sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Punkty zadecydują o przyjęciu do szkoły. Nowa sieć zatwierdzona

Dodano: 6 marca 2017, 10:57
Autor: drs

Wiadomo już na jakich zasadach przyjmowane będą do pierwszych klas miejskich szkół podstawowych dzieci mieszkające poza ustalonymi obwodami tych szkół.

Zasady zaproponowane przez prezydenta zatwierdzili na ostatniej sesji radni. Jeśli w danej szkole po naborze dzieci „z rejonu” pozostaną wolne miejsca, to dzieci „spoza rejonu” będą mogły być przyjmowane na podstawie przyznawanej im liczby punktów.

4 punkty dostaną dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do tej szkoły lub działającego przy niej punktu przedszkolnego bądź innej szkoły tworzącej z nią zespół. 3 punkty dostanie dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do przedszkola działającego w pobliżu danej szkoły.

2 punkty będą przyznawane dzieciom, których rodzice lub rodzeństwo to absolwenci danej szkoły. Również 2 punkty dostanie dziecko, którego rodzice są zatrudnieni na terenie Lublina lub prowadzą w nim działalność gospodarczą.

Dwanaście punktów dostawać będzie dziecko, które miałoby uczęszczać do klasy prowadzonej metodą Montessori, o ile uczęszczało do przedszkola pracującego według tej samej metody.

Nowa sieć szkół

Rada Miasta zatwierdziła też na ostatniej sesji ostatecznie nową sieć szkół po reformie oświaty. W nowe szkoły podstawowe będą przekształcone gimnazja przy Kunickiego, Smyczkowej, Krasińskiego, Pogodnej, Elektrycznej, Poturzyńskiej, Szkolnej i Długosza. Do już istniejących podstawówek włączone zostaną gimnazja przy Nałkowskich, Radości i Maszynowej. Natomiast w licea będą przekształcone gimnazja przy Wajdeloty i Lipowej. Pracownicy tego ostatniego przekonali władze miasta, by nowe liceum mogło zacząć rekrutację już od najbliższego września, podobnie jak to przy Wajdeloty.

Czytaj więcej o: szkoła reforma edukacji
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 marca 2017 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziecko przychodzące z przedszkola lub szkoły Montessori do zwykłej placówki nie potrafi się w niej odnaleźć. System nauczania a właściwie uczenia się i oceniania jest tak rozbieżny, że dzieciaki nie potrafią się w nim odnaleźć. Dobre są elementy systemu ale jako całość moim zdaniem nie sprawdza się
Rozwiń
Gość
Gość (7 marca 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo ciekawe czym kierowali się Radni przyznając 12 pkt. za naukę systemem Montessori ktoś lobbuje tego typu placówki oświatowe wiedząc iż większość jest w prywatnych rękach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!