Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 marca 2014 r.
11:45
Edytuj ten wpis

Miasto sfinansuje dach kościoła? Radni z Kraśnika powiedzieli "tak"

140 53 A A

Mimo wątpliwości radni zgodzili się przeznaczyć 500 tys. zł na zadaszenie kościoła w ramach budżetu obywatelskiego. Podczas wczorajszej sesji padła też propozycja, że jeśli uchwałę zakwestionuje nadzór wojewody to radni powinni zrobić zrzutkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy Kraśnika po raz pierwszy zgłaszali swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Na początku marca głosowali na zatwierdzone przez radnych projekty. Uprawnieni do głosowania w każdym z czterech rejonów miasta mogli wskazać maksymalnie 3 projekty. Zwycięski okazał się kontrowersyjny projekt dotyczący pokrycia dachowego na budowanym kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku. Był zgłoszony w II rejonie. W czwartek, podczas sesji radni dyskutowali czy wszystkie projekty poparte największą ilością głosów - w tym ten wątpliwy - prowadzić do budżetu miasta. Radni mieli zastrzeżenia czy inwestycja dotycząca budowanego kościoła może być finansowana z budżetu miasta. Niektórzy radni zrobili przy tej okazji rachunek sumienia. - Trzeba uderzyć się w piersi i powiedzieć, że każdy z nas zrobił to populistycznie, że daliśmy nadzieję mieszkańcom - wskazywał Krzysztof Ślusarz, szef Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego w Kraśniku. - To my jako komisja nawaliliśmy - podkreślał radny Piotr Iwan. - Nie możemy teraz mówić, ze to burmistrz jest za to odpowiedzialny, albo proboszcz parafii. Trzeba wypić to piwo, powiedzieć, że pomyliła się komisja. I dodał: Czuliśmy, że nie powinniśmy głosować, bo nie jesteśmy pewni. Teraz najlepiej, żeby stał się cud i niech ktoś inny podejmie decyzję. - Możemy głosować za wnioskiem ludzi, wiedząc, że jest to niezgodne z prawem - uprzedzał Tadeusz Członka, przewodniczący Rady Miasta Kraśnik, który stwierdził, że nie ma za co bić się w piersi, bo mówił o tym już wcześniej. Podczas sesji pojawiła się również propozycja rozwiązania problemu, jeśli uchwałę zakwestionuje wojewoda. - Skoro namieszaliśmy to powinniśmy przeprowadzić jakąś zbiórkę na ten dach - zaproponował radny Iwan. Poparł go burmistrz Kraśnika. - Pierwszy deklaruję wpłatę - mówił Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. Ostatecznie radni przegłosowali zmiany w budżecie. Tymczasem sprawą, jeszcze przez głosowaniem radnych zainteresowali się politycy Twojego Ruchu. Poseł Michał Kabaciński zwrócił się do Biura Analiz Sejmowych o opinię czy samorządy gminne, powiatowe czy też wojewódzkie mogą w jakikolwiek sposób dotować inwestycje sakralne. - Jeszcze czekam na tę opinię - mówi poseł Kabaciński.
Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jo emerytka / 11 kwietnia 2014 o 09:23

To jest wstrętne, takie podpinanie się pod środki budżetowe.

Osoby prywatne, firmy i instytucje państwowe mają ograniczenia odnośnie finansów i muszą się zastanawiać, czy stać ich na określone inwestycje. Kościoła nic nie ogranicza - jest pomysł, ogłaszają zbiórkę i po kłopocie.Te wszystkie budowy inspirują duchowni. Robią to przede wszystkim we własnym interesie.

A kto odpowiada za ogól tych środków budżetowych jak nie Tusk !!! tyle już o tym pisałam że musi odejść, jak nie afery to kasa idzie na dach kościoła!!! nie panuje ta czerwona ciota już nad niczym !!!

A kto odpowiada za ogól tych środków budżetowych jak nie Tusk !!! tyle już o tym pisałam że musi odejść, jak nie afery to kasa idzie na dach kościoła!!! nie panuje ta czerwona ciota już nad niczym !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2014 o 23:44

To jest wstrętne, takie podpinanie się pod środki budżetowe.

Osoby prywatne, firmy i instytucje państwowe mają ograniczenia odnośnie finansów i muszą się zastanawiać, czy stać ich na określone inwestycje. Kościoła nic nie ogranicza - jest pomysł, ogłaszają zbiórkę i po kłopocie.Te wszystkie budowy inspirują duchowni. Robią to przede wszystkim we własnym interesie.

Avatar
Obciach / 10 kwietnia 2014 o 19:02

Wstyd dla miasta, brak szacunku dla konstytucji i poszanowania rozłamu państawa od kościoła.Radni to idioci którzy myślą że tym w tego rocznych wyborach coś zwojują.500 tyś bo niebagatelna kwota a w Kraśniku jest masa rzeczy do zrobienia.Wstydzę że pochodzę z tego miasteczka,Wstyd mi za radnych.Dewoci kościelni u władzy, ludzie bez rozumu, ludzie nie patrzący na potrzeby miasta a tylko dogadzanie klerowi.WSTYD!!!!!

