poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Do budowy S19 chętnych nie brakuje. 23 firmy w przetargu

Dodano: 28 września 2015, 20:29
Autor: Paweł Puzio

Aż 23 firmy z Polski i Europy chcą zbudować ekspresówkę S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim. Wnioski o dopuszczenie do przetargu na odcinek od Lublina do końca obwodnicy Kraśnika złożyło dziewiętnaście firm.

Jest to pierwszy etap przetargu. – W przyszłym roku wyłonieni zostaną wykonawcy inwestycji realizowanej w trybie projektuj i buduj, a w 2020 roku kierowcy skorzystają z całej blisko 75-kilkometrowej trasy S19 od Lublina w stronę Rzeszowa – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przetarg podzielono na trzy części: od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km) oraz od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km).

– Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy o łącznej długości ok. 33 km – dodaje Nalewajko.

Dwujezdniowa droga ekspresowa będzie prowadziła po nowym śladzie na wschód od obecnej DK19, a jedynie na odcinkach przechodzących przez kompleksy leśne, w Polichnie i na południe od Janowa Lubelskiego, w korytarzu obecnej drogi. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych 20 z 23 firm.

Przebieg drogi (od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim)

Początek odcinka pokrywa się z obecnym przebiegiem DK19 w miejscu włączenia obwodnicy Kraśnika. Dalej trasa omija miejscowości: Polichna, Modliborzyce i Janów Lubelski (w wariancie preferowanym wykorzystując projektowaną wcześniej obwodnicę tego miasta) i przechodzi przez kompleks Lasów Janowskich, omijając Łążek Ordynacki, by po przekroczeniu granicy województw dojść do wsi Zapacz koło Niska.

Droga przebiega przez tereny gmin: Kraśnik, Szastarka, Modliborzyce, Janów Lubelski (woj. lubelskie), Jarocin, Ulanów i Nisko (woj. podkarpackie) i dalej w kierunku Rzeszowa, gdzie połączy się z A4. Droga zakończy się na granicy w Barwinku.

Czytaj więcej o: inwestycje drogi budowa
Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 października 2015 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziura jakich mało.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2015 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kołek i tak wybierze żaby
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2015 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niezależnie skąd się patrzy wschód jest na wschodzie a zachód na zachodzie :-) Tak samo jak prawa ręka jest prawa niezależnie od punktu widzenia. Wg mapy przebiegać ma po str. zachodniej!
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2015 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z mapy i opisu wynika, że S19 na odcinku Kraśnik-Janów będzie przebiegać po stronie zachodniej a nie wschodniej od DK19.
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2015 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak wiadomo kto wygra przetarg, już nawet powoli nieoficjalnie zaczęli prace budowlane
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!