sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Będzie stadion, będą mistrzostwa? Rusza montaż zadaszenia nad trybunami

Dodano: 11 stycznia 2017, 19:09
Autor: Dominik Smaga

Lada dzień ma ruszyć montaż zadaszenia nad trybunami stadionu lekkoatletycznego powstającego przy al. Piłsudskiego. Obiekt może się stać areną mistrzostw Polski w 2018 r., co wstępnie sygnalizują nowe władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Będę pierwszym, który podniesie rękę za tym, by mistrzostwa Polski seniorów były w Lublinie – mówi Henryk Olszewski, nowy prezes PZLA, który w środę wizytował plac budowy. Nie ma jeszcze decyzji, że właśnie tu odbędą się zawody, podobnie jak nie ma jeszcze terminu mistrzostw w 2018 r. Wstępnie mowa jest o lipcu.

Do tego czasu stadion ma być w pełni gotowy. Najpóźniej wiosną miasto zamierza zamówić niezbędne wyposażenie sportowe, wyposażenie pomieszczeń i urządzenia do utrzymania obiektu. Takie zakupy mogą kosztować nawet 2 mln zł.

Sama budowa będzie kosztować 37 mln zł, z czego 30 proc. pokryje dotacja z ministerstwa sportu (o ile prace zakończą się na czas). Termin wyznaczony budowlańcom to 31 sierpnia, a miasto zapewnia, że nie zostanie on przekroczony.

Na placu budowy lada dzień ma się zacząć montaż stalowej konstrukcji, na której oprze się zadaszenie trybun.

– Tu pogoda zupełnie nam nie przeszkadza – zapewnia Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Kończą się już prace przy żelbetowej konstrukcji głównego budynku pod trybuną na 1370 kibiców.

– Pozostało nam kilka elementów, prace są zaawansowane w 85 proc. – mówi Szczepańska. Wykonany jest mniejszy budynek magazynowy. – Teraz zaczynamy w nim prace wykończeniowe i instalacyjne – precyzuje.

Jak zapewnia miasto, równolegle trwają roboty przy zbiornikach retencyjnych stanowiących część systemu odwodnienia stadionu. Zbiorniki znajdują się tuż koronie wału przeciwpowodziowego ciągnącego się wzdłuż Bystrzycy.

– Prace prowadzone są w trudnych warunkach, jesteśmy dużo poniżej lustra wody – podkreśla Szczepańska. Informuje, że w 80 proc. gotowa jest już podbudowa bieżni okólnej.

Stadion zapowiadany jest jako najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w tej części Polski.

– Ambicje mamy duże – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. I twierdzi, że nowy obiekt może się przyczynić do wzrostu zainteresowania lekką atletyką. – Chcemy być regionalnym liderem, jeśli chodzi o lekką atletykę i znaczącym ośrodkiem w Polsce.

zawodnik    LA
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zawodnik    LA
zawodnik LA (21 stycznia 2017 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
panie Żuk -Prawie stadion????? wydanie tyle kasy na taką widownie 1.3to mistrzostwo świata. Zadaje pytanie dlaczego nie można zrobić np. miejsce na widownie np. 5 tys widzów bez krzesełek-czyli wybudować podpory bez krzesełek ,że tylko w razie potrzeby w przyszłości zamontować ????
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak juz wydawac, to mozna bylo zrobic wiecej trybun a nie tylko marne 1.300 i to na jednej trybunie, mozna bylo dookola zrobic. Zuk nie patrzy na finanse zadluzajac miasto wiec 10/20/50 milionow co mu szkodza, a stadion bylby piekny
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2017 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmianiając SIWZ na stadion lekkoatletyczny (po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji wskazującej wyłącznie Tamex) UM pozwolił z premedytacją na zmowę przetargową Budimexu i Tamexu. Zgodnie bowiem z art. 305 § 1 kodeksu karnego ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Zgodnie bowiem z art. 705 kodeksu cywilnego organizator oraz uczestnik, czyli inny przedsiębiorca, przetargu mogą żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik lub osoba działająca w porozumieniu z nimi, wpłynęła na wynik przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej unieważnienia może żądać także ten, na czyj rachunek umowa została zawarta, lub dający zlecenie. Co ważne uprawnienie to wygasa z upływem miesiąca od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o istnieniu przyczyny unieważnienia. Czas na wysunięcie żądania unieważnienia zawartej umowy nie może przekroczyć jednak roku, licząc od dnia jej zawarcia.
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2017 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Betonowanie w zimie skorodowanego zbrojenia, -super
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2017 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zmowa cenowa budimexu i tamexu. tyle w temacie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!