękach uczennicy. Dziewczynka miała zranić się sama, w ramach gry. Link do „Niebieskiego wieloryba” dostała od innych dzieci za pośrednictwem Facebooka.

Podobne przypadki samookaleczeń odnotowano również w innych województwach.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 30 marca 2017 o 10:38
Panowie dziennikarze z Dziennika Wschodniego i jak widać policja powtarzają brednię o istnieniu jakiejś gry, któa nigdy nie istniała. Ciekawe czy ktoś im pokazał taką grę kiedykolwiek. Zakładam się o wszystko, że nie! To jakaś fake zabawa wymyślona dla debili, dla reklamy. Pierdzielą coś o jakichś opiekunach, tylko czy ktoś zadał pytanie jakimkowiek służbom w kraju, czy na zachodzie - czy złapano, namierzono drugą stroną tzw. opiekuna? Nie złapano, bo go nie ma, nie istnieje. Przecież w dzisiejszych czasach niemożliwe jest ukrycie się w sieci. Musieli to by być wysokiej klasy hakerzy. A tu mowa przecież o jakichś innych dzieciakach, opiekunach. Brednie po prostu...Ta cała zabawa polega na tym, że ktoś u ruskich postanowił coś tam zareklamowaći zrobić odpowiednią kampanię, przypisując wszystkie nieszcześcia młodych ludzi jakieś niby grze. Jakieś skoki z budynków, które jak się okazało - oficjalna informacja rosyjskiej policji - nie miały nic wspólnego z jakąkolwiek grą. Ale wiadomość zaczęła żyć własnym życiem, pchana dalej przez durne szukające sensacji media. Nikt już informacji nie sprostował, nie odkręcił. Pewna część młodych debili zaczęła szukać w necie. Pewna część zaczęła po forach, grupach społecznościowych wymyślać jakie to niby zadania trzeba wykonać. Druga część debili zaczęła na sobie eksperymentować - bo skoro jeden napisał, że zrobił to czy tamto to ja nie zrobię? "Będę taki cool wśród rówieśników, którzy namiętnie poszukują wszystkich inforacji o wielorybie. Pochwalę się, że wy lamusy to tylko możecie poczytać, a ja biorę w tym udział, a jak wiecie jest bardzo trudno rozpocząć". I tak to się rozkręca. Potem wychodzi taka pani rzecznik policji i pierdzieli głupoty, zamiast ostrzegać, żeby dzieciaki i media nie dały się nabierać na takie pseudoinformacje!
Panowie dziennikarze z Dziennika Wschodniego i jak widać policja powtarzają brednię o istnieniu jakiejś gry, któa nigdy nie istniała. Ciekawe czy ktoś im pokazał taką grę kiedykolwiek. Zakładam się o wszystko, że nie! To jakaś fake zabawa wymyślona dla debili, dla reklamy. Pierdzielą coś o jakichś opiekunach, tylko czy ktoś zadał pytanie jakimkowiek służbom w kraju, czy na zachodzie - czy złapano, namierzono drugą stroną tzw. opiekuna? Nie złapano, bo go nie ma, nie istnieje. Przecież w dzisiejszych czasach niemożliwe jest ukrycie się w siec... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:32
Koleś wymyślił grę dla jaj, a idioci biorą wszystko na poważnie...jak dla mnie to nie ma sensu robić afery, przejdzie tak samo jak pokemony, a że kilku debili się zabije - selekcja naturalna najgłupszych osobników. W zasadzie przydało by się więcej takich gier, trochę by przerzedziło to zidiociałe do reszty społeczeństwo.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:31
Szydłowski, półgłówku, wbij sobie do pustego łba, że nie ma takiej gry "niebieski wieloryb". To jest "fake news" wymyślony przez jakąś rosyjską gazetę. Przestań straszyć ludzi, pseudodziennikarski matole.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:20
Tu winni są tylko i wyłącznie rodzice oraz ogłupiające media społecznościowe. Gówniarz lat 10,13 albo nawet glut 6-7 letni lata ze smartfonem w dłoni się pytam od kogo go ma ?? Od durnej swojej mamusi czy tatusia równie tępego i pustego ?? Siedzą te zasrane lemingi ciągle na tych durnych portalach od najmłodszych lat, nie mają zajęcia obowiązków. Ja pierwszy swój komputer kupiłem sobie jak szedłem na studia jakieś 13 lat temu a smartfona mam od nie całego roku i to też nie chętnie a tu szczeniactwo od małego lata z tym w łapie zamiast iść pograć w piłkę poganiać się po trzepaku, lesie, iść na rower to łązi z tym telefonem ale trudno się im dziwić skoro wzór mają od osób starszych min swoich pustych rodziców !!! Jadę mpk i widze baba lat 20,30 siedzi i jeździ tym palcem po tym telefonie się pytam co tam ku....szukać tyle można ano można zamieszcza informacje na durnym portalu że "idzie teraz chodnikiem" lub "za chwilę dojedzie do domu i się wysra" A więc drodzy rodzice sami sobie jesteście winni że macie tępe i ogłupiałe dzieci i flamengi życiowe. Bo ja bym gówniarzowi zabrał tel, zabrał komputer, na wstępie jeszcze wpier....pasów na gołą du....a jak by doszedł do siebie to zagonił do lekcji ewentualnie pilkę i kopa za drzwi na boisko nie idzie. Rośnie nam na prawdę mega otępiałe puste społeczeństwo baaa już jest !!!
