czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Za dwa lata będą tu buspasy. Ale przebudowa skrzyżowania ruszy już wkrótce

Dodano: 5 czerwca 2017, 06:38
Autor: Dominik Smaga

Przebudowa skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą ma się zakończyć najpóźniej do czerwca przyszłego roku
Przebudowa skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą ma się zakończyć najpóźniej do czerwca przyszłego roku (fot. Dorota Awiorko)

Tuż po Bożym Ciele otwarte mają być wszystkie pasy ruchu Drogi Męczenników Majdanka. Jej przebudowa ma się skończyć w czerwcu. Tego lata może ruszyć przebudowa skrzyżowania z Lotniczą, gdzie kierowcy dostaną dodatkowe pasy ruchu, ale tylko na rok.

Przebudowa, która miała się zakończyć jeszcze w zeszłym roku jest zaawansowana w 80 proc. W tym tygodniu drogowcy mają się zabrać za układanie asfaltu po stronie ul. Wrońskiej. Zasadnicza część robót ma się skończyć około Bożego Ciała, które przypada w tym roku na 15 czerwca.

Tuż po święcie otwarte dla ruchu mają być obie połówki jezdni i już tylko lokalnie będzie można się spodziewać zwężenia drogi. Wszystko ma się skończyć jeszcze w czerwcu. Kierowcy dostaną do dyspozycji nowy odcinek Garbarskiej dochodzący do Drogi Męczenników Majdanka naprzeciw Wrońskiej i tu ma działać pierwsza z dwóch nowych sygnalizacji. Druga powstaje na skrzyżowaniu ze Startową.

Tuż obok szykują się kolejne zmiany. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na przebudowę skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Ma się ona zakończyć – jak wymaga Zarząd Dróg i Mostów – najpóźniej w czerwcu przyszłego roku, chociaż miasto liczy na to, że wykonawcy szybciej uwiną się z pracami, możliwe że nawet do końca kwietnia.

Na czym polegać ma przebudowa? Droga Męczenników Majdanka zostanie poszerzona tak, aby kierowcy zbliżający się do skrzyżowania (zarówno od strony centrum, jak i od Felina) mieli do wyboru trzy pasy ruchu: jeden do skrętu w lewo, jeden do jazdy na wprost i jeden do jazdy na wprost lub w prawo. Jednocześnie zamontowana ma być nowa sygnalizacja świetlna, która ma zapewnić skręcającym w lewo w Lotniczą, że nikt nie zajedzie im drogi. Może się to jednak odbić na płynności ruchu.

Dodatkowe pasy ruchu będą ogólnodostępne, ale tylko przez rok. Później będą przekształcone w buspasy, służące zarazem pojazdom skręcającym w prawo. – Nastąpi to dopiero w roku 2019 – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

W ramach przebudowy skrzyżowania przeniesione mają być przystanki, które „przejdą” na drugą stronę ul. Lotniczej. To oznacza, że przystanek znajdujący się przy sklepie Społem będzie zlokalizowany przy kościele. Ten dla jadących do centrum będzie zlokalizowany już za ul. Lotniczą, na wysokości stacji paliw.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 listopada 2017 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle mądre głowy i ich pomysły skrzyżowanie na ul. Startowej . Startowa powinna być nadrzędna nad wyjazdem z osiedla z przeciwneh strony.
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 00:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No.. to kolejne drzewa będą wycięte! Trzeba przebudować jasne, bo obok Biedronki na Lotniczej ma powstać nowy market. K... czy wy już na głowę upadliście po co tyle tych sklepów!
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2017 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czyli remont ciągły w Lublinie
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2017 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ze skrzyżowaniem z Sulislawicka i Grabskiego. Przecież tam stluczki sa prawie codziennie. Przydałaby się przebudowa
Rozwiń
Obserwator
Obserwator (5 czerwca 2017 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Rewelacja, nie dość, ze trzy sygnalizacje na odcinku 05, km to jeszcze z oddzielnymi cyklami. "Oj się będzie działo". Obstawiam, że korki będą większe niż przy obecnym remoncie.
 Też nie rozumiem po co ma być sygnalizacja na Startowej. Jest to mała lokalna uliczka a tuż obok będzie sygnalizacja na Garbarskiej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!