Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2017 r.
16:13

24 nowe radiowozy i 49 nowych policjantów (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 14 A A

49 osób wstąpiło w środę w szeregi lubelskiej policji. Podczas uroczystości policjantom zostały też przekazane kluczyki do 24 nowych radiowozów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rotę ślubowania złożyło 38 mężczyzn i 11 kobiet. Zanim odebrali legitymacje służbowe musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej czy test psychologiczny.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy do szkoły Policji. Po powrocie zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Świdniku i KWP w Lublinie.

W środę uhonorowano także doświadczonych policjantów. Nadkom. Rafał Skoczylas i nadkom. Arkadiusz Romaniuk dostali odznaki Zasłużony Policjant. Odznaczenia przyznane przez MSWiA nadane zostały na wniosek przedstawicieli Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Dzielnicy Bronowice.

Lubelscy policjanci otrzymali także w środę 24 nowe pojazdy. To zarówno oznakowane jak i nieoznakowane samochody: citroen berlingo, ford transit, kia cee'd, skoda yeti oraz volkswagen. Auta trafią do komend w: Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej, Kraśniku, Krasnymstawie, Parczewie, Lubartowie, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim i do KWP w Lublinie.

W sumie w całym ubiegłym roku lubelski garnizon wzbogacił się o 60 środków transportowych, to m.in.: radiowozy, furgony, przyczepy z namiotami pneumatycznymi oraz łódź.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 09:26
Piszecie o nowych radiowozach, a ja widzialem ostatno Vw T4 w lubelskiej drogowce. I pytam sie jak one przechodza przeglądy, skoro za nim się nie da jechać tak kopcil
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 19:32
W przypadku samochodów KIA Cieed to porażka, nie nadają się na tereny wiejskie, są bardzo niskie i trudno nimi wjechać w drogi dojazdowe do domostw (nie wszędzie jest asfalt!!!), światło wsteczne nie oświetla drogi w nocy podczas cofania, spróbujcie bezpiecznie cofnąć w nocy tym samochodem, albo podjąć nim pościg po gminnych, wiejskich drogach. Należy dodać, że większość zakupów finansują samorządy. Przemyślane zakupy pod względem tego gdzie będą pracowały radiowozy to podstawa. Nie jest sztuką ciągłe kontrolowanie i upominanie co do korzystania z nich.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 09:17
Inwestycja warta grube miliony i to wszystko po to, żeby ścigać miłośników suszu naturalnych roślin.
Avatar
mieszkaniec / 5 stycznia 2017 o 08:44
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W kontekście postu z 17:14: nie - za co ?, tylko po co? A po to, że w najbliższej okazji napisze się wnioski o przedterminowy awansik na kolejny stopień, i trzeba to ładnie uzasadnić, a to właściwa postawa, a to dobre zarządzanie, a to nagradzanie, o ... i już jest punkcik we wniosku. A jeżeli już pytasz za co, to po prostu za rzetelną pracę policjantów z ich komisariatu. Samo życie są ludzie od pracy i przełożeni od nagradzania.
Dwa włamania w krótkim czasie do mieszkań na terenie podleglym pod I komisariat.W tym mojego.Dochodzenia umorzone z powodu niewykrycia sprawców.
Dwa włamania w krótkim czasie do mieszkań na terenie podleglym pod I komisariat.W tym mojego.Dochodzenia umorzone z powodu niewykrycia sprawców. rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 08:13
Nowi Policjanci - Tak, Nowe Radiowozy - ??? Czy otrzymanie samochodu służbowego ( klasy niżej jak średniej) - jest wydarzeniem ??? To tylko w resorcie -TAK. Proszę by Pani Rzecznik podała ILE jest VAKATÓW -(wolnych etatów) w jednostkach Policji - to będzie ciekawsze.
Avatar
Henio / 5 stycznia 2017 o 00:53
Jak można napisać nowych policjantów. To nie są rzeczy, a chyba raczej myślące istoty. Chyba że autor uważa Innaczej. Tak samo jak nowych dyrektorów, nowych kierowników, nowych trenerów... 
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 22:34
No dobrze,ale nie napisaliście Państwo za co odznaczenie dostał Marszałek Sosnowski od Pana Komendanta Wojewódzkiego?A to ciekawa informacja!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 19:42
