Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2015 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Dzikie wysypiska straszą w Lublinie. Ich sprzątanie kosztuje nas sporo

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
23 12 A A

Już 90 dzikich wysypisk zlikwidowano w tym roku na terenie miasta. Kolejnych kilkadziesiąt czeka na uprzątnięcie. Coraz częściej takimi składowiskami stają się przystanki komunikacji miejskiej. Można tam znaleźć nawet... sedes

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Telewizory, spłuczki, kalosze, lodówka, gruz - Tomasz Fulara, prezes MPK wylicza to, co trafia na miejskie przystanki. Jeszcze większe wrażenie mogą robić liczby. - Jeszcze niedawno wywoziliśmy z przystanków 50 ton odpadów miesięcznie, teraz jest to już 200 ton na miesiąc.

Duże koszty

Od początku roku w pobliżu miejskich ulic zlikwidowano już około 40 dzikich wysypisk, na co trzeba było wydać 35 tys. złotych. Takie śmietniska były m.in. przy al. Kraśnickiej, ul. Granitowej, Armii Krajowej, Różanej, Stary Gaj, Jana Sawy, Mickiewicza, Południowej, Puławskiej, czy Turystycznej.

Poza drogami usunięto już około 50 wysypisk. - Mamy jeszcze około 30 zgłoszeń - przyznaje Ludwika Stefańczyk z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. Ale nie wszędzie śmieci znikają tak szybko, jak oczekiwaliby tego mieszkańcy.

O dwóch takich miejscach powiadomił nas pan Andrzej z Kośminka. - Pierwsze znajduje się przy ulicy Wilczej, gdzie okoliczni mieszkańcy wyrzucają suche odpady z roślin ze swoich posesji, stare opakowania, butelki, gruz a nawet stary telewizor - pisze nasz Czytelnik. Drugie wskazywane przez niego miejsce to skwer przy Krańcowej niedaleko ul. Dulęby i Kosmonautów. Pan Andrzej twierdzi, że interwencje jak dotąd nie skutkowały uprzątnięciem terenu.

Fotopułapki

Batem na osoby podrzucające śmieci miały być specjalne "fotopułapki”, czyli ukryte kamery kupione przez strażników. Niepozorne pudełka w barwach idealnie zlewających się z pniem drzewa miały same alarmować strażników, że ktoś kręci się w obserwowanym miejscu, w którym często są podrzucane odpady.

Czy dzięki tym kamerom udało się kogoś przyłapać na gorącym uczynku lub namierzyć? - Jeszcze nie. Dopiero są wytypowane miejsca - mówi komendant Jacek Kucharczyk. Jego funkcjonariusze od początku roku zdołali w ośmiu przypadkach dotrzeć do osób, które wyrzucały odpady w krzaki. W każdym z przypadków udało się to dzięki temu, że strażnicy przeszukali worki ze śmieciami i znaleźli w nich dane osobowe.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bridżit Dżons / 20 marca 2015 o 19:45

Za ten syf na Kośminku odpowiadają sami mieszkańcy tej ''dzielnicy z kulturą''. Mają taką mentalność, niestety ;)

Avatar
nocny grajek / 19 marca 2015 o 09:22

Zaraz, zaraz, przecież recepta na to już powstała. Miała być nią ta cudowna ustawa nakładająca na wszystkich obowiązek takiej samej opłaty za wywóz śmieci, a na państwo obowiązek zbierania każdego rodzaju odpadów. Czyżby znowu tylko jedna strona umowy wywiązywała się ze zobowiązań? 

Avatar
mieszkaniec / 18 marca 2015 o 22:51

Uważam że kary są za niskie za dzikie wysypiska, to raz, dwa Straż Miejska nie sama nie reaguje i nie widzi śmietnisk i trzeba wciąż zgłaszać, to dwa, a trzy...Lublin można zaliczyć do najbrudniejszych miast ze zniszczonymi trawnikami, zaśmieconymi i zanieczyszczonymi odchodami. Sprawozdanie pewnie będzie przyjete, ale powinno być odwrotnie, bo Lublin to nie tylko Krakowskie Przedmieście, gdzie najczęściej są patrole.

Avatar
jOOj / 18 marca 2015 o 19:08

Do "kpl": skąd ty wiesz jakie na wsi są tradycje... i gdzie się wywozi śmieci...? Jak widać każdy mierzy swoją miarą... A wsi do tego nie mieszaj bo wśród rodowitych "miastowych" też chamów i brudasów nie brakuje...!

Avatar
Mariusz / 18 marca 2015 o 19:07
Jak by co to niech straz miejska szuka adresow w smieciach moze coś wygrzebie I znajdzie sprawce jeden na sto Sie trafi
Avatar
Maximus Segregatus / 18 marca 2015 o 18:01

Trzeba stosować najlepsze wzorce systemowe - wkleić do google.pl hasło "Nakło wzór do naśladowania" - facebook.com/wlasnosc/posts/564616550299488

Avatar
BeygadaErZet / 18 marca 2015 o 17:32

W zeszłym roku lub dwa lata temu na wiosnę zamiast przebiśniegów przy ul. Poznańskiej wyrosła lodówka, w tym roku idąc na przystanek moje oczy ujrzały piękny sedes... Wszędzie tam, gdzie jest są jakieś krzaki można znaleźć worki ze śmieciami, mnóstwo butelek czy puszek po piwie... Skąd się tacy ludzie biorą? Rodzice, szkoła powinny uczyć dzieci dbania o środowisko i dobro wspólne już od najmłodszych lat.

