niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Gmina wyremontowała drogę, miasto już nie. A kierowcy mają problem

Dodano: 10 listopada 2017, 19:08
Autor: Paweł Puzio

(fot. Maciej Kaczanowski)

Dziury i chylące się na ku jezdni drzewa, tak wyglądają miejska odcinek ulicy Pliszczyńskiej. Gminny fragment tej samej ulicy jest równy. Urzędnicy obiecują rozwiązać problem

Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Dziury na ulicy Pliszczyńskiej, szczególnie na górnym odcinku, są już ogromne. Ktoś, kto nie zna tej ulicy, nocą można w jednej z nich zostawić koło. Jeżeli dalej nic się z nimi nie zrobią, to zimą będzie jeszcze gorzej – mówi jeden z mieszkańców ulicy Pliszczyńskiej. – Wielokrotnie sąsiedzi i ja, dzwoniliśmy do miejskich instytucji z prośbą o załatanie tych dziur. Bez odzewu – dodaje.

Ulica Pliszczyńska biegnie przez tereny miasta i gminy Wólka. Podczas budowy obwodnicy ciężarówki regularnie korzystały z tej ulicy. Gmina Wólka podpisała z wykonawcą umowę na remont gminnego odcinka Pliszczyńskiej po zakończeniu budowy obwodnicy. Lublin niestety nie. Dziś miejski fragment przypomina drogę z wczesnych lat 60. minionego wieku. Łata przykrywa łatę, są dziury.

Na dodatek ulica biegnie skrajem parku przy ruinach zamku. – Drzew już teraz chylą się ku jezdni. A strach pomyśleć, co będzie gdy spadnie pierwszy, ciężki śnieg. Już teraz niektóre ledwo stoją. Pod ciężarem mokrego śniegu mogą runąć na drogę. W tej sprawie także monitowaliśmy instytucje miejskie – dodaje mieszkaniec tej ulicy.

Ratusz obiecał szybko zająć się sprawą. – Ubytki w jezdni uzupełnimy asfaltem lanym. Myślę, że do piątku prace zostaną wykonane. Natomiast, co do drzew, to ocenimy ich stan i do końca miesiąca wykonamy prace pielęgnacyjne, czyli cięcia techniczne – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 listopada 2017 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zgadzam się co do zimy. Spadnie śnieg i dziury zostaną zalepione w naturalny sposób. Ekologicznie i praktycznie. Na wiosnę będą roboty asfaltowe. Hello
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety kuleje w całej Polsce współpraca na płaszczyźnie dwóch czy większej liczbie samorządów. W Lublinie i najbliższej okolicy jest kilka takich ulic gdzie współpraca jest potrzebna ale nie mogą się dogadać. Przykład ul. Strojnowskiego, ul. Zorzy, dawna Droga Męczenników Majdanka już za granicą Lubina a na odcinku należącym do Świdnika, ul. Pliszczynsks itp
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 07:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi dla okolicznych wieśków mnie nie interesują. Kiedy remont Zana ?
Rozwiń
Bartosz Cz..
Bartosz Cz.. (10 listopada 2017 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetnie widać dobrego gospodarza też na wylocie na płn. - gmina Niemce od miejscowości Dys - droga równiutka, wyremontowana, ścieżka rowerowa --> Lublin ul. Choiny - koleiny, brak pobocza - Sodoma i Gomora. A "nasz" gospodarz planuje "remont" ulicy z wybudowaniem skrzyżowania w kształcie biszkopta, wyburzeniami zamieszkalych przez ludzi domów, wypasionej ścieżki, wszystko kosztem naszych kieszeni, naszych domów, naszej zieleni. Szkoda gadać!
Rozwiń
Marian
Marian (10 listopada 2017 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co tam droga, nowa kostka na deptaku ważniejsza...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!