Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lutego 2016 r.
7:46

COZL brakuje 20 milionów. Marszałek chce weryfikować listę życzeń

0 22 A A
Dyrekcja prosi o środki m.in. na montaż indywidualnie sterowanej klimatyzacji i szybsze windy (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Dyrekcja prosi o środki m.in. na montaż indywidualnie sterowanej klimatyzacji i szybsze windy (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

O dodatkowe 20 mln zł stara się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej u marszałka województwa. – Chodzi o prace dodatkowe, których nie można było przewidzieć na etapie projektowania – tłumaczy COZL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pismo od dyrektor COZL prof. Elżbiety Starosławskiej na biuro marszałka województwa trafiło 21 stycznia. Na liście 24 zadań, które według szefowej instytucji trzeba koniecznie uwzględnić w opiewającym na ok. 90 mln zł budżecie inwestycji, są m.in.: prace przy wzmocnieniu fundamentów i ścian budynku. Dyrekcja prosi też m.in. o montaż indywidualnie sterowanej klimatyzacji i szybsze windy. Szacowany koszt wszystkich prac to 20 mln zł.

– Wniosek dotyczy prac dodatkowych, których nie można było przewidzieć na etapie projektowania – mówi Rafał Janiszewski, rzecznik prasowy COZL.

Marszałek zamierza zweryfikować listę życzeń. – Z pisma nie wynika, czy rzeczywiście takie są potrzeby. Poprosimy inspektorów nadzoru budowlanego o opinię, czy realizacja poszczególnych elementów z tej listy jest zasadna – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Przed tygodniem o pieniądzach dla COZL była mowa podczas debaty budżetowej w Sejmie. Poprawkę zakładającą przekazanie 20 mln zł na dokończenie budowy złożyła wtedy posłanka PSL Genowefa Tokarska. Wniosek przepadł w głosowaniu, a lokalni politycy PSL zarzucali parlamentarzystom PiS, że nie wsparli tak ważnej dla regionu inwestycji.

Nie oznacza to jednak, że COZL nie dostanie tej kwoty z budżetu państwa.

– Pieniądze na dofinansowanie modernizacji i rozbudowę COZL znajdują się w jednej z rezerw celowych. O ich wykorzystanie samorząd może zwrócić się do ministra finansów za pośrednictwem wojewody. Proces będzie można uruchomić w marcu, kiedy ustawa budżetowa wejdzie w życie – tłumaczy poseł PiS Lech Sprawka uczestniczący w pracach sejmowej Komisji Finansów Publicznych. – Tymczasem poprawka proponowana przez PSL polegała na utworzeniu odrębnej rezerwy. To był zabieg polityczny – ocenia.

To właśnie tą drogą dyrekcja COZL chce zdobyć pieniądze na dodatkowe prace. – Rząd PiS nas nie zostawi – mówiła niedawno Kurierowi Lubelskiemu dyrektor COZL Elżbieta Starosławska.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Herman / 7 lutego 2016 o 13:13

Nic nie rozumiesz albo próbujesz świadomie manipulować innymi.

Nowotwory zabrały mi dwoje najbliższych ludzi, co oznacza, że aż za dobrze znam sytuację pacjentów onkologicznych. Problemy opisanego Szpitala nie powstały przez pacjentów, a świadome lub nieświadome zaniechania urzędu marszałkowskiego.

Mój wpis odnosił się do podanego w publikacji faktu, że ktoś zamontował za wolną windę oraz wylał za słabe fundamenty i postawił mury, które teraz trzeba wzmocnić.

Nad resztą spuszczam kurtynę milczenia, a tobie sugeruję wizje lokalną na wszystkich oddziałach Szpitali planowanych do połączenia i... likwidacji.



Jak będziesz wiedział(a) o czym i kim mowa, to następnie zapoznaj się z raportami NIK w/s szpitalnictwa "marszałkowskiego" i sprawozdaniami finansowymi tych placówek, które dostępne są w KRS.

Ps. Nie życz drugiemu, co tobie niemiłe, bo potrafi to wrócić jako bumerang...


Wszelkie apele mające na celu opóźnienie oddania do użytku onkologii to życzenia chrorym onkologicznym dłuuugich kolejek i gorszej opieki. Miłe to tpTobie? bo mnie nie. I tym się różnimy.Czasami tylko choroba może kogoś nawrócić.
A tobie życzę opamiętania.

