niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lubelskie: Kolejne drogi z rządowym wsparciem

Dodano: 12 września 2017, 16:11
Autor: dw

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył we wtorek czterem samorządom z woj. lubelskiego umowy dotacji na przebudowę dróg lokalnych. Rządowe wsparcie otrzymały gminy Susiec i Tomaszów Lubelski, miasto Dęblin oraz Powiat Zamojski

Umowy zostały podpisane z kilkoma gminami
Umowy zostały podpisane z kilkoma gminami

Udzielenie dotacji kolejnym jednostkom na dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019 było możliwe w związku z uzyskaniem oszczędności na przetargach.

– Tych oszczędności nie jest tyle, co rok czy dwa lata temu dlatego, że ceny usług są wyższe, tym niemniej cieszę się, że  w tym roku udało się dofinansować zadania na łączą kwotę 13,4 mln zł – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek.

Umowy zostały podpisane z trzema gminami (Susiec, Tomaszów Lubelski, Dęblin) na realizację zadań na drogach gminnych oraz z powiatem zamojskim, na realizację zadania na drodze powiatowej.

Zadania realizowane przy udziale środków budżetu państwa obejmują 6,7 km dróg powiatowych oraz  5,4 km dróg gminnych. Łączny koszt czterech inwestycji wyniesie 13,4 mln zł.

Dzięki uzyskanej dotacji gmina Susiec przebuduje 1,4 km drogi w miejscowościach Łuszczacz i Róża. Wartość inwestycji wyniesie tu 871,4 tys. zł, z czego dotacja to 435,7 tys. zł.

Gmina Tomaszów Lubelski za 3,2 mln zł (w tym 1,6 mln zł dotacji) przebuduje 2,4 km drogi Przeorsk-Ruda Żelazna. Z kolei miasto Dęblin przeznaczy 5,9 mln zł (w tym 256,9 tys. zł dotacji) na pierwszy etap przebudowy dróg w osiedlu Jagiellońskie.

Sporą sumę, bo 3,4 mln zł, ma też do wydania powiat zamojski, który zmodernizuje ponad 6 km drogi w  miejscowościach Grabowiec Góra, Rogów, Świdniki i Kol. Miączyn. W tym wypadku dotacja rządowa na ten cel to 1,2 mln zł. 

– Trzymam kciuki za samorządy, aby wydały te pieniądze, ponieważ mamy wrzesień i jest jeszcze trochę czasu do końca roku, ale rynek wykonawców jest dzisiaj dosyć trudny – powiedział wojewoda Czarnek.

Ogółem w ramach PRGiPID w województwie lubelskim, już po podpisaniu czterech nowych umów, realizowanych będzie 61 zadań – 45 na drogach gminnych oraz 16 na drogach powiatowych. Modernizacją objętych będzie 61 km dróg gminnych oraz 105 km dróg powiatowych.

Przypomnijmy, że do 15 września (piątek) w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przyjmowane są wnioski samorządów do naboru w przyszłorocznej edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Szczegóły można znaleźć na stronie  http://luwwlublinie.bip.gov.pl/prgipid-2018/

Czytaj więcej o: inwestycje drogi lubelskie
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 września 2017 o 18:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KIEDY NOWA NAWIERZCHNIA NA ULICY URZĘDOWSKIEJ W KRAŚNIKU ?.ZA PRL BYŁA JAK STÓŁ,TERAZ ZAWIESZENIE SAMOCHODU PSUJE SIĘ W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE.URZĄD MIASTA NA CZELE Z BURMISTRZEM NIC W TEJ SPRAWIE NIE ROBIĄ.ZASTANAWIAM SIĘ KTO GŁOSUJE NA TAKICH NOTABLI ?.
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2017 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A powiat puławski w czarnej d...e, jak zwykle zainteresowanie urzędników zerowe. Droga Gołąb ' Niebrzegów doczeka się remontu jak sie starostę albo wójta wybierze. Na szczęście wkrótce wybory, czas zmienić to towarzystwo
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2017 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Pan starosta z Chełma oddał kupę kasy wojewodzie bo mu się ubzdurało że można za pół ceny kosztorysowej można drogę wybudować , przetarg przeprowadzał siedem razy i nic. Przy takim podejściu oszukał dwie partnerskie gminy.Zachęcam firmy wykonawcze do bojkotu robót w powiecie chełmskim może chłop co mu sloma wystaje z butów zrozumie że ktoś robi kosztorys w oparciu o dane obliczalne a nie z sufitu jak to robi deniszczuk.
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2017 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale Dęblin to powiat rycki, a nie puławski...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!