Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

13 grudnia 2017 r.
16:18

"Damian zadzwonił i zaproponował akcję. Pojechaliśmy z pałą i butlą". Skończyło się tragedią

50 25 A A

Nie żyje mężczyzna pobity podczas napadu na stację paliw w gminie Niedźwiada. Napastnik połamał mu czaszkę trzonkiem od siekiery. Podejrzany w sprawie 27-latek przyznał się do ataku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Żałuję. Chłop jest w szpitalu. Nie tak miało być – przekonywał śledczych 27-letni Damian S. z Leszkowic. To główny podejrzany w sprawie. Kiedy składał wyjaśnienia, jego ofiara jeszcze żyła. Niestety, 58-letni Mirosław W. zmarł w nocy z wtorku na środę.

– W piątek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni dokładne przyczyny śmierci mężczyzny – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Ustalimy, czy doprowadziły do tego obrażenia odniesione podczas napaści. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna miał połamane kości czaszki.

Dopiero po sekcji śledczy podejmą decyzję w sprawie ostatecznych zarzutów dla Damiana S. i dwojga pozostałych podejrzanych. Obecnie zarzuca im się m.in. rozbój i kradzież z włamaniem.

Do napadu doszło w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. 21-letni Damian D., 27-letni Damian S. i 17-letnia Magdalena J. pojechali do jednej z miejscowości w gminie Niedźwiada.

– Tam włamali się do kontenera, skąd ukradli butlę gazową. Później pod pozorem wymiany butli udali się do pobliskiej stacji paliw – wyjaśnia sierż. szt. Ewelina Skorupska, oficer prasowy lubartowskiej policji.

Sprawcy wybrali stację w miejscowości Kolonia Palecznica.

– Damian zadzwonił i zaproponował akcję. Pojechaliśmy z pałą i butlą – wyjaśniał później śledczym 27-latek.

Na miejscu sprawcy zaatakowali 58-letniego Mirosława W., pracownika stacji.

– Powiedziałem, że chcę wymienić butlę. Chłop wyszedł, a ja za nim. Uderzyłem go jak wyjmował butlę. Przewrócił się, a ja wyciągnąłem mu pieniądze – relacjonował podczas przesłuchania Damian S.
Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna bił 58-latka trzonkiem od siekiery, który wcześniej schował pod bluzą. Z kieszeni ofiary zabrał 140 zł i odjechał. Rannego znalazł przypadkowy klient wraz z drugim pracownikiem stacji. 58-latek został przewieziony do szpitala w Lublinie. Zaledwie po kilku dniach policjanci namierzyli i zatrzymali sprawców.

–27-letni mieszkaniec gminy Ostrówek wpadł w ręce policji w Chełmie. Z kolei 21-latek z gminy Lubartów i  towarzysząca mu 17-latka zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny – dodaje sierż. szt. Ewelina Skorupska.

Obaj mężczyźni wcześniej wchodzili już w konflikt z prawem. Zostali tymczasowo aresztowani. Sąd nie zgodził się natomiast na aresztowanie 17-latki. Prokuratura już zapowiada zaskarżenie tej decyzji.