Wszelkie apele mające na celu opóźnienie oddania do użytku onkologii to życzenia chrorym onkologicznym dłuuugich kolejek i gorszej opieki. Miłe to tpTobie? bo mnie nie. I tym się różnimy.Czasami tylko choroba może kogoś nawrócić.
A tobie życzę opamiętania. rozwiń
Avatar
BudŻet / 7 lutego 2016 o 11:57

Widać nie byłeś chory nowotorowo. Ale nic straconego, może Ci się. "poszczęści". Zmienisz wtedy optykę widzenia. Poczekam spokojnie na twój wpis z żadaniem wstrzymania inwestycji. Powodzenia i czekam.

Nic nie rozumiesz albo próbujesz świadomie manipulować innymi.

Nowotwory zabrały mi dwoje najbliższych ludzi, co oznacza, że aż za dobrze znam sytuację pacjentów onkologicznych. Problemy opisanego Szpitala nie powstały przez pacjentów, a świadome lub nieświadome zaniechania urzędu marszałkowskiego.

Mój wpis odnosił się do podanego w publikacji faktu, że ktoś zamontował za wolną windę oraz wylał za słabe fundamenty i postawił mury, które teraz trzeba wzmocnić.

Nad resztą spuszczam kurtynę milczenia, a tobie sugeruję wizje lokalną na wszystkich oddziałach Szpitali planowanych do połączenia i... likwidacji.

Jak będziesz wiedział(a) o czym i kim mowa, to następnie zapoznaj się z raportami NIK w/s szpitalnictwa "marszałkowskiego" i sprawozdaniami finansowymi tych placówek, które dostępne są w KRS.

Ps. Nie życz  drugiemu, co tobie niemiłe, bo potrafi to wrócić jako bumerang...

Nic nie rozumiesz albo próbujesz świadomie manipulować innymi.

Nowotwory zabrały mi dwoje najbliższych ludzi, co oznacza, że aż za dobrze znam sytuację pacjentów onkologicznych. Problemy opisanego Szpitala nie powstały przez pacjentów, a świadome lub nieświadome zaniechania urzędu marszałkowskiego.

Mój wpis odnosił się do podanego w publikacji faktu, że ktoś zamontował za wolną windę oraz wylał za słabe fundamenty i postawił mury, które teraz trzeba wzmocnić.

Nad resztą spuszczam kurtynę milczenia, a ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 22:25
Nie ma specjalistów.Dlaczego?Lekarze uważają,że lobby profesorskie blokuje młodym lelarzom w dostęp do specjalizacji.Pytania egzaminacyjne są "tendencyjne", nie ujawniane po egzaminie i mają na celu ograniczenie podaży lekarzy na rynku.A niektórzy profesorowie trzepią niebotyczną kasę, bo nie mają konkurencji.Cierpią przez to pacjenci.Ministerstwo Zdrowia bierne niestety.Anestezjologii nie zdało 91% lekarzy, a nieliczni specjaliści rujnują budżety szpitali,bo nie mają konkurencji.Obserwujcie wiosenna sesję i działania konsultantów.Niektórzy to koledzy wysoko postawionych ludzi.Lobby nie do rozbicia.Do czasu, na razie..Chorzy na przegranej pozycji.Izba Lekarska pomaga?Odpowiedzcie sobie sami.Ktoś niszczy służbę zdrowia w naszym kraju.
Nie ma specjalistów.Dlaczego?Lekarze uważają,że lobby profesorskie blokuje młodym lelarzom w dostęp do specjalizacji.Pytania egzaminacyjne są "tendencyjne", nie ujawniane po egzaminie i mają na celu ograniczenie podaży lekarzy na rynku.A niektórzy profesorowie trzepią niebotyczną kasę, bo nie mają konkurencji.Cierpią przez to pacjenci.Ministerstwo Zdrowia bierne niestety.Anestezjologii nie zdało 91% lekarzy, a nieliczni specjaliści rujnują budżety szpitali,bo nie mają konkurencji.Obserwujcie wiosenna sesję i działania konsultantów... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 22:10
Taki obiekt jak hospicja jest niezbędny, ale warto przyjrzeć się kosztom. Czasami niektóre pieniądze są po prostu marnowane np.: na pensje dla spadochroniarzy typu p.Muszyński.
Avatar
Gr Guogel / 6 lutego 2016 o 21:16

Najpierw Starosławska pozatrudniała 500 osób a teraz szuka 20 milionów??????
Ona jest do wywalenia od jutra!!!!!!!!!!!!!

Zatrudnjała zgodnie z wymaganiami powołania ośodka pełnoprofilowego. Ale dla Ciebie proponuję zwolnić wszystkich i w razie twojej choroby nowotworowej przydzielić Ci godne miejsce na śmietniku.
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 20:32
Najpierw Starosławska pozatrudniała 500 osób a teraz szuka 20 milionów?????? Ona jest do wywalenia od jutra!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Herman / 6 lutego 2016 o 20:18

Widać, że nigdy nie byłeś przedsiębiorcą, co nie przeszkadza żebyś za jak najszybsze poprawienie zepsutego, ukończenie i uruchomienie zapłacił z własnej kieszeni.

