Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2016 r.
17:26

Ładując komórkę kradniesz prąd? Zakaz w lubelskiej szkole. "Bo uczniowie grają"

Autor: Zdjęcie autora ask
0 28 A A

Lubelska Szkoła Lider wprowadziła całkowity zakaz ładowania na terenie placówki telefonów komórkowych i innego sprzętu elektronicznego. Powód? Uczniowie grają zamiast się uczyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaledwie kilka godzin po wywieszeniu zakazu informacja o nim przedostała się do internetu. Komentujących go internautów najbardziej wzburzyło nie samo wprowadzenie zakazu, ale to, że w ogłoszeniu na ten temat wypunktowano przepisy prawa mówiące o tym, że za kradzież energii grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

– Oczywiście w szkole nikt nie będzie wyciągał takich konsekwencji – uspokaja Ewa Szady, dyrektor Szkoły Lider. – Chcemy jednak, żeby uczniowie zrozumieli, że to, co robią, jest zabronione przez prawo.
Dyrekcja podkreśla, że za wprowadzeniem zakazu nie stoją względy finansowe.

– To decyzja rady pedagogicznej, która ma na celu zdyscyplinowanie uczniów. Bardzo często zdarza się, że uczniowie na lekcjach grają na swoich telefonach. Potem ładują je i robią to znowu. Nie możemy się na to godzić – podkreśla Szady. – Z telefonów można korzystać jedynie na przerwie. Jeśli komuś bateria w komórce wyładuje się, to w sytuacji alarmowej będzie mógł ją naładować w sekretariacie lub skorzystać z telefonu stacjonarnego.

Uczniowie szkoły są zdziwieni zakazem, ale nie krytykują go. – Telefon można naładować w domu, a jeśli używa się go do dzwonienia, a nie do grania na lekcji czy korzystania z portali społecznościowych, to na pewno się nie rozładuje – mówi Kinga, jedna z uczennic szkoły.

– To nie jest jakiś zakaz, który bardzo nas poruszył. W szkole musi panować rygor, a rzeczywiście niektórzy za dużo sobie pozwalali – dodaje inna uczennica.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ola / 12 kwietnia 2016 o 20:04

a gówno można spóscic bez wody

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 20:02
a gówno w kiblu można spóscić bez wody
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 15:57
Jestem uczniem. Nie popieram używania telefonów na lekcji to fakt, ale czy to nie jest trochę śmieszne? Jak można kraść prąd w szkole, która jest utrzymywana z podatków, które płacą moi rodzice i ja sama (również pracuję) ???
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 10:33
Ohohohoho...W Samochodówce był całkowity zakaz używania telefonów (nawet na przerwach). I nikt nie umarł z tego powodu.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 09:17
Druga sprawa, gówniarzom się w głowach przewraca, co by nie było to odrazu udostępnianie w internecie, kiedyś facebooka nie było i nikt takich rzeczy nie robił, nie wszystko można publikować..
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 09:14
Bez przesady, kto to widział, żeby w szkole telefony ładować, kiedyś nie było takich cyrków i nikt nie robił problemów. Szkoła nie jest miejscem do zabawy telefonami ;-)
Avatar
prawda / 12 kwietnia 2016 o 07:25

Przykro to przyznać, ale te zakazy to jedynie skutek niskiego poziomu kultury uczniów. Jeśli ktoś nie może pojąć w jakim celu uczęszcza się do szkoły, to najpierw powinien się głęboko zastanowić. Na komórce można sobie grać na łące , w domu, w stajni. Jak przyjdą jakieś przemyślenia, odnośnie nauki, to do szkoły zawsze można wrócić. Jeśli nie o trudno na pewno pracodawcy już zacierają ręce na wysyp specjalistów do grania na telefonach komórkowych. I jeszcze jedno - jak ktoś sam nie przestrzega żadnych zasad, to niech nie wymaga od innych, że sam będzie stawiał jakieś roszczenia i wymagania, bo mu się należy

10/10.

10/10.

rozwiń
Avatar
Klima / 12 kwietnia 2016 o 00:49

Przykro to przyznać, ale te zakazy to jedynie skutek niskiego poziomu kultury uczniów. Jeśli ktoś nie może pojąć w jakim celu uczęszcza się do szkoły, to najpierw powinien się głęboko zastanowić. Na komórce można sobie grać na łące , w domu, w stajni. Jak przyjdą jakieś przemyślenia, odnośnie nauki, to do szkoły zawsze można wrócić. Jeśli nie o trudno na pewno pracodawcy już zacierają ręce na wysyp specjalistów do grania na telefonach komórkowych. I jeszcze jedno - jak ktoś sam nie przestrzega żadnych zasad, to niech nie wymaga od innych, że sam będzie stawiał jakieś roszczenia i wymagania, bo mu się należy

Racja. Ja dodam, że niski poziom kultury uczniów, to niestety skutek niskiej kultury ich rodziców.

