Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2016 r.
21:25

Kupcy mają zdemontować stragany. Większość nadal działa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
116 37 A A
(fot. Dorota Awiorko)
(fot. Dorota Awiorko)

W poniedziałek zaczęło się odliczanie trzech dni, które dostali kupcy na rozbiórkę straganów wzdłuż al. Tysiąclecia. Jednak na większości z nich handel odbywał się dzisiaj tak, jak do tej pory. Kupcy po cichu liczą jeszcze na to, że ich stoiska da się nieco przesunąć.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Teren pod swoje stoiska kupcy dzierżawili od spółki Lubelskie Dworce, która wypowiedziała im umowy, bo w miejscu straganów ma biec planowana przez miasto ścieżka rowerowa.

– Termin ostatnich wypowiedzeń upłynął z końcem lipca – mówi Magdalena Kaczanowska, rzecznik spółki. Nie potwierdza informacji, że w sprawie kilku stoisk procedura może się przedłużyć, bo wypowiedzenia nie zostały dostarczone. – Uznaje się je za doręczone także wtedy, gdy były dwukrotnie awizowane. Z końcem lipca wszystkie umowy wygasły.

Tymczasem w poniedziałek na zdecydowanej większości stoisk handel odbywał się normalnie. Nieczynny był za to jeden z kiosków z pieczywem. Ten, na którym można było przeczytać kartkę z informacją, że punkt działa tylko do końca lipca. Nie opustoszały m.in. blaszane stoiska.

Przedsiębiorcy tłumaczą, że nie da się ich rozbierać zaczynając od środkowych kiosków, trzeba zacząć od tych z brzegu i tego można się spodziewać we wtorek. Handel ma trafić w inne miejsca, m.in. na pobliski Bazar.

– Kupcy mają na usunięcie stoisk trzy dni i nie ingerujemy w to jak wykorzystują ten czas – stwierdza Kaczanowska.

Handlowcy muszą zdemontować obiekty na własny koszt, spółka nie zamierza ich w tym wyręczać.

Tymczasem miasto żąda od Lubelskich Dworców wydania nieruchomości już oczyszczonej ze stoisk, ale przyznaje, że trochę czasu na taką rozbiórkę jeszcze pozostało. – Ten teren stanie się placem budowy dopiero pod koniec sierpnia – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Kupcy mają jeszcze jedną propozycję: nieznaczne odsunięcie straganów od al. Tysiąclecia. – Ponieważ chcemy im pomóc wystąpiliśmy do miasta z pytaniem o możliwość przesunięcia stoisk na znajdującą się za nimi drogę – wyjaśnia Kaczanowska. Słowo „droga” oznacza w tym wypadku przestrzeń znajdującą się między plecami blaszanych straganów a plecami sklepów stojących frontem do placu manewrowego dworca autobusowego. – Wszystko jednak zależy od decyzji władz miasta – dodaje.

Wstępna koncepcja przebudowy al. Tysiąclecia po stronie dworca jest już gotowa, ale nie została jeszcze przez miasto zatwierdzona. Wynika z niej, że do jezdni przylegałby chodnik, a dopiero do niego ścieżka rowerowa i gdyby stoiska miały „zrobić krok w tył”, to ich klienci musieliby chodzić po trasie dla rowerów.

We wtorek dojść ma do spotkania zarządu Lubelskich Dworców z przedstawicielami Zarządu Dróg i Mostów.

(fot. Dorota Awiorko)
(fot. Dorota Awiorko)