Avatar
Obciach / 10 kwietnia 2014 o 19:01

Wstyd dla miasta, brak szacunku dla konstytucji i poszanowania rozłamu państawa od kościoła.Radni to idioci którzy myślą że tym w tego rocznych wyborach coś zwojują.500 tyś bo niebagatelna kwota a w Kraśniku jest masa rzeczy do zrobienia.Wstydzę że pochodzę z tego miasteczka,Wstyd mi za radnych.Dewoci kościelni u władzy, ludzie bez rozumu, ludzie nie patrzący na potrzeby miasta a tylko dogadzanie klerowi.WSTYD!!!!!

Avatar
Mirek64 / 5 kwietnia 2014 o 19:13

Ch... mnie strzelił! Tyle w temacie

Avatar
moher jest fajny / 5 kwietnia 2014 o 14:07

"prosze" i "tepa dzido" czy to emocje czy rozdwojenie swiadomosci emerytko?

No to piszę Tępa dzido po nazwisku !!!!  że Tusk musi odejść !!!  czytaj ze zrozumieniem, proszę !!!!

Ten budżet obywatelski to idiotyzm, bo po to jest Rada, a nie żeby mohery rządziły.

Dlatego tusk musi odejść !!!!   Nie panuje już drań nad naszymi wspólnymi pieniędzmi a na matki z dziećmi niepełnosprawnymi nie ma piniędzy !!!!  Drań musi odejść bo nawet Owsiak tyle kasy nie wyszarpie aby wszystkich zaspokoić !!!

co ten tusk powinien zrobic?  jak ma zapanowac?  ktore przepisy powinien jak putin anulowac? 

podziel sie pomyslami emerytko.

przeanalizuj aktualny stan prawny  i nie odwracaj uwagi od prowodyrow i lizusow.

Dlatego tusk musi odejść !!!!   Nie panuje już drań nad naszymi wspólnymi pieniędzmi a na matki z dziećmi niepełnosprawnymi nie ma piniędzy !!!!  Drań musi odejść bo nawet Owsiak tyle kasy nie wyszarpie aby wszystkich zaspokoić !!!

co ten tusk powinien zrobic?  jak ma zapanowac?  ktore przepisy powinien jak putin anulowac? 

podziel sie pomyslami emerytko.

przeanalizuj aktualny stan prawny  i nie odwracaj uwagi od ... rozwiń

Avatar
kacha / 5 kwietnia 2014 o 00:17

Kazde miasto ma takich radnych na jakich zasługuje. 

Sami matołów wybieracie, to i takich macie. Powinni złupić jeszcze z bańkę z MOPS, zabrać bezrobotnym biednym i samotnym matkom albo szkołom i zrobić większy prezent dla plebana. haha

Avatar
kacha / 5 kwietnia 2014 o 00:17

Kazde miasto ma takich radnych na jakich zasługuje. 

Sami matołów wybieracie, to i takich macie. Powinni złupić jeszcze z bańkę z MOPS, zabrać bezrobotnym biednym i samotnym matkom albo szkołom i zrobić większy prezent dla plebana. haha

Avatar
jo emerytka / 4 kwietnia 2014 o 21:00

emerytko, rada miasta to krasniczanie wiec pisz po nazwisku kto i gdzie ma odejsc a zwlaszcza proboszcz, ktory kpi z prawa koscielnego i panstwowego i naklania katolikow do grzechu za co w piekle beda sie piec.

No to piszę Tępa dzido po nazwisku !!!!  że Tusk musi odejść !!!  czytaj ze zrozumieniem, proszę !!!!

Avatar
Vaginer / 4 kwietnia 2014 o 20:13

OGARNIJCIE SIE JESZCZE MACIE CZAS....POMSYLCIE CO ZA 500tys MOZNA ZROBIC, JAK SZKOLE WYPOSAZYC, SZPITALOWI DLUG SPLACIC, SKROCiC KOLEJKI DO LEKARZY >>> NAPRAWDE WOLICIE DACH NA KOSCIELE??????

Avatar
jo emerytka / 11 kwietnia 2014 o 09:23

To jest wstrętne, takie podpinanie się pod środki budżetowe.

Osoby prywatne, firmy i instytucje państwowe mają ograniczenia odnośnie finansów i muszą się zastanawiać, czy stać ich na określone inwestycje. Kościoła nic nie ogranicza - jest pomysł, ogłaszają zbiórkę i po kłopocie.Te wszystkie budowy inspirują duchowni. Robią to przede wszystkim we własnym interesie.

A kto odpowiada za ogól tych środków budżetowych jak nie Tusk !!! tyle już o tym pisałam że musi odejść, jak nie afery to kasa idzie na dach kościoła!!! nie panuje ta czerwona ciota już nad niczym !!!

A kto odpowiada za ogól tych środków budżetowych jak nie Tusk !!! tyle już o tym pisałam że musi odejść, jak nie afery to kasa idzie na dach kościoła!!! nie panuje ta czerwona ciota już nad niczym !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2014 o 23:44

To jest wstrętne, takie podpinanie się pod środki budżetowe.