Tu winni są tylko i wyłącznie rodzice oraz ogłupiające media społecznościowe. Gówniarz lat 10,13 albo nawet glut 6-7 letni lata ze smartfonem w dłoni się pytam od kogo go ma ?? Od durnej swojej mamusi czy tatusia równie tępego i pustego ?? Siedzą te zasrane lemingi ciągle na tych durnych portalach od najmłodszych lat, nie mają zajęcia obowiązków. Ja pierwszy swój komputer kupiłem sobie jak szedłem na studia jakieś 13 lat temu a smartfona mam od nie całego roku i to też nie chętnie a tu szczeniactwo od małego lata z tym w łapie zamiast iść po... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:16
darmowe gry komputerowe wcale nie są takie darmowe. Pisze się je dla określonych celów w celu kształtowania umysłów młodych ludzi. Bo czy ktoś w dzisiejszej dobie komuś dał za darmo?
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 07:08
Synek masz na mysli film 13 grzechów. Wiecie skad mozna pobrac wieloryba? Bylem na 36 poziomie ale usuneli z serwera:/ dobrze mi szlo i chcialbym ja ukonczyc
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 06:41
Szatan przerzucił się na komputer? Biedni ludzie żyjący bez Pana Boga... Zanim mnie skrytykujesz pomyśl, że to mogło spotkać Twoje dziecko! Dobrego piątku wszystkim!
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 00:27
Ta gra jest wzorowana na filmie. Ostatnio coś takiego oglądałem... tyle, że tam na koncie pojawiała się coraz to większa kwota.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 00:24
A w jakiej materii PiS zdradziło? Spelniają obietnice wyborcze i ja jestem zadowolony z likwidacji gimnazjów, ktore okazały się fatalnym pomyslem.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 21:58
Słuzba wojskowa, czyli fala i kojne samobojstwa ku chwale ojczyzny i Antonio.
Avatar
gość / 30 marca 2017 o 10:38
Panowie dziennikarze z Dziennika Wschodniego i jak widać policja powtarzają brednię o istnieniu jakiejś gry, któa nigdy nie istniała. Ciekawe czy ktoś im pokazał taką grę kiedykolwiek. Zakładam się o wszystko, że nie! To jakaś fake zabawa wymyślona dla debili, dla reklamy. Pierdzielą coś o jakichś opiekunach, tylko czy ktoś zadał pytanie jakimkowiek służbom w kraju, czy na zachodzie - czy złapano, namierzono drugą stroną tzw. opiekuna? Nie złapano, bo go nie ma, nie istnieje. Przecież w dzisiejszych czasach niemożliwe jest ukrycie się w sieci. Musieli to by być wysokiej klasy hakerzy. A tu mowa przecież o jakichś innych dzieciakach, opiekunach. Brednie po prostu...Ta cała zabawa polega na tym, że ktoś u ruskich postanowił coś tam zareklamowaći zrobić odpowiednią kampanię, przypisując wszystkie nieszcześcia młodych ludzi jakieś niby grze. Jakieś skoki z budynków, które jak się okazało - oficjalna informacja rosyjskiej policji - nie miały nic wspólnego z jakąkolwiek grą. Ale wiadomość zaczęła żyć własnym życiem, pchana dalej przez durne szukające sensacji media. Nikt już informacji nie sprostował, nie odkręcił. Pewna część młodych debili zaczęła szukać w necie. Pewna część zaczęła po forach, grupach społecznościowych wymyślać jakie to niby zadania trzeba wykonać. Druga część debili zaczęła na sobie eksperymentować - bo skoro jeden napisał, że zrobił to czy tamto to ja nie zrobię? "Będę taki cool wśród rówieśników, którzy namiętnie poszukują wszystkich inforacji o wielorybie. Pochwalę się, że wy lamusy to tylko możecie poczytać, a ja biorę w tym udział, a jak wiecie jest bardzo trudno rozpocząć". I tak to się rozkręca. Potem wychodzi taka pani rzecznik policji i pierdzieli głupoty, zamiast ostrzegać, żeby dzieciaki i media nie dały się nabierać na takie pseudoinformacje!