W kontekście postu z 17:14: nie - za co ?, tylko po co? A po to, że w najbliższej okazji napisze się wnioski o przedterminowy awansik na kolejny stopień, i trzeba to ładnie uzasadnić, a to właściwa postawa, a to dobre zarządzanie, a to nagradzanie, o ... i już jest punkcik we wniosku. A jeżeli już pytasz za co, to po prostu za rzetelną pracę policjantów z ich komisariatu. Samo życie są ludzie od pracy i przełożeni od nagradzania.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 17:14
Romaniuk i Skoczylas pytam się za co te nagrody? lepiej by dali policjantom co ludzi z pożaru ratują
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 16:55
Kobiety byly i sa potrzebne podczas szkoly tzn kursu podstawowego, ja w zyciu nie poscilbym zony,corki bo wiem co tam jest z doswiadczenia. Niby one dzieci maja ale tam jest inna niepisana zasada, fizliologi sie nie oszuka.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 09:26
Piszecie o nowych radiowozach, a ja widzialem ostatno Vw T4 w lubelskiej drogowce. I pytam sie jak one przechodza przeglądy, skoro za nim się nie da jechać tak kopcil
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 19:32
W przypadku samochodów KIA Cieed to porażka, nie nadają się na tereny wiejskie, są bardzo niskie i trudno nimi wjechać w drogi dojazdowe do domostw (nie wszędzie jest asfalt!!!), światło wsteczne nie oświetla drogi w nocy podczas cofania, spróbujcie bezpiecznie cofnąć w nocy tym samochodem, albo podjąć nim pościg po gminnych, wiejskich drogach. Należy dodać, że większość zakupów finansują samorządy. Przemyślane zakupy pod względem tego gdzie będą pracowały radiowozy to podstawa. Nie jest sztuką ciągłe kontrolowanie i upominanie co do korzystania z nich.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 09:17
Inwestycja warta grube miliony i to wszystko po to, żeby ścigać miłośników suszu naturalnych roślin.
Avatar
mieszkaniec / 5 stycznia 2017 o 08:44
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W kontekście postu z 17:14: nie - za co ?, tylko po co? A po to, że w najbliższej okazji napisze się wnioski o przedterminowy awansik na kolejny stopień, i trzeba to ładnie uzasadnić, a to właściwa postawa, a to dobre zarządzanie, a to nagradzanie, o ... i już jest punkcik we wniosku. A jeżeli już pytasz za co, to po prostu za rzetelną pracę policjantów z ich komisariatu. Samo życie są ludzie od pracy i przełożeni od nagradzania.
Dwa włamania w krótkim czasie do mieszkań na terenie podleglym pod I komisariat.W tym mojego.Dochodzenia umorzone z powodu niewykrycia sprawców.
Dwa włamania w krótkim czasie do mieszkań na terenie podleglym pod I komisariat.W tym mojego.Dochodzenia umorzone z powodu niewykrycia sprawców. rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 08:13
Nowi Policjanci - Tak, Nowe Radiowozy - ??? Czy otrzymanie samochodu służbowego ( klasy niżej jak średniej) - jest wydarzeniem ??? To tylko w resorcie -TAK. Proszę by Pani Rzecznik podała ILE jest VAKATÓW -(wolnych etatów) w jednostkach Policji - to będzie ciekawsze.
Avatar
Henio / 5 stycznia 2017 o 00:53
Jak można napisać nowych policjantów. To nie są rzeczy, a chyba raczej myślące istoty. Chyba że autor uważa Innaczej. Tak samo jak nowych dyrektorów, nowych kierowników, nowych trenerów... 
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 22:34
No dobrze,ale nie napisaliście Państwo za co odznaczenie dostał Marszałek Sosnowski od Pana Komendanta Wojewódzkiego?A to ciekawa informacja!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 19:42
W kontekście postu z 17:14: nie - za co ?, tylko po co? A po to, że w najbliższej okazji napisze się wnioski o przedterminowy awansik na kolejny stopień, i trzeba to ładnie uzasadnić, a to właściwa postawa, a to dobre zarządzanie, a to nagradzanie, o ... i już jest punkcik we wniosku. A jeżeli już pytasz za co, to po prostu za rzetelną pracę policjantów z ich komisariatu. Samo życie są ludzie od pracy i przełożeni od nagradzania.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 17:14
Romaniuk i Skoczylas pytam się za co te nagrody? lepiej by dali policjantom co ludzi z pożaru ratują
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 16:55
Kobiety byly i sa potrzebne podczas szkoly tzn kursu podstawowego, ja w zyciu nie poscilbym zony,corki bo wiem co tam jest z doswiadczenia. Niby one dzieci maja ale tam jest inna niepisana zasada, fizliologi sie nie oszuka.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 35 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 422 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!