środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Była dyrektor COZL o swoim zwolnieniu: To zamach na Centrum Onkologii

Dodano: 11 lutego 2016, 12:02
Autor: opr. dudi

- Wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi ośrodka tylko dlatego, że rozbudowywał ten ośrodek i bronił jego samodzielności wydaje się być jaskrawym przykładem zamachu na ten Ośrodek - czytamy w oświadczeniu Elżbiety Starosławskiej, która została zwolniona ze stanowiska dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Decyzję o pozbawieniu prof. Elżbiety Starosławskiej dyrektorskiego fotela w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej we wtorek podjęli jednogłośnie członkowie zarządu województwa.

W oświadczeniu zarządu województwa przesłanym w czwartek rano do mediów czytamy, że decyzję podjęto z powodu "naruszenia przez p. Elżbietę Starosławską dobrze rozumianego interesu kierowanej przez nią jednostki poprzez narażenie jej na straty finansowe oraz rozpowszechniania publicznie nieprawdziwych pogłosek na temat działań, zaniechań i intencji samorządu województwa lubelskiego".

Więcej o zwolnieniu Starosławskiej: Elżbieta Starosławska nie będzie już dyrektorem COZL

W czwartek swoje oświadczenie wydała też prof. Starosławska. Czytamy w nim m.in. "Wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi ośrodka tylko dlatego, ze rozbudowywał ten ośrodek i bronił jego samodzielności wydaje sie być jaskrawym przykładem zamachu na ten Ośrodek."

Pełna treść oświadczenia Elżbiety Starosławskiej

Witam Państwa,

Ubolewam, że nie jest mi dane osobiście powiedzieć Państwu o naszym 63-letnim Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli, na rozwój którego pracowały 3 pokolenia celem osiągnięcia tak wysokiego poziomu merytorycznego w dziedzinie onkologii.

Stoicie Państwo przed szpitalem w rozbudowie jako kompleksowym czyli komprehensywnym Centrum Onkologii. W Polsce istnieje 17 pełnoprofilowych, samodzielnych ośrodków onkologicznych, które spełniają swoją rolę najskuteczniejszego, pełnoprofilowego leczenia chorób nowotworowych, do których obecnie się zaliczamy i w tej roli chcemy pozostać. Takie Centra są podstawą systemu leczenia onkologicznego w USA, Kanadzie, Francji czy Wielkiej Brytanii. W takich ośrodkach osiąga się najwyższe wyniki leczenia chorób nowotworowych, a różnica w uzyskiwanych wynikach sięga 30-paru procent na korzyść takich szpitali jak nasze Centrum w porównaniu z rozproszonym leczeniem.

Jest to dzieło Boże i ludzi. Służy najciężej chorym na chorobę cywilizacyjną, jaką jest nowotwór. Szkolenie onkologiczne studentów uniwersytetów medycznych w wysoko rozwiniętych krajach odbywa się w centrach akademickich, które są uzupełniającym elementem systemu onkologicznego. A ośrodki, takie jak nasze, komprehensywne, zajmują się profilaktyką, diagnostyką i pełnoprofilową opieką nad chorym onkologicznym.

Od lat 70-tych w naszym Centrum funkcjonuje Katedra i Zakład Onkologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego i na podstawie umowy kształcimy studentów polsko- i obco-języcznych tej uczelni. Niektórzy nasi lekarze są pracownikami Uniwersytetu Medycznego, katedry istniejącej na bazie naszego Centrum. Dysponujemy wysoko-wykwalifikowaną kadrą medyczną, administracyjną i techniczną wyspecjalizowaną do pracy w takim kompleksowym centrum.

Plany utworzenia spółki prawa handlowego na pewno nie są w interesie Pacjenta onkologicznego i całego społeczeństwa.

Wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi ośrodka tylko dlatego, ze rozbudowywał ten ośrodek i bronił jego samodzielności wydaje sie być jaskrawym przykładem zamachu na ten Ośrodek.

Apeluję więc do wszystkich Państwa o mądrość i obronę tej onkologii, która służy całej społeczności. Nie dajcie sobie Państwo odebrać szpitala, który został zaplanowany na miarę potrzeb naszego Województwa. Jednocześnie dziękuję wszystkim Państwu, którzy przyczynili się swoimi decyzjami i modlitwą do tworzenia tego dzieła Bożego i ludzkiego.

My pracownicy i pacjenci tego Centrum wierzymy, że św. Jan z Dukli i mądrzy ludzie na każdym szczeblu obronią naszą onkologię. Pozdrawiam Państwa i mam nadzieję, że po obecnym zwolnieniu lekarskim Bóg i Państwo pozwolicie mi razem z pracownikami kontynuować rozpoczęte dzieło.

Prof. dr hab. n. med.
Elżbieta Starosławska

Zastępca Dyrektora ds. finanosowo-organizacyjnych i Rozbudowy
Dariusz Ciwiński

Gość
Gość
krz.
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lutego 2016 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba się coś pani dyrektor pomyliło. "Państwo to ja" to za Ludwika we Francji i Stalina w ZSRR było. Onkologia to ludzie którzy tam pracują i oprócz leczenia pacjentów przy okazji muszą wypracować kasę na ekspensy Starosławskiej
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakiej samodzielności broni niby p. Starosławska. Przecież żeby sie utrzymac chce połączyć się ( czytaj przejąć) ze szpitalem Bożego Jana w tym dawnym Kolejowym i Lubartowską, w konsekwencji zabierając ich kontrakty i likwidując te placówki. I posyłając przy tym ponad 500 osób na bruk
Rozwiń
krz.
krz. (11 lutego 2016 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czas na emeryturę - 64 lata to już czas. Niech młodzi przejmą stery 

Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 19:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkich zachęcam do odszukania w internecie statystyk przeżywalności pacjentów "naszego" z innymi centrami w Polsce.
Rozwiń
henryk
henryk (11 lutego 2016 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można różnie krytykować ,ale wielki szacunek że dzięki pani profesor Lublin ma Onkologie na miarę wielkości miasta regionu a nawet poza regionu.Pani profesor zostawi pani po sobie okazały budynek dobrą kadre medyczną
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!