Panowie dziennikarze z Dziennika Wschodniego i jak widać policja powtarzają brednię o istnieniu jakiejś gry, któa nigdy nie istniała. Ciekawe czy ktoś im pokazał taką grę kiedykolwiek. Zakładam się o wszystko, że nie! To jakaś fake zabawa wymyślona dla debili, dla reklamy. Pierdzielą coś o jakichś opiekunach, tylko czy ktoś zadał pytanie jakimkowiek służbom w kraju, czy na zachodzie - czy złapano, namierzono drugą stroną tzw. opiekuna? Nie złapano, bo go nie ma, nie istnieje. Przecież w dzisiejszych czasach niemożliwe jest ukrycie się w siec... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:32
Koleś wymyślił grę dla jaj, a idioci biorą wszystko na poważnie...jak dla mnie to nie ma sensu robić afery, przejdzie tak samo jak pokemony, a że kilku debili się zabije - selekcja naturalna najgłupszych osobników. W zasadzie przydało by się więcej takich gier, trochę by przerzedziło to zidiociałe do reszty społeczeństwo.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:31
Szydłowski, półgłówku, wbij sobie do pustego łba, że nie ma takiej gry "niebieski wieloryb". To jest "fake news" wymyślony przez jakąś rosyjską gazetę. Przestań straszyć ludzi, pseudodziennikarski matole.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:20
Tu winni są tylko i wyłącznie rodzice oraz ogłupiające media społecznościowe. Gówniarz lat 10,13 albo nawet glut 6-7 letni lata ze smartfonem w dłoni się pytam od kogo go ma ?? Od durnej swojej mamusi czy tatusia równie tępego i pustego ?? Siedzą te zasrane lemingi ciągle na tych durnych portalach od najmłodszych lat, nie mają zajęcia obowiązków. Ja pierwszy swój komputer kupiłem sobie jak szedłem na studia jakieś 13 lat temu a smartfona mam od nie całego roku i to też nie chętnie a tu szczeniactwo od małego lata z tym w łapie zamiast iść pograć w piłkę poganiać się po trzepaku, lesie, iść na rower to łązi z tym telefonem ale trudno się im dziwić skoro wzór mają od osób starszych min swoich pustych rodziców !!! Jadę mpk i widze baba lat 20,30 siedzi i jeździ tym palcem po tym telefonie się pytam co tam ku....szukać tyle można ano można zamieszcza informacje na durnym portalu że "idzie teraz chodnikiem" lub "za chwilę dojedzie do domu i się wysra" A więc drodzy rodzice sami sobie jesteście winni że macie tępe i ogłupiałe dzieci i flamengi życiowe. Bo ja bym gówniarzowi zabrał tel, zabrał komputer, na wstępie jeszcze wpier....pasów na gołą du....a jak by doszedł do siebie to zagonił do lekcji ewentualnie pilkę i kopa za drzwi na boisko nie idzie. Rośnie nam na prawdę mega otępiałe puste społeczeństwo baaa już jest !!!
Tu winni są tylko i wyłącznie rodzice oraz ogłupiające media społecznościowe. Gówniarz lat 10,13 albo nawet glut 6-7 letni lata ze smartfonem w dłoni się pytam od kogo go ma ?? Od durnej swojej mamusi czy tatusia równie tępego i pustego ?? Siedzą te zasrane lemingi ciągle na tych durnych portalach od najmłodszych lat, nie mają zajęcia obowiązków. Ja pierwszy swój komputer kupiłem sobie jak szedłem na studia jakieś 13 lat temu a smartfona mam od nie całego roku i to też nie chętnie a tu szczeniactwo od małego lata z tym w łapie zamiast iść po... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 08:16
darmowe gry komputerowe wcale nie są takie darmowe. Pisze się je dla określonych celów w celu kształtowania umysłów młodych ludzi. Bo czy ktoś w dzisiejszej dobie komuś dał za darmo?
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 07:08
Synek masz na mysli film 13 grzechów. Wiecie skad mozna pobrac wieloryba? Bylem na 36 poziomie ale usuneli z serwera:/ dobrze mi szlo i chcialbym ja ukonczyc
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 06:41
Szatan przerzucił się na komputer? Biedni ludzie żyjący bez Pana Boga... Zanim mnie skrytykujesz pomyśl, że to mogło spotkać Twoje dziecko! Dobrego piątku wszystkim!
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 00:27
Ta gra jest wzorowana na filmie. Ostatnio coś takiego oglądałem... tyle, że tam na koncie pojawiała się coraz to większa kwota.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 00:24
A w jakiej materii PiS zdradziło? Spelniają obietnice wyborcze i ja jestem zadowolony z likwidacji gimnazjów, ktore okazały się fatalnym pomyslem.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 21:58
Słuzba wojskowa, czyli fala i kojne samobojstwa ku chwale ojczyzny i Antonio.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 7 3

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 2

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 5 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 47 8

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 5 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!