Racja. Ja dodam, że niski poziom kultury uczniów, to niestety skutek niskiej kultury ich rodziców.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:04
Idziemy z postępem ... to jak ktoś spuszcza wodę w kiblu to kradnie wodę ??? A czy można zapalić światło w łazience ?? A jak się wchodzi do szkoły w zimie - no no jak się otworzy drzwi to ciepło ucieka ...
Avatar
Ona / 11 kwietnia 2016 o 21:15

Przepraszam. Powinno być - Tam się uczy poszanowania innego człowieka, a przy stosowaniu rygoru jest to niemożliwe.

Avatar
ola / 12 kwietnia 2016 o 20:04

a gówno można spóscic bez wody

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 20:02
a gówno w kiblu można spóscić bez wody
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 15:57
Jestem uczniem. Nie popieram używania telefonów na lekcji to fakt, ale czy to nie jest trochę śmieszne? Jak można kraść prąd w szkole, która jest utrzymywana z podatków, które płacą moi rodzice i ja sama (również pracuję) ???
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 10:33
Ohohohoho...W Samochodówce był całkowity zakaz używania telefonów (nawet na przerwach). I nikt nie umarł z tego powodu.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 09:17
Druga sprawa, gówniarzom się w głowach przewraca, co by nie było to odrazu udostępnianie w internecie, kiedyś facebooka nie było i nikt takich rzeczy nie robił, nie wszystko można publikować..
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 09:14
Bez przesady, kto to widział, żeby w szkole telefony ładować, kiedyś nie było takich cyrków i nikt nie robił problemów. Szkoła nie jest miejscem do zabawy telefonami ;-)
Avatar
prawda / 12 kwietnia 2016 o 07:25

Przykro to przyznać, ale te zakazy to jedynie skutek niskiego poziomu kultury uczniów. Jeśli ktoś nie może pojąć w jakim celu uczęszcza się do szkoły, to najpierw powinien się głęboko zastanowić. Na komórce można sobie grać na łące , w domu, w stajni. Jak przyjdą jakieś przemyślenia, odnośnie nauki, to do szkoły zawsze można wrócić. Jeśli nie o trudno na pewno pracodawcy już zacierają ręce na wysyp specjalistów do grania na telefonach komórkowych. I jeszcze jedno - jak ktoś sam nie przestrzega żadnych zasad, to niech nie wymaga od innych, że sam będzie stawiał jakieś roszczenia i wymagania, bo mu się należy

10/10.

10/10.

rozwiń
Avatar
Klima / 12 kwietnia 2016 o 00:49

Przykro to przyznać, ale te zakazy to jedynie skutek niskiego poziomu kultury uczniów. Jeśli ktoś nie może pojąć w jakim celu uczęszcza się do szkoły, to najpierw powinien się głęboko zastanowić. Na komórce można sobie grać na łące , w domu, w stajni. Jak przyjdą jakieś przemyślenia, odnośnie nauki, to do szkoły zawsze można wrócić. Jeśli nie o trudno na pewno pracodawcy już zacierają ręce na wysyp specjalistów do grania na telefonach komórkowych. I jeszcze jedno - jak ktoś sam nie przestrzega żadnych zasad, to niech nie wymaga od innych, że sam będzie stawiał jakieś roszczenia i wymagania, bo mu się należy

Racja. Ja dodam, że niski poziom kultury uczniów, to niestety skutek niskiej kultury ich rodziców.

Racja. Ja dodam, że niski poziom kultury uczniów, to niestety skutek niskiej kultury ich rodziców.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:04
Idziemy z postępem ... to jak ktoś spuszcza wodę w kiblu to kradnie wodę ??? A czy można zapalić światło w łazience ?? A jak się wchodzi do szkoły w zimie - no no jak się otworzy drzwi to ciepło ucieka ...
Avatar
Ona / 11 kwietnia 2016 o 21:15

Przepraszam. Powinno być - Tam się uczy poszanowania innego człowieka, a przy stosowaniu rygoru jest to niemożliwe.

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 0 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 5 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 13

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 1

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 12 0

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 18

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 3 1

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 8 1

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 27 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 3

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem 20 8

W środę ma rozpocząć się proces pięciu lekarzy z Lublina, którzy przez swoje zaniedbania przyczynili się do śmierci pacjenta – dowodzą śledczy. Medycy nie podali antybiotyku mężczyźnie z zapaleniem wyrostka. Pacjent zmarł po operacji.

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem 9 15

Do wypadku doszło około godz. 18 na al. Andersa w Lublinie, w okolicach wyjazdu z parkingu pobliskiego supermarketu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!