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 14:36
Do wszystkich którzy popierają decyzje władz Lublina powiem tylko tyle 60 rodzin traci możliwość zarobkowania, 60 firm które płaciły podatki w Lublinie w odróżnieniu od galerii handlowych. Handlowcy chcieli się przenieść kawlek w tył, ale jakiś mądry urzędnik Pana Żuka powiedział im ze muszą postawić budynki dwukondynacyjne. Tak Pan Żuk niszczy polski, lokalny biznes. Grzegorz Szwed
Avatar
szkoda to czytać / 4 sierpnia 2016 o 13:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie do wiary? - zniknie ten 'Bangladesz" - jak go ostatnio nazwałem? Ale co w zamian? - bezmyślnie niszczy się miejsca pracy, nie dając sprzedawcom żadnej alternatywy. To jest własnie "wspieranie przedsiębiorczości po lubelsku". Powinny dawno temu zostać zaprojektowane nowe, estetyczne pawilony handlowe dla sprzedawców - z korzystną dla nich ofertą wykupu miejsc. Zardzewiałe budy-szczęki z połamanym eternitem, są szpetotą, ale między ich istnieniem, a ich wyburzeniem, miejscy urzędnicy nie potrafią znaleźć innego korzystnego rozwiązania? Miasto Dziedzictwa Europejskiego, kandydat do Europejskiej Stolicy Kultury może zaprezentować tylko - albo taki syf, albo w zamian - nic, puste miejsce po nim? Czy w Lublinie problemy estetyki miasta rozwiązuje się tylko w ten sposób? Wojciech Górski.
istnieje plan zagospodarowania, który precyzuje co tam będzie, wystarczy poczytać a nie znowu wylewać żółc na forum panie wiecznie niezadowolony krytyku.
istnieje plan zagospodarowania, który precyzuje co tam będzie, wystarczy poczytać a nie znowu wylewać żółc na forum panie wiecznie niezadowolony krytyku. rozwiń
Avatar
.... / 4 sierpnia 2016 o 13:19
Większość myśli kategoriami tzw.umysłu niewolnika
Avatar
bbb / 4 sierpnia 2016 o 13:15
guest napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
co za idiota robi ścieżkę rowerową od środka chodnika? jak będziemy uciekać przed wyprzedzającymi się rowerami to wprost pod koła samochodów na tysiąclecia. nie można zrobić ścieżki tak jak w cywilizowanym mieście przy ulicy?
Primo: siedzącym w ratuszu wielbicielom "dwóch pedałów" owe przysłaniają zdrowy rozsądek o ile takichże mają. Po drugie primo: czy Lublin to cywilizowane miasto?
Od kiedy mamy nowego prezydenta jest jak najbardziej cywilizowane, czego się nie dało do końca powiedzieć wcześniej.
Od kiedy mamy nowego prezydenta jest jak najbardziej cywilizowane, czego się nie dało do końca powiedzieć wcześniej. rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 09:33
Pewnie, zamknąć, wyburzyć, zniszczyć. Tak jest najłatwiej. Czy ktos pomyslał o tym, co będa jeść teraz ludzie, dla których to miejsce było zakładem pracy od 20 lat? Czy ktoś w ogóle o tym pomyslał ??? Dla właścicieli willi na Sławinku i luksusowych aut w garażach to sa rudery, a ludzie tam pracujący to handlarze. Łatwo tak pisać, mówić, kiedy nie ma problemu co do garnka włożyć. Nawet kwaiciarkom z Majdanka dano alterbnatywe i wybudowano nowe kioski do pracy. Tutaj kilkadziesiąt ludzi traci pracę i Miasto sie na to wypina. SKANDAL !!!!!!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 08:00
zamknac te rudery które odstraszają swym wyglądem ,w lublinie jest tyle pracy dla ludzi wystrczy tylko poszukać . Oni poprostu przyzwyczaili sie siedziec na stołkach przed stoiskiem i naezekać....
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 14:47
Ścieżka rowerowa jest ważniejsza niż los rodzin tych 30 -tu osób. Za chwilę się okaże, że i ta lokalizacja nie będzie możliwa bo staną pojemniki na psie odchody.
Avatar
Dzbanek / 2 sierpnia 2016 o 13:50
Gdyby w Polsce byli tacy ludzie jak ty w ministerswie to kraj by padł gospodarczo najlepiej wszystko zamknąć wyburzyć i tak dalej bo stare ... A miejscami pracy dla ludzi to już kij 
Avatar