Widać nie byłeś chory nowotorowo. Ale nic straconego, może Ci się. "poszczęści". Zmienisz wtedy optykę widzenia. Poczekam spokojnie na twój wpis z żadaniem wstrzymania inwestycji. Powodzenia i czekam.
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 20:17
miałam osobiście styczność z dyr. Starosławską podczas choroby męża. Nie Wzięła nawet kawy,dałam ale przelewem na konto szpitala z zaznaczeniem oddziału. Mążo tym nie wiedział,gdy dyr. wzięła go pod rękę i pokazała co kupiła za te pieniądze dla pacjentów,gdy mąż odchodził w ostatnią drogę oddział nie wyglądał jak na początku leczenia.Mam dla niej wielki szacunek
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 20:11
dopóki p. marszałek lub ktoś z jego rodziny nie zachoruje.. bo talk dbającej o pacjentów dyrektor to ze świecą szukać
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 17:57

Pisda a nie pieniądze :D  dobra zmiana w rozkwicie, chyba czas szykowac taczki i wywiezc do watykanu wszystkie kaczki.

Mówisz, że PiS da?

Własnie PiS DA NIE!

Avatar
Herman / 7 lutego 2016 o 13:13

Nic nie rozumiesz albo próbujesz świadomie manipulować innymi.

Nowotwory zabrały mi dwoje najbliższych ludzi, co oznacza, że aż za dobrze znam sytuację pacjentów onkologicznych. Problemy opisanego Szpitala nie powstały przez pacjentów, a świadome lub nieświadome zaniechania urzędu marszałkowskiego.

Mój wpis odnosił się do podanego w publikacji faktu, że ktoś zamontował za wolną windę oraz wylał za słabe fundamenty i postawił mury, które teraz trzeba wzmocnić.

Nad resztą spuszczam kurtynę milczenia, a tobie sugeruję wizje lokalną na wszystkich oddziałach Szpitali planowanych do połączenia i... likwidacji.



Jak będziesz wiedział(a) o czym i kim mowa, to następnie zapoznaj się z raportami NIK w/s szpitalnictwa "marszałkowskiego" i sprawozdaniami finansowymi tych placówek, które dostępne są w KRS.

Ps. Nie życz drugiemu, co tobie niemiłe, bo potrafi to wrócić jako bumerang...


Wszelkie apele mające na celu opóźnienie oddania do użytku onkologii to życzenia chrorym onkologicznym dłuuugich kolejek i gorszej opieki. Miłe to tpTobie? bo mnie nie. I tym się różnimy.Czasami tylko choroba może kogoś nawrócić.
A tobie życzę opamiętania.

Wszelkie apele mające na celu opóźnienie oddania do użytku onkologii to życzenia chrorym onkologicznym dłuuugich kolejek i gorszej opieki. Miłe to tpTobie? bo mnie nie. I tym się różnimy.Czasami tylko choroba może kogoś nawrócić.
A tobie życzę opamiętania. rozwiń
Avatar
BudŻet / 7 lutego 2016 o 11:57

Widać nie byłeś chory nowotorowo. Ale nic straconego, może Ci się. "poszczęści". Zmienisz wtedy optykę widzenia. Poczekam spokojnie na twój wpis z żadaniem wstrzymania inwestycji. Powodzenia i czekam.

Nic nie rozumiesz albo próbujesz świadomie manipulować innymi.

Nowotwory zabrały mi dwoje najbliższych ludzi, co oznacza, że aż za dobrze znam sytuację pacjentów onkologicznych. Problemy opisanego Szpitala nie powstały przez pacjentów, a świadome lub nieświadome zaniechania urzędu marszałkowskiego.

Mój wpis odnosił się do podanego w publikacji faktu, że ktoś zamontował za wolną windę oraz wylał za słabe fundamenty i postawił mury, które teraz trzeba wzmocnić.

Nad resztą spuszczam kurtynę milczenia, a tobie sugeruję wizje lokalną na wszystkich oddziałach Szpitali planowanych do połączenia i... likwidacji.

Jak będziesz wiedział(a) o czym i kim mowa, to następnie zapoznaj się z raportami NIK w/s szpitalnictwa "marszałkowskiego" i sprawozdaniami finansowymi tych placówek, które dostępne są w KRS.

Ps. Nie życz  drugiemu, co tobie niemiłe, bo potrafi to wrócić jako bumerang...

