Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2016 r.
19:15

Aż do jesieni zamknięty będzie fragment ścieżki nad Bystrzycą. Sprawdź trasę objazdu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Przerwana zostanie ciągłość trasy rowerowej, która dla wielu osób jest drogą codziennych dojazdów do pracy (fot. Maciej Kaczanowski)
Przerwana zostanie ciągłość trasy rowerowej, która dla wielu osób jest drogą codziennych dojazdów do pracy (fot. Maciej Kaczanowski)

Od poniedziałku aż do jesieni zamknięty ma być fragment bulwaru wzdłuż Bystrzycy, którym biegnie najpopularniejsza w mieście trasa rowerowa. Jeżdżą nią tysiące rowerzystów. Z powodu budowy nowego mostu miasto wysyła ich na dwukilometrowy objazd.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Całe zamieszanie wywoła zamknięcie kilkudziesięciometrowego odcinka chodnika i ścieżki rowerowej. Zagrodzony będzie fragment w rejonie powstającego przedłużenia ul. Muzycznej, czyli niedaleko stalowego mostku prowadzącego do parku Ludowego. W ten sposób przerwana zostanie ciągłość trasy rowerowej, która dla wielu osób jest drogą codziennych dojazdów do pracy. Potwierdzają to wyniki ubiegłorocznych badań ruchu rowerowego, gdy na wysokości mostu na Bystrzycy doliczono się na ścieżce średnio 264 rowerzystów na godzinę. Rano dwie trzecie jechało do centrum, po południu w przeciwną stronę.

I rowerzyści, i piesi będą musieli na kilka miesięcy pożegnać się z tą trasą. Ratusz proponuje im wyjątkowo długi objazd. W rejonie bazy wodociągów będą musieli zjechać na chodnik wzdłuż al. Piłsudskiego po stronie parku Ludowego. Staną tu znaki pozwalające na jazdę rowerem po chodniku. Nie powinno to być problemem, jeśli chodzi o ewentualną kolizję z pieszymi, bo nie ma tu ich zbyt wielu. Kłopotem może być kiepski stan chodnika.

Wskazany przez miasto objazd wiedzie wzdłuż al. Piłsudskiego aż do skrzyżowania z ul. Lubelskiego Lipca ’80, gdzie trzeba zjechać na ścieżkę rowerową. Na światłach przy skraju parku trzeba jechać prosto, za stadionem skręcić w prawo i jechać ul. Cukrowniczą aż do końca, a następnie wzdłuż boisk treningowych przy Arenie Lublin. – Tu droga zostanie utwardzona, będzie można nią dojechać do betonowego jazu – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Jazem można przedostać się na drugą stronę rzeki i wjechać na ścieżkę rowerową. Cały objazd ma być oznakowany.

Ale możliwy jest też mniej oficjalny objazd. Stalowy mostek do parku Ludowego, według deklaracji Ratusza, nie będzie zamknięty. Można więc do ul. Lubelskiego Lipca ’80 dojechać przez park oszczędzając nieco drogi. Można też pojechać przez Szczerbowskiego (przypominamy, że w ulicę tę nie można skręcić w lewo z al. Piłsudskiego), a następnie starą częścią Muzycznej i Nadbystrzycką.

Jest też zła wiadomość dla pieszych. Z informacji Ratusza wynika, że od ul. Szczerbowskiego nie będzie już można dojść do rzeki wzdłuż ogrodzenia szkół.

A tym, których nurtuje pytanie, czy po wybudowaniu nowego odcinka Muzycznej nadal będzie można jeździć i spacerować bulwarem wzdłuż Bystrzycy, odpowiadamy: tak, będzie można, bo bulwar będzie biegł pod mostem.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lutego 2016 o 23:35

I tak tzw. Ratusz zrobi jak będzie chciał - najpewniej zamknie rowerówkę. Ale dobrze byłoby, by przy tej okazji wykorzystać czas jej zamknięcia i ją wyremontować, tj. odcinek od Piłsudskiego do kładki (powinna być dwa razy szersza!) w rejonie stadniny. To jest pierwszy wybudowany odcinek z kostki fazowanej; teraz wygląda jak "pralka". Ratusz powinien mi zapłacić za genialny pomysł, ale wiadomo, że go zignoruje... Kieliszek w górę:-)! Pozdrawiam rowerzystów i pieszych!

cała sciezka by sie przydała do modernizacji, nad zalewem latarnie i oswietlenie a wjezdzasz do miasta i ciemno jak w du*** u mudzina a od gali sie pier***isz na jakiejs alejce.

cała sciezka by sie przydała do modernizacji, nad zalewem latarnie i oswietlenie a wjezdzasz do miasta i ciemno jak w du*** u mudzina a od gali sie pier***isz na jakiejs alejce.

rozwiń
Avatar
Sąsiad Sylwka / 7 lutego 2016 o 10:02

Na Rowerowy Lublin bym nie liczył - tam prezesem jest prezes filozof - z urodzenia i wykształcenia :D

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 22:39
I tak tzw. Ratusz zrobi jak będzie chciał - najpewniej zamknie rowerówkę. Ale dobrze byłoby, by przy tej okazji wykorzystać czas jej zamknięcia i ją wyremontować, tj. odcinek od Piłsudskiego do kładki (powinna być dwa razy szersza!) w rejonie stadniny. To jest pierwszy wybudowany odcinek z kostki fazowanej; teraz wygląda jak "pralka". Ratusz powinien mi zapłacić za genialny pomysł, ale wiadomo, że go zignoruje... Kieliszek w górę:-)! Pozdrawiam rowerzystów i pieszych!
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 12:53

bulwar nad Bystrzycą. Oj kolka ze śmiechu mnie złapała. Jak wyglądają bulwary to Pan redaktor musi pojechać do Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Gdańska, Szczecina, Elbląga ostatecznie do Warszawy pod te ciut co stolica niedawno zrobiła