Osoby prywatne, firmy i instytucje państwowe mają ograniczenia odnośnie finansów i muszą się zastanawiać, czy stać ich na określone inwestycje. Kościoła nic nie ogranicza - jest pomysł, ogłaszają zbiórkę i po kłopocie.Te wszystkie budowy inspirują duchowni. Robią to przede wszystkim we własnym interesie.

Avatar
Obciach / 10 kwietnia 2014 o 19:02

Wstyd dla miasta, brak szacunku dla konstytucji i poszanowania rozłamu państawa od kościoła.Radni to idioci którzy myślą że tym w tego rocznych wyborach coś zwojują.500 tyś bo niebagatelna kwota a w Kraśniku jest masa rzeczy do zrobienia.Wstydzę że pochodzę z tego miasteczka,Wstyd mi za radnych.Dewoci kościelni u władzy, ludzie bez rozumu, ludzie nie patrzący na potrzeby miasta a tylko dogadzanie klerowi.WSTYD!!!!!

Avatar
Obciach / 10 kwietnia 2014 o 19:01

Wstyd dla miasta, brak szacunku dla konstytucji i poszanowania rozłamu państawa od kościoła.Radni to idioci którzy myślą że tym w tego rocznych wyborach coś zwojują.500 tyś bo niebagatelna kwota a w Kraśniku jest masa rzeczy do zrobienia.Wstydzę że pochodzę z tego miasteczka,Wstyd mi za radnych.Dewoci kościelni u władzy, ludzie bez rozumu, ludzie nie patrzący na potrzeby miasta a tylko dogadzanie klerowi.WSTYD!!!!!

Avatar
Mirek64 / 5 kwietnia 2014 o 19:13

Ch... mnie strzelił! Tyle w temacie

Avatar
moher jest fajny / 5 kwietnia 2014 o 14:07

"prosze" i "tepa dzido" czy to emocje czy rozdwojenie swiadomosci emerytko?

No to piszę Tępa dzido po nazwisku !!!!  że Tusk musi odejść !!!  czytaj ze zrozumieniem, proszę !!!!

Ten budżet obywatelski to idiotyzm, bo po to jest Rada, a nie żeby mohery rządziły.

Dlatego tusk musi odejść !!!!   Nie panuje już drań nad naszymi wspólnymi pieniędzmi a na matki z dziećmi niepełnosprawnymi nie ma piniędzy !!!!  Drań musi odejść bo nawet Owsiak tyle kasy nie wyszarpie aby wszystkich zaspokoić !!!

co ten tusk powinien zrobic?  jak ma zapanowac?  ktore przepisy powinien jak putin anulowac? 

podziel sie pomyslami emerytko.

przeanalizuj aktualny stan prawny  i nie odwracaj uwagi od prowodyrow i lizusow.

Dlatego tusk musi odejść !!!!   Nie panuje już drań nad naszymi wspólnymi pieniędzmi a na matki z dziećmi niepełnosprawnymi nie ma piniędzy !!!!  Drań musi odejść bo nawet Owsiak tyle kasy nie wyszarpie aby wszystkich zaspokoić !!!

co ten tusk powinien zrobic?  jak ma zapanowac?  ktore przepisy powinien jak putin anulowac? 

podziel sie pomyslami emerytko.

przeanalizuj aktualny stan prawny  i nie odwracaj uwagi od ... rozwiń

Avatar
kacha / 5 kwietnia 2014 o 00:17

Kazde miasto ma takich radnych na jakich zasługuje. 

Sami matołów wybieracie, to i takich macie. Powinni złupić jeszcze z bańkę z MOPS, zabrać bezrobotnym biednym i samotnym matkom albo szkołom i zrobić większy prezent dla plebana. haha

Avatar
kacha / 5 kwietnia 2014 o 00:17

Kazde miasto ma takich radnych na jakich zasługuje. 

Sami matołów wybieracie, to i takich macie. Powinni złupić jeszcze z bańkę z MOPS, zabrać bezrobotnym biednym i samotnym matkom albo szkołom i zrobić większy prezent dla plebana. haha

Avatar
jo emerytka / 4 kwietnia 2014 o 21:00

emerytko, rada miasta to krasniczanie wiec pisz po nazwisku kto i gdzie ma odejsc a zwlaszcza proboszcz, ktory kpi z prawa koscielnego i panstwowego i naklania katolikow do grzechu za co w piekle beda sie piec.

No to piszę Tępa dzido po nazwisku !!!!  że Tusk musi odejść !!!  czytaj ze zrozumieniem, proszę !!!!

Avatar
Vaginer / 4 kwietnia 2014 o 20:13

OGARNIJCIE SIE JESZCZE MACIE CZAS....POMSYLCIE CO ZA 500tys MOZNA ZROBIC, JAK SZKOLE WYPOSAZYC, SZPITALOWI DLUG SPLACIC, SKROCiC KOLEJKI DO LEKARZY >>> NAPRAWDE WOLICIE DACH NA KOSCIELE??????

Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 62 8

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 4 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 17

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!