Nic nie rozumiesz albo próbujesz świadomie manipulować innymi.

Nowotwory zabrały mi dwoje najbliższych ludzi, co oznacza, że aż za dobrze znam sytuację pacjentów onkologicznych. Problemy opisanego Szpitala nie powstały przez pacjentów, a świadome lub nieświadome zaniechania urzędu marszałkowskiego.

Mój wpis odnosił się do podanego w publikacji faktu, że ktoś zamontował za wolną windę oraz wylał za słabe fundamenty i postawił mury, które teraz trzeba wzmocnić.

Nad resztą spuszczam kurtynę milczenia, a ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 22:25
Nie ma specjalistów.Dlaczego?Lekarze uważają,że lobby profesorskie blokuje młodym lelarzom w dostęp do specjalizacji.Pytania egzaminacyjne są "tendencyjne", nie ujawniane po egzaminie i mają na celu ograniczenie podaży lekarzy na rynku.A niektórzy profesorowie trzepią niebotyczną kasę, bo nie mają konkurencji.Cierpią przez to pacjenci.Ministerstwo Zdrowia bierne niestety.Anestezjologii nie zdało 91% lekarzy, a nieliczni specjaliści rujnują budżety szpitali,bo nie mają konkurencji.Obserwujcie wiosenna sesję i działania konsultantów.Niektórzy to koledzy wysoko postawionych ludzi.Lobby nie do rozbicia.Do czasu, na razie..Chorzy na przegranej pozycji.Izba Lekarska pomaga?Odpowiedzcie sobie sami.Ktoś niszczy służbę zdrowia w naszym kraju.
Nie ma specjalistów.Dlaczego?Lekarze uważają,że lobby profesorskie blokuje młodym lelarzom w dostęp do specjalizacji.Pytania egzaminacyjne są "tendencyjne", nie ujawniane po egzaminie i mają na celu ograniczenie podaży lekarzy na rynku.A niektórzy profesorowie trzepią niebotyczną kasę, bo nie mają konkurencji.Cierpią przez to pacjenci.Ministerstwo Zdrowia bierne niestety.Anestezjologii nie zdało 91% lekarzy, a nieliczni specjaliści rujnują budżety szpitali,bo nie mają konkurencji.Obserwujcie wiosenna sesję i działania konsultantów... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 22:10
Taki obiekt jak hospicja jest niezbędny, ale warto przyjrzeć się kosztom. Czasami niektóre pieniądze są po prostu marnowane np.: na pensje dla spadochroniarzy typu p.Muszyński.
Avatar
Gr Guogel / 6 lutego 2016 o 21:16

Najpierw Starosławska pozatrudniała 500 osób a teraz szuka 20 milionów??????
Ona jest do wywalenia od jutra!!!!!!!!!!!!!

Zatrudnjała zgodnie z wymaganiami powołania ośodka pełnoprofilowego. Ale dla Ciebie proponuję zwolnić wszystkich i w razie twojej choroby nowotworowej przydzielić Ci godne miejsce na śmietniku.
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 20:32
Najpierw Starosławska pozatrudniała 500 osób a teraz szuka 20 milionów?????? Ona jest do wywalenia od jutra!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Herman / 6 lutego 2016 o 20:18

Widać, że nigdy nie byłeś przedsiębiorcą, co nie przeszkadza żebyś za jak najszybsze poprawienie zepsutego, ukończenie i uruchomienie zapłacił z własnej kieszeni.

Widać nie byłeś chory nowotorowo. Ale nic straconego, może Ci się. "poszczęści". Zmienisz wtedy optykę widzenia. Poczekam spokojnie na twój wpis z żadaniem wstrzymania inwestycji. Powodzenia i czekam.
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 20:17
miałam osobiście styczność z dyr. Starosławską podczas choroby męża. Nie Wzięła nawet kawy,dałam ale przelewem na konto szpitala z zaznaczeniem oddziału. Mążo tym nie wiedział,gdy dyr. wzięła go pod rękę i pokazała co kupiła za te pieniądze dla pacjentów,gdy mąż odchodził w ostatnią drogę oddział nie wyglądał jak na początku leczenia.Mam dla niej wielki szacunek
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 20:11
dopóki p. marszałek lub ktoś z jego rodziny nie zachoruje.. bo talk dbającej o pacjentów dyrektor to ze świecą szukać
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 17:57

Pisda a nie pieniądze :D  dobra zmiana w rozkwicie, chyba czas szykowac taczki i wywiezc do watykanu wszystkie kaczki.

Mówisz, że PiS da?

Własnie PiS DA NIE!

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 10

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3