poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

S17 od Kurowa pod Warszawę. Dwa ostatnie odcinki czekają na zezwolenie

Dodano: 21 grudnia 2017, 15:25
Autor: Paweł Puzio

Za rok o tej porze drogowcy będą pracować na całym odcinku S17 – od Kurowa do węzła Lubelska pod Warszawą

Na decyzje ZRID czekają jeszcze dwa z siedmiu odcinków, na jakie podzielono budowę ponad 95-kilometrowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód.

– Na pięciu z nich, o łącznej długości blisko 60 km, od Garwolina do węzła Kurów Zachód, prace już trwają – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozpatruje wnioski o wydanie ZRID dla odcinków od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz dla samej obwodnicy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wojewoda mazowiecki w styczniu wyda decyzję ZRID na odcinek od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli, a w lutym na obwodnicę Kołbieli. – W przyszłym roku prace budowlane będą realizowane na całym 95-kilometrowym odcinku S17 – dodaje Nalewajko.

Dzisiaj przejazd samochodem po S17 utrudniają liczne roboty drogowe prowadzone pod ruchem.
– Rzeczywiście jazda po placu budowy S17 jest dosyć uciążliwa. Co rusz ruch jest wstrzymywany, bo z budowy wyjeżdża wywrotka czy koparka. Na podróż samochdoem do Warszawy trzeba rezerwować minimum trzy godziny – mówi Piotr Rudzki, kierowca z lublina.

Dlatego kierowcy często odbijają z „17” na Dęblin i dalej jadą do stolicy „nadwiślanką”. – Droga jest w gorszym stanie, ale nie ma takich korków – dodaje Rudzki.

– Odcinek od węzła Kurów Zachód do początku obwodnicy Garwolina ma być gotowy w 2019 r. Podobnie jak fragment S17 od końca obwodnicy Garwolina do początku obwodnicy Kołbieli – dodaje Nalewajko.

Dwa pozostałe fragmenty, czekające na ZRID, powinny powstać do 2020 roku.

Przypomnijmy, że budowa drogi ekspresowej S17 na odcinku Garwolin-Kurów kosztuje ok. 2,2 mld zł. Unia dołoży prawie 1,2 mld zł. Po ukończeni inwestycji przejazd samochodem z Lublina do węzła Lubelska pod Warszawą zajmie około 90 minut. Przez węzeł Lubelska S17 wepnie się w południową obwodnicę Warszawy, co ułatwi dalszą jazdę w kierunku Poznania, Gdańska, Łodzi czy na Okęcie.

Czytaj więcej o: drogi ekspresówka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 grudnia 2017 o 06:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisiory opóźniły budowę tych dwóch odcinków. Przetargi były uruchomione wszystkie za Platformy. Gdyby nie rozdawnictwo i stawianie pomników, to do samej Warszawy pewnie jeździlibyśmy już w 2018 roku po ekspresówce.
Rozwiń
Gość
Gość (24 grudnia 2017 o 07:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Przypomnijmy, że budowa drogi ekspresowej S17 na odcinku Garwolin-Kurów kosztuje ok. 2,2 mld zł. Unia dołoży prawie 1,2 mld zł." to przykład tego, jak ważne jest aby być w Uni. Sami mogliśmy tylko zrobić nalewkę asfaltową po starym śladzie.
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2017 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
więc Lubelszczyzna dalej w większości niech głosuje na PiS i wstaje kolan po co drogi s17, S19, pomniki są ważne, "zamach" smoleński i dojście do prawdy, musimy "ich" pokonać a beznadziejna Unia niech nie daje pieniędzy my dumny naród nie potrzebujemy dofinanasownia
Rozwiń
eh
eh (22 grudnia 2017 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto cię dziecię skrzywdził (wy##bał) w tej Unii, że tak na nią pomstujesz? Aż tak było nieprzyjemnie? I co się stało?
Rozwiń
len
len (22 grudnia 2017 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może redaktorzy zainteresowali by się dlaczego na te dwa odcinki wciąż nie ma wydanych decyzji o realizacji? Te 2 odcinki najbliżej Warszawy były procedowane praktycznie w tym samym czasie co pozostałe i w podobnym terminie (2019) miały być skończone. A w praktyce najbardziej potrzebny odcinek t.j. obwodnica Kołbieli jest opóźniony o rok i już bez ogródek pisze się o roku 2020.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!