wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Tu działał oddział dziecięcy szpitala. Teraz wprowadzą się urzędnicy

Dodano: 1 września 2017, 08:22
Autor: opr. aa

Po zakończeniu prac budowlanych przeniesie się tu Zarząd Dróg Powiatowych i Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego w Kraśniku
Po zakończeniu prac budowlanych przeniesie się tu Zarząd Dróg Powiatowych i Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego w Kraśniku

Trwa remont budynku, w którym do niedawna mieścił się oddział dziecięcy kraśnickiego szpitala. Po zakończeniu prac budowlanych w to miejsce przeniesie się Zarząd Dróg Powiatowych i Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

W lutym ubiegłego roku otwarto nowy odział dziecięcy w głównej siedzibie szpitala na ul. Chopina. Po przenosinach oddziału do starej części Kraśnika budynek w dzielnicy fabrycznej stał pusty. Władze powiatu postanowiły, by z ul. Kolejowej przenieść do niego Wydział Geodezji i Zarząd Dróg Powiatowych, dzięki czemu będzie się mieścić bliżej siedziby starostwa, które znajduje się po drugiej stronie al. Niepodległości.

W lipcu rozpoczął się kompleksowy remont budynku, aby dostosować go do potrzeb urzędników. Koszt inwestycji wynosi ok. 1 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu. Prace budowlane mają zakończyć się jesienią, a przeprowadzka wydziału geodezji i ZDP jest planowana jeszcze na ten rok.

– Po przeprowadzce do dzielnicy fabrycznej wszystkie formalności budowlane będzie można załatwić niemal w jednym miejscu, bo siedziba Starostwa oraz nowego wydziału geodezji będą po sąsiedzku – mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – To duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy często musieli jeździć w sprawach administracyjnych z jednego końca miasta na drugi.

Trwający remont to tylko część zaplanowanych przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku na najbliższe lata inwestycji. Urząd złożył wniosek o unijne dofinansowanie projektu dotyczącego termomodernizacji powiatowych budynków użyteczności publicznej. Chodzi o cztery budynki – dwa kraśnickie licea – „Reja” i „Górkę” oraz budynki szpitalne w dzielnicy fabrycznej, w których mieszczą się obecny oddział kardiologii i ten po oddziale dziecięcym, gdzie obecnie trwa remont.

Wartość projektu to 4 777 137 złotych, a wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 3 115 626 złotych. Urzędnicy ze starostwa informują, że wniosek przeszedł już pozytywną ocenę formalną. Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić pod koniec tego roku. Władze powiatu nie chcą jednak czekać tak długo i planują rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych wcześniej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 września 2017 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzieci dostały wyremontowany nowiusieńki oddział z dostępem do całego wyposażenia dużego szpitala powiatowego. Więc o czym Wy ludzie?... Po co było trzymać dzieci i dokładać do budynku, który od głupiego rentgena oddalony był o kilka kilometrów, nie wspomnę i innych niedogodnościach w tym małym budynku. To było by dopiero wyrzucanie kasy w błoto, inwestować w klitkę oddaloną od szpitala w innej dzielnicy.
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2017 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzieci mogły przez tyle lat mieć oddział w takim zdewastowanym budynku ale jak mają się wprowadzić urzędnicy to zaraz potrzebny jest generalny remont za co tam 1 milion złotych. Wstyd dla rządzących naszym powiatem :-(
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2017 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle lat tynk odpadał waliło się to powoli. dla dzieci nigdy nie było pieniędzy żeby wyremontować budynek. Teraz nagle zgoda wszystkich są pieniądze remont w drodze. Krasnickie urzędniki to jak sępy w sejmie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!