Magiczny Janusz / 2 sierpnia 2016 o 13:47
Bługarzy i Rumuni mają też lepszy towar pokaż mi miejsce w którym kupisz spodnie za 35 zł lub koszulkę za 10-15 zł czy kurtkę zimową za około 120 zł i wytrzyma więcej niż dwa lata ? Poza straganami tych obcokrajowców bo ja jak do tej pory takiego miejsca nie znalazłem. 
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 13:38
Wydaje mi się, że osoba która bierze się za modernizacje podzamcza nie bardzo ma na to pomysł ponieważ jak inaczej wytłumaczyć drogę rowerową którą chcę postawić znikąd ? przecież to będzie tak jak chodnik na środku autostrady. A druga sprawa nic nie powinno się likwidować tylko wszytko powinno się ogarnąć i wyremontować żeby to miało ręce i nogi np zamiast tych brzydkich somalijskich straganów postawić nowe ładne i tak samo zrobić z dworcem i resztą tej części miasta. W ten sposób ludzie zachowają pracę i będzie ładnie dla oka. A ci którzy twierdzą, że bazaru nie powinno tu być bo odstrasza przyjezdnych niech się pukną w głowę bo to właśnie przyjezdni najbardziej tam kupują.
Wydaje mi się, że osoba która bierze się za modernizacje podzamcza nie bardzo ma na to pomysł ponieważ jak inaczej wytłumaczyć drogę rowerową którą chcę postawić znikąd ? przecież to będzie tak jak chodnik na środku autostrady. A druga sprawa nic nie powinno się likwidować tylko wszytko powinno się ogarnąć i wyremontować żeby to miało ręce i nogi np zamiast tych brzydkich somalijskich straganów postawić nowe ładne i tak samo zrobić z dworcem i resztą tej części miasta. W ten sposób ludzie zachowają pracę i będzie ładnie dla oka. A ci którzy ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 14:36
Do wszystkich którzy popierają decyzje władz Lublina powiem tylko tyle 60 rodzin traci możliwość zarobkowania, 60 firm które płaciły podatki w Lublinie w odróżnieniu od galerii handlowych. Handlowcy chcieli się przenieść kawlek w tył, ale jakiś mądry urzędnik Pana Żuka powiedział im ze muszą postawić budynki dwukondynacyjne. Tak Pan Żuk niszczy polski, lokalny biznes. Grzegorz Szwed
Avatar
szkoda to czytać / 4 sierpnia 2016 o 13:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie do wiary? - zniknie ten 'Bangladesz" - jak go ostatnio nazwałem? Ale co w zamian? - bezmyślnie niszczy się miejsca pracy, nie dając sprzedawcom żadnej alternatywy. To jest własnie "wspieranie przedsiębiorczości po lubelsku". Powinny dawno temu zostać zaprojektowane nowe, estetyczne pawilony handlowe dla sprzedawców - z korzystną dla nich ofertą wykupu miejsc. Zardzewiałe budy-szczęki z połamanym eternitem, są szpetotą, ale między ich istnieniem, a ich wyburzeniem, miejscy urzędnicy nie potrafią znaleźć innego korzystnego rozwiązania? Miasto Dziedzictwa Europejskiego, kandydat do Europejskiej Stolicy Kultury może zaprezentować tylko - albo taki syf, albo w zamian - nic, puste miejsce po nim? Czy w Lublinie problemy estetyki miasta rozwiązuje się tylko w ten sposób? Wojciech Górski.
istnieje plan zagospodarowania, który precyzuje co tam będzie, wystarczy poczytać a nie znowu wylewać żółc na forum panie wiecznie niezadowolony krytyku.
istnieje plan zagospodarowania, który precyzuje co tam będzie, wystarczy poczytać a nie znowu wylewać żółc na forum panie wiecznie niezadowolony krytyku. rozwiń
Avatar
.... / 4 sierpnia 2016 o 13:19
Większość myśli kategoriami tzw.umysłu niewolnika
Avatar
bbb / 4 sierpnia 2016 o 13:15
guest napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
co za idiota robi ścieżkę rowerową od środka chodnika? jak będziemy uciekać przed wyprzedzającymi się rowerami to wprost pod koła samochodów na tysiąclecia. nie można zrobić ścieżki tak jak w cywilizowanym mieście przy ulicy?
Primo: siedzącym w ratuszu wielbicielom "dwóch pedałów" owe przysłaniają zdrowy rozsądek o ile takichże mają. Po drugie primo: czy Lublin to cywilizowane miasto?
