sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Kawiarenka czy łaźnia? Pełna lista projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego

Dodano: 14 czerwca 2017, 13:55
Autor: drs

Znana jest już pełna lista projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego Lublina. To 105 projektów małych i 51 dużych.

Wśród zgłoszonych projektów można znaleźć tak nietypowy pomysł jak to, by dyrekcja Zarządu Dróg i Mostów „poczuła swoje inwestycje na własnej skórze”. Projekt zakłada zaplanowanie czasu dyrektorowi Zarządu Dróg i Mostów oraz jego zastępcom tak, by w każdym miesiącu spędzali cztery godziny na pieszych podróżach, cztery na podróżach rowerem i cztery na przejazdach autobusami.

W wykazie można znaleźć także pomysły na: • rozbudowę sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego o wypożyczalnie przy Kasprowicza, nad Zalewem Zemborzyckim, czy przy ul. Kolorowej oraz powiększenie stacji istniejących na pl. Wolności oraz za Ratuszem. • Wśród projektów jest też urządzenie łaźni dla bezdomnych • stworzenie kawiarenki dla osób chcących przełamać bariery w posługiwaniu się językiem obcym, • sterylizację psów i kotów, czy też • wyznaczenie cmentarzyska dla zwierząt domowych.

Teraz urzędnicy sprawdzają ich zgodność z regulaminem, wyniki tej oceny mają być znane w lipcu.
Autorzy projektów, które zostaną uznane za niezgodne z regulaminem, a przez to niedopuszczone do głosowania, będą mieć 7 dni na odwołanie się od tej oceny.

Głosowanie ma potrwać od 25 września do 10 października.

Budżet obywatelski 2017: Pełna lista projektów

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 czerwca 2017 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rządzący złodziej,który okrada podatnika i wydaje pieniądze na chłam poniesie karę wiecznej śmierci,a dokładnie będzie zamieniony na garść prochu !!! TAKI LOS CZEKA TYCH,KTÓRZY MAJĄ ZA NIC LUDZKIE CIERPIENIE !!!
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2017 o 07:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Temu miastu potrzebne są mieszkania dla najbiedniejszych !!! Tylko głupiec,który zarządza finansami miejskimi wyrzuca pieniądze w błoto. Kiedy w tym obrzydliwym mieście władze zaczną szanować najbiedniejszych,ciężko pracujących lublinian bez własnego mieszkania?
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To już było .... " Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. "
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łaźnia koedukacyjna!!!
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby znowu nie przeszły żadne rowerowe głupawki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!