Damian S. przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jego kolega i nastolatka nie przyznają się do rozboju.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 23:32
A to Damiana butlarza nie można dziś w nocy powiesić? Nie? To nienormalne, ze nie można.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:48
to prawo i panstwo jest zdurnowaciałe na amen,pobili ,a ze umarł,to niejako przypadkiem i te chu.. uważają ,że to okoliczność łagodząca ich morderstwo,że takie postępowanie tylko bydlaków doprowadza do jeszcze większego zbydlęcenia ,nie trzeba tu dodawać,to panstwo jest godne pogardy
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:42
słuszne tu widze pomysły ,ale najpierw muszą zniknąć chwasty w togach ,bo ktoś te głupie prawo uprawia ,na pis nie licze ,bo to dyktatorzy i bolszewicy ,ale też ktoś ,pewnie te głupie lewackie marxistowskie sukinsyny z zachodu wymyśliły jakąś resocjalizacje ,na śmiech i pogarde tych skurr..synów garusów z recydywy ,nasi dodali kapelaniat i mamy to co mamy.a idea żeby garusy sami utrzymywali się jest słuszna i godna polecenia,tylko co zrobić z marxistami tzw. europejczykami typu budka na stanowiskach?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 22:48
Przywrócić obozy pracy. Ciężkiej pracy i bez wygód. Zabic?obecne prawo nie pozwala, utrzymywać w więzieniu-nie opłaca się społeczeństwu. Ew rodzina może łożyć na utrzymanie w więzieniu darmozjada, albo jakas forma kredytu na pobyt w wiezieniu który potem musiałby w ratach spłacac...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:43
Nawet jak zmarł z innych przyczyn, ale których nasilenie nastąpiło na skutek napadu i pobicia to są winni śmierci tego człowieka.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:34
Zlikwidować gnoja w ciągu 5 minut!!! Po co takiego chwasta trzymac przy życiu?? Udusić w celi po cichu i już !!!!
Avatar
vicek / 13 grudnia 2017 o 21:20
undefined napisał:
Kara śmierci!!!!! PiS zrób wreszcie porządek z tym. Kara śmierci, kara śmierci, kara śmierci NIC INNEGO NIE WIDZĘ.
 PiS nie zrobi, bo teraz będzie jeszcze więcej takiej patologi ponieważ oni nauczeni są od urodzenia dostawania za darmo 500+ i jak im się skończy branie za darmo dopiero będa mordować
Avatar
dv54op / 13 grudnia 2017 o 20:50
To nie jest sprawa premiera Morawieckiego tylko Sejmu RP. Ale jak posłowie wolą wielbić jakichś żołnierzy(sic!) nie wiadomego pochodzenia lub prawie faszystowskie zacjhowania "młodzieżówek"  to jakich zmianach w prawie możesz się spodziewać. Po prostu  "obywatelu broń się sam".
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 19:05
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar śmiertelnych oraz dla okaleczonych i pokrzywdzonych. Groźną żywą biomasę człekokształtną państwo mogłoby np. wynająć koncernom lotniczo-motoryzacyjnym jako żywe manekiny do crash-testów albo laboratoriom naukowym do eksperymentów dla dobra ludzkości. Ciąg Dalszy kontynuacja: Po zejściu śmiertelnym najemca zwracałby truchło zużytej biomasy skarbowi Państwa, który mógłby je ostatecznie sprzedać do preparatorni eksponatów wystawowych w Guben. Wszelkie środki finansowe, obficie i wielorako pozyskane w w/w sposób z każdego sprawcy ciężkich przestępstw poprzez: 1° zabór rodzinnego mienia i środków, 2° wynajem do testów i ostatecznie 3° sprzedaż truchła byłyby przeznaczane w pierwszej kolejności na sowite odszkodowania, a ewentualna pozostałość na pozostałe koszty realizacji powyższych procedur postępowania z bandyckimi śmoeciami. Dopiero, gdy nie wystarczą, sięganoby do skarbu państwa.
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar ś... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 18:49
Zabojca dębowczyk
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 23:32
A to Damiana butlarza nie można dziś w nocy powiesić? Nie? To nienormalne, ze nie można.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:48
to prawo i panstwo jest zdurnowaciałe na amen,pobili ,a ze umarł,to niejako przypadkiem i te chu.. uważają ,że to okoliczność łagodząca ich morderstwo,że takie postępowanie tylko bydlaków doprowadza do jeszcze większego zbydlęcenia ,nie trzeba tu dodawać,to panstwo jest godne pogardy
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:42
słuszne tu widze pomysły ,ale najpierw muszą zniknąć chwasty w togach ,bo ktoś te głupie prawo uprawia ,na pis nie licze ,bo to dyktatorzy i bolszewicy ,ale też ktoś ,pewnie te głupie lewackie marxistowskie sukinsyny z zachodu wymyśliły jakąś resocjalizacje ,na śmiech i pogarde tych skurr..synów garusów z recydywy ,nasi dodali kapelaniat i mamy to co mamy.a idea żeby garusy sami utrzymywali się jest słuszna i godna polecenia,tylko co zrobić z marxistami tzw. europejczykami typu budka na stanowiskach?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 22:48
Przywrócić obozy pracy. Ciężkiej pracy i bez wygód. Zabic?obecne prawo nie pozwala, utrzymywać w więzieniu-nie opłaca się społeczeństwu. Ew rodzina może łożyć na utrzymanie w więzieniu darmozjada, albo jakas forma kredytu na pobyt w wiezieniu który potem musiałby w ratach spłacac...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:43
Nawet jak zmarł z innych przyczyn, ale których nasilenie nastąpiło na skutek napadu i pobicia to są winni śmierci tego człowieka.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:34
Zlikwidować gnoja w ciągu 5 minut!!! Po co takiego chwasta trzymac przy życiu?? Udusić w celi po cichu i już !!!!
Avatar
vicek / 13 grudnia 2017 o 21:20
undefined napisał:
Kara śmierci!!!!! PiS zrób wreszcie porządek z tym. Kara śmierci, kara śmierci, kara śmierci NIC INNEGO NIE WIDZĘ.
 PiS nie zrobi, bo teraz będzie jeszcze więcej takiej patologi ponieważ oni nauczeni są od urodzenia dostawania za darmo 500+ i jak im się skończy branie za darmo dopiero będa mordować
Avatar
dv54op / 13 grudnia 2017 o 20:50
To nie jest sprawa premiera Morawieckiego tylko Sejmu RP. Ale jak posłowie wolą wielbić jakichś żołnierzy(sic!) nie wiadomego pochodzenia lub prawie faszystowskie zacjhowania "młodzieżówek"  to jakich zmianach w prawie możesz się spodziewać. Po prostu  "obywatelu broń się sam".
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 19:05
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar śmiertelnych oraz dla okaleczonych i pokrzywdzonych. Groźną żywą biomasę człekokształtną państwo mogłoby np. wynająć koncernom lotniczo-motoryzacyjnym jako żywe manekiny do crash-testów albo laboratoriom naukowym do eksperymentów dla dobra ludzkości. Ciąg Dalszy kontynuacja: Po zejściu śmiertelnym najemca zwracałby truchło zużytej biomasy skarbowi Państwa, który mógłby je ostatecznie sprzedać do preparatorni eksponatów wystawowych w Guben. Wszelkie środki finansowe, obficie i wielorako pozyskane w w/w sposób z każdego sprawcy ciężkich przestępstw poprzez: 1° zabór rodzinnego mienia i środków, 2° wynajem do testów i ostatecznie 3° sprzedaż truchła byłyby przeznaczane w pierwszej kolejności na sowite odszkodowania, a ewentualna pozostałość na pozostałe koszty realizacji powyższych procedur postępowania z bandyckimi śmoeciami. Dopiero, gdy nie wystarczą, sięganoby do skarbu państwa.
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar ś... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 18:49
Zabojca dębowczyk
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji 0 0

Stowarzyszenie Biała Samorządowa organizuje kolejne już spotkanie pod szyldem Pole Dyskusji. Tym razem gościem specjalnym będzie Jakub Wątły, dziennikarz i aktywista obywatelski, prowadzący kanał Kuba Wątły TV.

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!