wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Nowa hala targowa w zawieszeniu. "Część ludzi chce, część nie chce"

Dodano: 8 lipca 2015, 09:33
Autor: Dominik Smaga

Nieruchomość, na której teraz jest targ, a w przyszłości ma być hala, to własność miasta (Fot. Maciej Kaczanowski)
Nieruchomość, na której teraz jest targ, a w przyszłości ma być hala, to własność miasta (Fot. Maciej Kaczanowski)

W martwym punkcie utknęło tworzenie miejsko-prywatnej spółki, która miałaby zbudować nową halę kupiecką w miejscu targowiska przy Ruskiej. Na to, czy wykładać na ten cel pieniądze nie mogą się zdecydować kupcy z zadaszonego targu „Bazar”

Nieruchomość, na której teraz jest targ, a w przyszłości ma być hala, to własność miasta. Budowlę na tej działce miałaby postawić powołana przez Ratusz spółka celowa. Miasto wniosłoby do niej działkę, zaś pieniądze na budowę pochodziłyby od kupców z targowiska Bazar oraz hali Nova.

Problem w tym, że na taki układ muszą się zgodzić trzy strony. – Spółka Nova już się zadeklarowała. Nie mamy jeszcze ostatecznej decyzji od spółki Bazar – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

– Część ludzi chce, część nie chce – przyznaje Urszula Syroka, prezes spółki Bazar. Udziałowcy mieli się w tej sprawie wypowiedzieć 10 czerwca, ale wtedy żadne rozstrzygnięcie nie zapadło. Kiedy sprawa się rozstrzygnie? – Myślę, że po wakacjach – mówi Syroka.

Ratusz nadal czeka na oficjalnej stanowisko spółki. – A w międzyczasie robimy to, co zadeklarowaliśmy – mówi Krzyżanowska. – Będziemy podejmowali działania zmierzające do podziału gruntu i przygotowania dokumentów niezbędnych do przekazania nieruchomości do spółki celowej.

Wcześniej rozważany był też inny scenariusz, w którym pieniądze na budowę miałaby wykładać prowadząca giełdę w Elizówce spółka Lubelski Rynek Hurtowy. Spółka chciała sama zainwestować w ten obiekt, podczas gdy miasto wolałoby, aby weszła do spółki celowej. Oba te warianty – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – są już przez Urząd Miasta odrzucone i jako jedyni partnerzy do budowy hali brani są pod uwagę lubelscy kupcy.

Nie jest za to ostatecznie wykluczony wariant, w którym miasto bierze koszty budowy na siebie, a później wynajmuje obiekt przedsiębiorcom.

Przed rozpoczęciem budowy hali konieczne będzie urządzenie nowego miejsca dla kupców z targu warzywnego. Mają być oni przeniesieni na plac po drugiej stronie ul. Ruskiej. Sama hala będzie mieć dwa piętra, a na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdą się parkingi na około 150 samochodów.

Budynek ma być w dużym stopniu przeszklony, a falista bryła ma się wkomponowywać w skarpę. Budowla hali w tym miejscu została uwzględniona w uchwalonym niedawno przez Radę Miasta planie zagospodarowania przestrzennego Podzamcza.

Gość
Gość
pytam
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lipca 2015 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto widzę uparło się na tę obrzydliwą halę. To chyba z nienawiści do Lublina. Skąd ten Żuk pochodzi?:) Z Krasnegostawu, czy co?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2015 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmierdziuchy won z Ruskiej !!!!!!!!
Rozwiń
pytam
pytam (8 lipca 2015 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

architektonicznie wygląd hali ma się nijak do otaczających zabytkowych kamienic, ciekawe czy na starym mieście postawiono by coś takiego? póki nie jest za późno warto wygląd tego obiektu (który jest tu potrzebny) dostosować nie tylko do skarpy, ale też do architektury kamienic z Lubartowskiej

Jaka tam znowu architektura.

Stare budynki ze śmierdzącymi moczem bramami tj.architektura?

Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2015 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle co wam obieca Elizówka to nikt więcej nie jest w stanie naopowiadać
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2015 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oto efekt działania bezRADNYCH pajaców z PiSu - jeździli na Ruską, wciskali ludziom kit oraz propagandowe ulotki i się w końcu udało tak ich podzielić, że pewnie budowa nowej hali nie wypali

Pamiętam nawet jak media donosiły o tym, że Tułajew i reszta tych pasożytów z PiS chodzą i rozdają ulotki pod zamkiem

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!