sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

COZL będzie musiał oddać 200 mln zł? "Nie dopuszczam takiej możliwości"

Dodano: 8 września 2015, 14:09
Autor: toma

COZL (fot. Maciej Kaczanowski)
COZL (fot. Maciej Kaczanowski)

Związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej: Nasza placówka może być zmuszona do zwrotu dotacji w związku z fuzją ze szpitalem im. Jana Bożego. Dyrekcja i nadzorujący ją marszałek województwa: Nie widzimy powodów do obaw.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Połączenie obu placówek to pomysł zarządu województwa. Dzięki temu COZL, które nie ma kontraktów z NFZ na leczenie pacjentów na wszystkich oddziałach, mogłoby przejąć niektóre ze szpitala im. Jana Bożego.

- Z prośbą o wyjaśnienie tych wątpliwości zwróciliśmy się do Ministerstwa Finansów. Odpowiedź nas przeraziła, bo wynika z niej, że połączenie może doprowadzić do wstrzymania dalszego finansowania rozbudowy naszej placówki i konieczności zwrotu otrzymanych dotacji. A w grę może chodzić nawet 200 mln, biorąc pod uwagę pieniądze, jakie otrzymaliśmy na wyposażenie – twierdzi Józef Krupa, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w COZL.

W centrum znają odpowiedź ministerstwa. – Ale nie zakładamy takiej ewentualności, bo nie wierzymy, żeby ostateczna formuła połączenia naruszyła postanowienia umowy o dotację. Jeśli miałoby tak być, to nie powinno dochodzić do fuzji – mówi Rafał Janiszewski, rzecznik prasowy COZL.

Takiej możliwości nie dopuszcza też zarząd województwa, który jest organem założycielskim onkologicznej placówki. - Nie dopuszczam takiej możliwości – mówi marszałek Sławomir Sosnowski i podaje przykładowy sposób na rozwiązanie ewentualnych wątpliwości. - Niech COZL pozostanie w swoim miejscu. Nowe oddziały powstałe w wyniku fuzji mogą znaleźć się w nowym budynku, który moglibyśmy wybudować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Decyzją ministra finansów fuzji placówek ma przyjrzeć się wojewoda lubelski. Według nieoficjalnych informacji dziś ma dojść do spotkania w tej sprawie.

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 września 2015 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoda ludzi umierających na radioterapię i chemioterapię leczonych przez żądne pieniędzy koncerny, które "szkolą" "lekarzy". grunt to leczyć... leczyć... leczyć..... i tak dalej....
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech Hetman wraca z tej Brukseli i posprząta ten cały gnój po Sosnowskim!
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 08:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszędzie gdzie PSL pcha swoje łapy zaraz coś idzie nie tak.Sosnowski nadaje się może do prowadzenia chlewni bo na niczym innym się nie zna.Ci pseudofachowcy z łapanki zamiast doić krowy pozasiedlali wszelkiej masci urzędy i doją podatnika.Wejdą w koalicję choćby z diabłem byle na stołkach zostać.To od wielu lat ich recepta na pozostawanie przy korycie.Mam nadzieję,że w obecnych wyborach ludzie pokażą im gdzie jest ich miejsce.
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2015 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak trzeba będzie oddać to Sosnowski odda z własnej kieszeni. on wszystko wie najlepiej i zna się na lotnictwie, hutnictwie, górnictwie, tańcu na rurze ale najbardziej leży chłopu służba zdrowia.
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2015 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pacjent to dodatek do kożucha, niekoniecznie potrzebny, Władze najpierw robią potem myślą, podobnie było z Kraśnikiem mimo że zapowiadano że wszystko w porządku i nie musimy oddawać dotacji to suma sumarum musowo było oddać. Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem umowy by nie było problemów a jak widać są z tym problemy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!