Tak się składa, że to nazywa się Bulwarem, aczkolwiek nie pamiętam, czy jest to 'Bulwar nad Bystrzycą'

Avatar
Porozumienie Rowerowe / 6 lutego 2016 o 11:49

Stanowisko Porozumienia Rowerowego ws. zamknięcia trasy i wyznaczenia objazdu:

http://lublinrowerem.pl/stanowisko-porozumienia-rowerowego-ws-zamkniecia-odcinka-trasy-wzdluz-bystrzycy/

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 10:55
Może zdążą coś wykombinować do sezonu - większość ludzi 85% jeździ od połowy kwietnia do połowy października odejmując od tego dni deszczowe i zimne to wychodzi trochę ponad 4 miesiące w roku... Na pewno ratusz coś wymyśli
Avatar
bicykl / 6 lutego 2016 o 08:52

Albo może jako tor przeszkód od ul. Nadbystrzycka przez ul.Narutowicza do hotelu Viktoria oczywiście chodnikiem

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 07:57
wreszcie.bardzo dobry pomysl z mostem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 00:32
No tak, bo przecież trzeba otworzyć na zimę ścieżkę dla rowerzystów...Polska
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 23:47

Skandal !! Ścieżka nie jest właściwie przygotowana i nie jest odśnieżana !! Poza tym przeszkadza w codziennych dojazadach do pracy. Kto odda mi spalone kilogramy ?

Jaki snieg, kolega cos cpał?

Avatar
Gość / 7 lutego 2016 o 23:35

I tak tzw. Ratusz zrobi jak będzie chciał - najpewniej zamknie rowerówkę. Ale dobrze byłoby, by przy tej okazji wykorzystać czas jej zamknięcia i ją wyremontować, tj. odcinek od Piłsudskiego do kładki (powinna być dwa razy szersza!) w rejonie stadniny. To jest pierwszy wybudowany odcinek z kostki fazowanej; teraz wygląda jak "pralka". Ratusz powinien mi zapłacić za genialny pomysł, ale wiadomo, że go zignoruje... Kieliszek w górę:-)! Pozdrawiam rowerzystów i pieszych!

cała sciezka by sie przydała do modernizacji, nad zalewem latarnie i oswietlenie a wjezdzasz do miasta i ciemno jak w du*** u mudzina a od gali sie pier***isz na jakiejs alejce.

cała sciezka by sie przydała do modernizacji, nad zalewem latarnie i oswietlenie a wjezdzasz do miasta i ciemno jak w du*** u mudzina a od gali sie pier***isz na jakiejs alejce.

rozwiń
Avatar
Sąsiad Sylwka / 7 lutego 2016 o 10:02

Na Rowerowy Lublin bym nie liczył - tam prezesem jest prezes filozof - z urodzenia i wykształcenia :D

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 22:39
I tak tzw. Ratusz zrobi jak będzie chciał - najpewniej zamknie rowerówkę. Ale dobrze byłoby, by przy tej okazji wykorzystać czas jej zamknięcia i ją wyremontować, tj. odcinek od Piłsudskiego do kładki (powinna być dwa razy szersza!) w rejonie stadniny. To jest pierwszy wybudowany odcinek z kostki fazowanej; teraz wygląda jak "pralka". Ratusz powinien mi zapłacić za genialny pomysł, ale wiadomo, że go zignoruje... Kieliszek w górę:-)! Pozdrawiam rowerzystów i pieszych!
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 12:53

bulwar nad Bystrzycą. Oj kolka ze śmiechu mnie złapała. Jak wyglądają bulwary to Pan redaktor musi pojechać do Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Gdańska, Szczecina, Elbląga ostatecznie do Warszawy pod te ciut co stolica niedawno zrobiła

Tak się składa, że to nazywa się Bulwarem, aczkolwiek nie pamiętam, czy jest to 'Bulwar nad Bystrzycą'

Avatar
Porozumienie Rowerowe / 6 lutego 2016 o 11:49

Stanowisko Porozumienia Rowerowego ws. zamknięcia trasy i wyznaczenia objazdu:

http://lublinrowerem.pl/stanowisko-porozumienia-rowerowego-ws-zamkniecia-odcinka-trasy-wzdluz-bystrzycy/

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 10:55
Może zdążą coś wykombinować do sezonu - większość ludzi 85% jeździ od połowy kwietnia do połowy października odejmując od tego dni deszczowe i zimne to wychodzi trochę ponad 4 miesiące w roku... Na pewno ratusz coś wymyśli
Avatar
bicykl / 6 lutego 2016 o 08:52

Albo może jako tor przeszkód od ul. Nadbystrzycka przez ul.Narutowicza do hotelu Viktoria oczywiście chodnikiem

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 07:57
wreszcie.bardzo dobry pomysl z mostem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 00:32
No tak, bo przecież trzeba otworzyć na zimę ścieżkę dla rowerzystów...Polska
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 23:47

Skandal !! Ścieżka nie jest właściwie przygotowana i nie jest odśnieżana !! Poza tym przeszkadza w codziennych dojazadach do pracy. Kto odda mi spalone kilogramy ?

Jaki snieg, kolega cos cpał?

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich