sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Biomed-Lublin wychodzi na prostą

Dodano: 20 maja 2016, 13:23

Jest szansa, że spółka Biomed-Lublin rozwiąże swoje kłopoty finansowe w oparciu o nową ustawę o restrukturyzacji przedsiębiorstw. Spółce udało się przygotować propozycje dla wierzycieli oraz uregulować część zobowiązań. Wynik finansowy netto spółki za pierwszy kwartał tego roku jest dodatni.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku spółka miała trudności w pozyskaniu środków na uruchomienie własnego zakładu frakcjonowania osocza, zaś konflikt zbrojny na Ukrainie – największego odbiorcy produkowanych przez spółkę preparatów – pociągnął za sobą niższe przychody z tytułu sprzedaży leków. Aby przeprowadzić niezbędne działania naprawcze i zaspokoić roszczenia wierzycieli, w styczniu zarząd firmy złożył wniosek o przyspieszone postępowanie układowe.

W takim postępowaniu spółka zachowuje własny zarząd nad posiadanym majątkiem pod kontrolą nadzorcy sądowego.

– Daje nam to dużą swobodę w porozumiewaniu się z wierzycielami. Możemy uzgadniać satysfakcjonujące obie strony porozumienie bez udziału sądu. Sąd angażowany jest dopiero na etapie zatwierdzenia układu – wyjaśnia Mark Preston, członek zarządu ds. restrukturyzacji.

Punktem wyjścia do realizacji planu naprawczego jest zawarcie układu z wierzycielami m.in. bankami oraz podmiotami, wobec których zobowiązania przekraczają 50 tys. zł. Postępowanie trwać będzie 2-3 miesiące. Termin zgromadzenia wierzycieli, podczas którego zagłosują nad proponowanymi przez spółkę rozwiązaniami, został wyznaczony na 10 czerwca.

Biomed uregulował też część zadłużenia wobec LFB Biomedicaments – francuskiego koncernu, z którym w 2014 r. zawarł kontrakt na frakcjonowanie osocza. W imieniu spółki Bank Millennium przekazał 2,1 mln euro na rzecz LFB.

Spółka zawarła także porozumienie z PKO Bankowy Leasing. Na jego podstawie przesunięte zostały terminy płatności leasingu operacyjnego i umowy dzierżawy nieruchomości w Mielcu, na których spółka zamierzała stworzyć zakład frakcjonowania osocza.

Obok preparatów krwiopochodnych w ofercie spółki są popularne probiotyki i szczepionki.

Czytaj więcej o: biznes Biomed-Lublin Mark Preston
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Bankrut
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 maja 2016 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cwaniaczki, nawet tutaj naganiacie żeby ludzie oddali akcje po taniości. Przecież wiadomo, że po zatwierdzeniu układu akcje pójdą kilkadziesiąt % w górę. a poza tym firma zwiększa przychody, i to o 100% kwartał do kwartału, zamiast straty jak rok temu 2 mln wykazała niewielki bo niewielki ale zysk. Aktywa wzrosły o 70%,zobowiązania spadły o 6 mln PLN. Jeszcze jak zostanie zawarty układ i pojawi się inwestor strategiczny akcje będą warte 4-5 PLN
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2016 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sezon ogórkowy rozpoczety w BIOMEDZIE już brakuje kasy na papier toaletowy komu to się przyśniła ta PROSTA?????
Rozwiń
Bankrut
Bankrut (20 maja 2016 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech lepiej zapłącą pracownikom zaległe pensje i uregulują bieżące zobowiązania za media, a piszą głupoty, które nikomu nie są potrzebne. Jak można mówić o restrukturyzacji jak nie ma pieniędzy za prąd i wodę?
Rozwiń
Gość
Gość (20 maja 2016 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale to będzie w końcu ten zakład w Mielcu czy nie? Może warto byłoby żeby ktoś zainteresował się tym że w interesie narodowym lepiej byłoby nie kupować za granicą tego co możemy robić w kraju...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!