Od kiedy mamy nowego prezydenta jest jak najbardziej cywilizowane, czego się nie dało do końca powiedzieć wcześniej.
Od kiedy mamy nowego prezydenta jest jak najbardziej cywilizowane, czego się nie dało do końca powiedzieć wcześniej. rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 09:33
Pewnie, zamknąć, wyburzyć, zniszczyć. Tak jest najłatwiej. Czy ktos pomyslał o tym, co będa jeść teraz ludzie, dla których to miejsce było zakładem pracy od 20 lat? Czy ktoś w ogóle o tym pomyslał ??? Dla właścicieli willi na Sławinku i luksusowych aut w garażach to sa rudery, a ludzie tam pracujący to handlarze. Łatwo tak pisać, mówić, kiedy nie ma problemu co do garnka włożyć. Nawet kwaiciarkom z Majdanka dano alterbnatywe i wybudowano nowe kioski do pracy. Tutaj kilkadziesiąt ludzi traci pracę i Miasto sie na to wypina. SKANDAL !!!!!!
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2016 o 08:00
zamknac te rudery które odstraszają swym wyglądem ,w lublinie jest tyle pracy dla ludzi wystrczy tylko poszukać . Oni poprostu przyzwyczaili sie siedziec na stołkach przed stoiskiem i naezekać....
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 14:47
Ścieżka rowerowa jest ważniejsza niż los rodzin tych 30 -tu osób. Za chwilę się okaże, że i ta lokalizacja nie będzie możliwa bo staną pojemniki na psie odchody.
Avatar
Dzbanek / 2 sierpnia 2016 o 13:50
Gdyby w Polsce byli tacy ludzie jak ty w ministerswie to kraj by padł gospodarczo najlepiej wszystko zamknąć wyburzyć i tak dalej bo stare ... A miejscami pracy dla ludzi to już kij 
Avatar
Magiczny Janusz / 2 sierpnia 2016 o 13:47
Bługarzy i Rumuni mają też lepszy towar pokaż mi miejsce w którym kupisz spodnie za 35 zł lub koszulkę za 10-15 zł czy kurtkę zimową za około 120 zł i wytrzyma więcej niż dwa lata ? Poza straganami tych obcokrajowców bo ja jak do tej pory takiego miejsca nie znalazłem. 
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 13:38
Wydaje mi się, że osoba która bierze się za modernizacje podzamcza nie bardzo ma na to pomysł ponieważ jak inaczej wytłumaczyć drogę rowerową którą chcę postawić znikąd ? przecież to będzie tak jak chodnik na środku autostrady. A druga sprawa nic nie powinno się likwidować tylko wszytko powinno się ogarnąć i wyremontować żeby to miało ręce i nogi np zamiast tych brzydkich somalijskich straganów postawić nowe ładne i tak samo zrobić z dworcem i resztą tej części miasta. W ten sposób ludzie zachowają pracę i będzie ładnie dla oka. A ci którzy twierdzą, że bazaru nie powinno tu być bo odstrasza przyjezdnych niech się pukną w głowę bo to właśnie przyjezdni najbardziej tam kupują.
Wydaje mi się, że osoba która bierze się za modernizacje podzamcza nie bardzo ma na to pomysł ponieważ jak inaczej wytłumaczyć drogę rowerową którą chcę postawić znikąd ? przecież to będzie tak jak chodnik na środku autostrady. A druga sprawa nic nie powinno się likwidować tylko wszytko powinno się ogarnąć i wyremontować żeby to miało ręce i nogi np zamiast tych brzydkich somalijskich straganów postawić nowe ładne i tak samo zrobić z dworcem i resztą tej części miasta. W ten sposób ludzie zachowają pracę i będzie ładnie dla oka. A ci którzy ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 0 1

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 1

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 6

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 30

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 6

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 5 4

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 27 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 51 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 15 10

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.