niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Nowe ryby już w zalewie

Dodano: 8 kwietnia 2017, 08:41
Autor: aa

(fot. UM Kraśnik)

W sumie tona ryb, m.in. karpie i szczupaki, trafiła do zalewu w Kraśniku w ramach wiosennego zarybiania. Ryby były wypuszczane do zbiornika między innymi wczoraj. Regularnie w zakupie ryb pomaga wędkarzom kraśnicki magistrat.

– Od 2014 roku systematycznie wspomagamy zarybianie zalewu, ale też mobilizujemy innych do tego, aby coraz więcej ryb wypuszczać – mówi Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

– Dzięki Urzędowi Miasta dorybiamy zalew w granicach tony rocznie – przyznaje Wiesław Zbytniewski, prezes Koła PZW FŁT Kraśnik.

W ramach wiosennego zarybiania do zbiornika trafiło 500 kg karpia kroczka i po 250 kg jazia i lina.
– Taką samą ilość dołoży również Lubelski Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego – dodaje Zbytniewski.

Między innymi wczoraj zakupione ryby były wypuszczane do kraśnickiego zbiornika. – Są to ryby spokojnego żeru – m.in. lin, szczupak, okoń duży i karaś pospolity – wylicza Zbytniewski.

– Bardzo dużo mieszkańców Kraśnika jest zrzeszona w PZW – dodaje Łukasz Skokowski, sekretarz miasta Kraśnika. – Dlatego też staramy się realizować zadania związane z wędkarstwem. Wspieramy też organizację zawodów dla dzieci i młodzieży.

W Kraśniku jest ponad tysiąc wędkarzy.

gość
Użytkownik niezarejestrowany
l
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (11 kwietnia 2017 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PARANOJA ! To w końcu czy to jest staw hodowlany rybny dla garstki hobbystów, czy zalew rekreacyjno-wypoczynkowy dla ogółu obywateli? Bo to się logicznie jedno z drugim wyklucza. Najpierw Włodarczyk zarybia, potem przychodzi lato i na zalewie sezon plażowy, kąpielowy, a nawet kajaki, żaglówka i motorówki, to co wtedy z rybkami? Rybki wtedy reszta Pisu ma gdzieś, bo imprezki pod publiczkę trzeba robić, tak? W parku też paranoja, bo dziadków, babcie i mamusie z dziećmi wypłoszają wrzaski, harmider, bieganie, muzyka, głośniki i zamiast spokoju, to mają ból głowy. Jurne jeszcze emeryty urządzają tam balangi, bo o seniorów i ich głosy musi Pis dbać, nie? Jakby nie było do tego innych miejsc stosownych, np. lokali. Na stadionie zamiast sportu będą też cuda niewidy. Ludzie, czy Wam się w główkach coś nie p......w tym Kraśniku? Róbta se igrzyska dla ludu, ale na wszystko jest odpowiednie miejsce i czas, umiar we wszystkim wskazany, także w używaniu imion świętych i ceremonii religijnych. Przeginanie pały daje skutek odwrotny od zamierzonego, jest po prostu ośmieszaniem rzeczy poważnych i godnych szacunku. Wszystko w miarę, ani nie przesalać ani nie przesładzać, myśleć, a potem robić. Ryboki i ich rodzinki będą miały jedzonko eko i za koszt karty wędkarskiej, a reszta niech popatrzy se.
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2017 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze. Współpraca PZW i Miasta wzorowa. Dużo ryb, dużo zabawy dla wszystkich łowiących. Liczne zawody wędkarskie dla każdej grupy wiekowej zapowiadają się bardzo ciekawie. Brawo!
Rozwiń
l
l (9 kwietnia 2017 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te szydera,jadłęś dzisiaj?
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2017 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie ateizm tylko szydera z waszej przesadnej religijnosci, z waszego fanatyzmu i formalizmu religijnego.
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2017 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nad czym mamy mysleć? a co do ateizmu, to chyba słyszałes, że lepiej być ateistą niż katolikiem hipokrytą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!