Avatar
kpl / 18 marca 2015 o 15:56

Wiejskie chamy które w ciągu ostatnich lat masowo zasiedliły Lublin zawsze były przyzwyczajone że śmieci wywoziło się do lasu, byle z dala od siebie. Cham zawsze pozostanie chamem.

Avatar
jOOj / 18 marca 2015 o 11:21

Jak to "kosztuje nas sporo"...?!?!? Ja za swoje śmieci płacę i to więcej niż ich oddaję więc niech policja lub straż miejska (na które też płacę podatki) zaczęły wykonywać swoją pracę... chyba nie jest to ponad ich umiejętności znalezienie sprawcy i ukaranie go...? Czy jest...?  A po drugie: dzikich wysypisk miało nie być po wprowadzeniu nowej ustawy...? Co znowu poszło nie tak...?

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 10:53

a co ma ustawa do tego, że ludzie są chamami i choćby mieli płacić miliony za wywóz śmieci to i tak będą wyrzucać je gdzie popadnie... jak można podrzucić kibel na dzikie wysypisko? tu potrzebny kaftan i pokój bez klamek a nie ustawa śmieciowa

Avatar
Bridżit Dżons / 20 marca 2015 o 19:45

Za ten syf na Kośminku odpowiadają sami mieszkańcy tej ''dzielnicy z kulturą''. Mają taką mentalność, niestety ;)

Avatar
nocny grajek / 19 marca 2015 o 09:22

Zaraz, zaraz, przecież recepta na to już powstała. Miała być nią ta cudowna ustawa nakładająca na wszystkich obowiązek takiej samej opłaty za wywóz śmieci, a na państwo obowiązek zbierania każdego rodzaju odpadów. Czyżby znowu tylko jedna strona umowy wywiązywała się ze zobowiązań? 

Avatar
mieszkaniec / 18 marca 2015 o 22:51

Uważam że kary są za niskie za dzikie wysypiska, to raz, dwa Straż Miejska nie sama nie reaguje i nie widzi śmietnisk i trzeba wciąż zgłaszać, to dwa, a trzy...Lublin można zaliczyć do najbrudniejszych miast ze zniszczonymi trawnikami, zaśmieconymi i zanieczyszczonymi odchodami. Sprawozdanie pewnie będzie przyjete, ale powinno być odwrotnie, bo Lublin to nie tylko Krakowskie Przedmieście, gdzie najczęściej są patrole.

Avatar
jOOj / 18 marca 2015 o 19:08

Do "kpl": skąd ty wiesz jakie na wsi są tradycje... i gdzie się wywozi śmieci...? Jak widać każdy mierzy swoją miarą... A wsi do tego nie mieszaj bo wśród rodowitych "miastowych" też chamów i brudasów nie brakuje...!

Avatar
Mariusz / 18 marca 2015 o 19:07
Jak by co to niech straz miejska szuka adresow w smieciach moze coś wygrzebie I znajdzie sprawce jeden na sto Sie trafi
Avatar
Maximus Segregatus / 18 marca 2015 o 18:01

Trzeba stosować najlepsze wzorce systemowe - wkleić do google.pl hasło "Nakło wzór do naśladowania" - facebook.com/wlasnosc/posts/564616550299488

Avatar
BeygadaErZet / 18 marca 2015 o 17:32

W zeszłym roku lub dwa lata temu na wiosnę zamiast przebiśniegów przy ul. Poznańskiej wyrosła lodówka, w tym roku idąc na przystanek moje oczy ujrzały piękny sedes... Wszędzie tam, gdzie jest są jakieś krzaki można znaleźć worki ze śmieciami, mnóstwo butelek czy puszek po piwie... Skąd się tacy ludzie biorą? Rodzice, szkoła powinny uczyć dzieci dbania o środowisko i dobro wspólne już od najmłodszych lat.

Avatar
kpl / 18 marca 2015 o 15:56

Wiejskie chamy które w ciągu ostatnich lat masowo zasiedliły Lublin zawsze były przyzwyczajone że śmieci wywoziło się do lasu, byle z dala od siebie. Cham zawsze pozostanie chamem.

Avatar
jOOj / 18 marca 2015 o 11:21

Jak to "kosztuje nas sporo"...?!?!? Ja za swoje śmieci płacę i to więcej niż ich oddaję więc niech policja lub straż miejska (na które też płacę podatki) zaczęły wykonywać swoją pracę... chyba nie jest to ponad ich umiejętności znalezienie sprawcy i ukaranie go...? Czy jest...?  A po drugie: dzikich wysypisk miało nie być po wprowadzeniu nowej ustawy...? Co znowu poszło nie tak...?

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 10:53

a co ma ustawa do tego, że ludzie są chamami i choćby mieli płacić miliony za wywóz śmieci to i tak będą wyrzucać je gdzie popadnie... jak można podrzucić kibel na dzikie wysypisko? tu potrzebny kaftan i pokój bez klamek a nie ustawa śmieciowa

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0