niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Dyrektor COZL już nie pokieruje oddziałem. Marszałek cofnął pozwolenie

Dodano: 9 lutego 2016, 07:27
Autor: TOMA

Szefowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbieta Starosławska nie będzie już kierownikiem oddziału onkologii klinicznej COZL. Przez kilka lat miała zgodę władz województwa na łączenie tych dwóch funkcji. W piątek to pozwolenie zostało cofnięte.

– Marszałek uznał, że w sytuacji, w której znalazła się inwestycja związana z rozbudową centrum, dobrze byłoby skupić się na jednym zakresie zadań. Dlatego nie wyraził zgody na dalsze łączenie tych funkcji – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka Sławomira Sosnowskiego.

Czy utrata stanowiska kierownika będzie oznaczała dla prof. Starosławskiej mniejsze zarobki? – O to trzeba pytać w COZL. Wynagrodzenie dyrektora jest ustalane przez marszałka, ale o pensji kierownika decyduje dyrektor – wyjaśnia Górka.

– Nie komentujemy tej sprawy – usłyszeliśmy wczoraj od Rafała Janiszewskiego, rzecznika placówki.
Piątkowa decyzja to kolejny zgrzyt pomiędzy szefową centrum a marszałkiem. Pod koniec stycznia prof. Starosławska przedstawiła listę prac dodatkowych przy rozbudowie placówki. Liczy ona 24 pozycje i opiewa na 20 mln zł. Zaskoczony marszałek postanowił ją zweryfikować.

Wcześniej, mimo nacisków urzędników, dyrektor nie chciała zdradzić, skąd pochodzi kwota 10 tys. zł z tytułu dodatkowych umów, jaką zawarła w swoim oświadczeniu majątkowym. Odmawiała też ujawnienia wynagrodzenia, jakie otrzymał prof. Stanisław Popek za wykonanie ekspertyzy kolorystycznej nowych budynków COZL, w której pozytywnie ocenił powszechnie krytykowaną kolorystykę obiektów.

Pod koniec lipca ubiegłego roku prof. Starosławskiej zabrakło wśród dyrektorów podległych marszałkowi szpitali, którym przyznano nagrody roczne. Jak tłumaczył wówczas Arkadiusz Bratkowski, odpowiedzialny za służbę zdrowia członek zarządu województwa, chodziło m.in. o głośny protest związkowców dotyczący braku kontraktów z NFZ na nowy zakres leczenia.

gość
StoPO ye BOM
GWno prawda
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (10 lutego 2016 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kolor makabryły to dramat, ale na pewno ludziom bez gustu odpowiada. proponuję sprawdzić jak wyglądają szpitale na świecie i porównać pierwotny projekt tego szpitala.  podejście personelu do pacjenta jest tam tragiczne, zero empatii, ludzkiego traktowania, niestety wielu znajomych miało nieprzyjemność się tam leczyć.

Rozwiń
StoPO ye BOM
StoPO ye BOM (9 lutego 2016 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak ty widzisz kolor elewacji budynku z wewnątrz to tylko pogratulować... Nie rozumiesz o co się ta dyskusja rozchodzi to się nie wypowiadaj. Bo nie po to inny ludzie męczą się miesiącami aby przejść wymagania konserwatora zabytków i innych instytucji które kładą kłody pod nogi innym inwestorom, bo elewacja nie taka, bo reklama nie w tym miejscu, bo budynek za wysoki (patrz: wieżowiec Transhurt) żeby teraz nagle cały ten wysiłek nad wyglądem panoramy Lublina rozwalić jednym budynkiem. Chyba nie pozdrawiam.

A mnie tam gwno obchodzi, co myśli GWno na temat koloru elewacji budynku COZL. Mnie interesuje czy leczy się skutecznie ludzi w tym szpitalu. Ot, co...

Rozwiń
GWno prawda
GWno prawda (9 lutego 2016 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak. Kolor dalej mi nie pasuje. Bryła szpitala w jaskrawych kolorach na dziesiątki lat zeszpeciła panoramę mojego miasta. I ta ocena nie ma nic wspólnego z oceną wiedzy medycznej dyrektorki, ani z oceną funkcjonowania Centrum.

To się wyprowadź z tego miasta, jak twój zmysł estetyczny doznał takiego uszczerbku. I po kłopocie...

Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyzbys mial kogos na brzusznej chirurgii? Znamy to. Tam o kulturze, czlowieczenstwie i empatii chyba co niektorzy madrale nigdy nie slyszeli. Szkoda tylko tych biednych pacjentow, bo cierpia podwojnie.
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2016 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wypowiem się w tym temacie ponieważ od dłuższego czasu jestem codziennie w tym szpitalu. Kolorystyka i sposób wykończenia wnętrz jest jak najbardziej korzystny dla osób zmuszonych do przebywania (najczęściej tygodniami) w tychże murach. Dla nich to taka słoneczna odskocznia od czarnych myśli i dolegliwości związanych z leczeniem. Ale to wyposażenie i takie czy inne kolory to nie wszystko. Ważne, a może najważniejsze jest podejście z sercem do zdruzgotanego diagnozą pacjenta. Niestety, wśród kadry lekarskiej tego ślicznego i bardzo dobrze wyposażonego szpitala są osoby (z tytułami i to jakimi, a jakże), które nie powinny wybierać żadnego zawodu przy którym kontakt z ludźmi jest wymagany. Przez takie chamskie persony schorowani i często stojący jedną nogą nad grobem pacjenci zamiast dochodzić do siebie po męczących zabiegach muszą znosić upokarzanie. Ale dlaczego tak się dzieje? Bo są zbyt biedni? Bo nie leczyli się wcześniej prywatnie u takiego osobnika? Bo nie mają znanego nazwiska? 

 I choćby ta zabiegana Pani Starosławska dwoiła się i troiła, nic z tym nie pocznie, bo chamstwa i niewyobrażalej i nieuzasadnionej pychy z niektórych ludzi nie wypędzi!!!  Może niedługo jakiś sąd ukróci te chamskie praktyki!!

Życzę wszystkim: biednym, niemającym znanych nazwisk, nieleczącym się prywatnie u profesorów, aby nigdy nie musieli korzystać z tego szpitala. 

Mylisz się nieco: takie zachowanie lekarzy jest tam gdzie mają przyzwolenie szefa. Chyba dwa lata temu COZL zostało ocenione bardzo nisko (w porównaniu z innymi szpitalami onkologicznymi).  Pani Starosławska w rozmowach z różnymi mediami zaklinała rzeczywistość, że takie rankingi są nieobiektywne itd, zamiast chociaż trochę zainteresować się przyczyną oceny (dlaczego jest tak zła, skoro wg niej jest super). Może więc marszałek podjął dobrą decyzję.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!