niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Jest nowa rektor WSPiA w Lublinie

Dodano: 20 listopada 2015, 17:49
Autor: pab

Dr Marta Komorska (fot. WSPiA)
Dr Marta Komorska (fot. WSPiA)

Socjolog dr Marta Komorska została w piątek wybrana na stanowisko nowego rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Zastąpiła na tym stanowisku dr Julitę Rybczyńską.

Decyzję o wyborze nowego rektora podjął Senat uczelni wraz z założycielem WSPiA.

– Pani dr Marta Komorska jako wieloletni wykładowca akademicki posiada ogromne doświadczenie dydaktyczne i naukowe. Jest także specjalistą w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych dla uczelni wyższych. Jestem bardzo zadowolony, że przyjęła propozycję objęcia funkcji rektora WSPA. Wiążemy z jej osobą bardzo duże nadzieje – powiedział prof. Makary Stasiak, założyciel i właściciel uczelni.

Zmiany na uczelni są efektem odwołania na początku listopada rektor dr Julity Rybczyńskiej i prorektor ds. ogólnych dr Małgorzaty Szreniawskiej. Przeciwko tej decyzji zaprotestowali studenci, którzy uznali, że odwołanie odbyło się niezgodnie ze statutem uczelni. Po spotkaniu studentów z właścicielem szkoły doszło do porozumienia. Padła też zapowiedź, że odwołane rektor i prorektor otrzymają możliwość dalszej pracy dydaktycznej w WSPiA.

DDT
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

DDT
DDT (14 lipca 2017 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za to ty głupi jak but
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2016 o 01:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wspa to jedno dno, zależy im aby ściągnąć kasę za czesne, a dalej jakoś to będzie. Jak zależy komuś by mieć tylko papierek to jest to idealna szkoła dla niego, bo przez takie uczelnie jak Wspa kierunki tracą na wartości.
Rozwiń
Gość
Gość (27 listopada 2015 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda jest taka, że uczelnia wreszcie odetchnie od pań Rybczyńkiej i Szreniawskiej, które przez rok obiecywały złote góry, z których wyszły tylko "hałdy żużla". Studenci ich bronili, bo dobrze im się z nimi żyło, ale przecież nie o to chodzi, tylko o faktyczny rozwój uczelni. Nowa rektor daje taką szansę, ale przed nią jest bardzo dużo pracy, ponieważ kierunki muszą się rozwijać, a szkoła będzie musiała przejść formalnie na status uczelni zawodowej.
Rozwiń
Gość
Gość (27 listopada 2015 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chodzi o kompetencje! W uczelni niepublicznej rektor powinien nadzorować jakość programów nauczania, a te muszą być uzgodnione z pracodawcami i odpowiadać na zapotrzebowanie rynku pracy. To jest bardzo poważna odpowiedzialność, ponieważ uczelnia niepubliczna nie może sobie pozwolić na prowadzenie kierunków nierentownych (czytaj - nikomu nie potrzebnych), tak jak to robią uczelnie publiczne. Studia na WSPA są na bardzo wysokim poziomie, ale nie chodzi tutaj o wkuwanie wiedzy, tylko o faktyczne umiejętności, przydatne pracodawcom. Badania pokazują, ze ponad 80 proc. absolwentów Wyspy pracuje w wyuczonym zawodzie. To cos znaczy!
Rozwiń
OJ tam Panie
OJ tam Panie (21 listopada 2015 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale ŁADNA aż strach.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!