sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Na te mieszkania czeka w Lublinie 5 tys. rodzin. Kolejne bloki oddane do użytku

Dodano: 14 lipca 2017, 20:29
Autor: Dominik Smaga

120 nowych mieszkań oddaje do użytku Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze w piątek, kolejnym będą wydawane od poniedziałku. Budowę bloków dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na zlecenie miasta przy ul. Zygmunta Augusta powstały trzy nowe bloki. Pachnące farbą mieszkania nie są zbyt wielkie: jedno- i dwupokojowe. – O powierzchni od 34 do 45 mkw. – informuje Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych. W każdym lokalu jest tzw. biały montaż oraz kuchenka gazowa. – W ramach inwestycji powstał również plac zabaw oraz parking dla 120 pojazdów.

Do bloków wprowadzają się lokatorzy z długiej kolejki po mieszkanie komunalne, o które stara się około 5 tys. rodzin. Na Felin trafią też ci, którzy skorzystali z programu zamian. Jest on ofertą dla solidnych najemców lokali komunalnych, którzy terminowo płacą czynsz i chcą się przenieść do nowszego budynku. Przy Zygmunta Augusta życie będzie sobie także układać jedna z rodzin zmuszonych do opuszczenia kamienicy przy Lubartowskiej 45, której część rozebrano po majowej katastrofie budowlanej.

Budowa bloków trwała prawie dwa lata i kosztowała 15 mln zł. – Inwestycja była realizowana wsparciu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – dodaje Bilik. Pochodziło stąd 30 proc. niezbędnej kwoty.

– Fundusz Dopłat, zarządzany przez BGK, to bezzwrotne dotacje umożliwiające zwiększanie zasobu lokali przeznaczonych dla osób najuboższych poprzez wsparcie budownictwa socjalnego i komunalnego – wyjaśnia Anna Ciastoń z biura prasowego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Od 2007 r. bank przekazał Lublinowi już 9,9 mln zł dofinansowując budowę 214 mieszkań komunalnych i socjalnych. – W kolejnych latach miasto planuje budowę następnych lokali przy wsparciu BGK – podkreśla Ciastoń. Najpierw jednak samorząd musi zdobyć grunty pod nowe bloki.

– Trwa procedura związana z regulowaniem stanów prawnych nieruchomości w dzielnicy Felin – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Precyzuje, że chodzi o działki leżące po obu stronach ul. Franczaka (taką nazwę nosi teraz dawna Droga Męczenników Majdanka między rondem a granicą Lublina.

– Część z miejskich gruntów w tej dzielnicy jest rozproszona i konieczne będzie ich scalenie. Duża część jest zagrożona zwrotami, trwa postępowanie które ma na celu zamianę nieruchomości.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2017 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prezydent dba o ludzi
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli wiadomo że z tamtych okolic dziewczyn nie brac bo patologia
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za Prezydentury Żuka liczba mieszkańców Lublina zaczęła znowu rosnąć! Na dzień 31 grudnia 2016 w stosunku do 31 grudnia 2015 liczba mieszkanów Lublina wzrosła o 5334 osoby! Bez przyłączania okolicznych wiosek i rozszerzania granic miasta! Dane dotyczą oczywiście tylko osób zameldowanych, bo niezameldowanych mieszkańców przybyło pewnie jeszcze więcej! Takie są fakty! Dane za wikipedią.
Rozwiń
anka
anka (15 lipca 2017 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Plac Litewski 50 milionów, czyli 3 razy tyle co bloki. Zatem na Litewskim może zamieszkać 360 rodzin. I to jest sukces Żuka. Brawo!
 Nie martw się, od początku był taki plan i dlatego to Plac Betonowy, aby łatwo było namioty rozbijać :).
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2017 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Robić się nie chce tylko narzekać
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!