niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Wkrótce otworzą ul. Muzyczną. Zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu

Autor: Dominik Smaga

Kierowcy skręcający w lewo z Głębokiej w Narutowicza nie będą już mieć pierwszeństwa. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Kierowcy skręcający w lewo z Głębokiej w Narutowicza nie będą już mieć pierwszeństwa. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Od piątku otwarta dla ruchu zostanie ul. Muzyczna. Tego dnia pierwszeństwo stracą kierowcy skręcający z Głębokiej w lewo w Narutowicza, którzy będą musieli ustępować tym wyjeżdżającym z Muzycznej. Sygnalizacja ma tu działać całą dobę

Przebudowaną ul. Muzyczną dojedziemy zarówno do ul. Szczerbowskiego (i dalej do szkoły), jak też w drugą stronę, do skrzyżowania z Narutowicza, Nadbystrzycką i Głęboką.

Na samym skrzyżowaniu zajdzie poważna zmiana. – Teraz obowiązuje tu tzw. łamane pierwszeństwo w ciągu Głęboka-Narutowicza – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Od 4 listopada pierwszeństwo będzie mieć ciąg Głęboka-Muzyczna.

Co to oznacza w praktyce? Kierowcy skręcający z Narutowicza w prawo natkną się za przejściem dla pieszych na znak nakazujący im ustąpić pierwszeństwa jadącym Głęboką. Będą też musieli przeciąć wytyczony tu pas ruchu dla autobusów wyprowadzony z ul. Muzycznej.

Kierowcy skręcający w lewo z Głębokiej w Narutowicza nie będą już mieć pierwszeństwa przed wyjeżdżającymi z Muzycznej.

Niebezpiecznym sytuacjom mogącym wyniknąć z tej zmiany ma zapobiegać sygnalizacja świetlna. – Będzie tu pracować przez całą dobę – mówi Kieliszek. Ale w razie awarii świateł trzeba będzie tu jechać bardzo uważnie, bo część kierowców może jechać „na pamięć”, sądząc, że wciąż mają pierwszeństwo.

Sygnalizacja nadal ma być zaprogramowana tak, by na skrzyżowaniu nie mogły się spotkać samochody wjeżdżające jednocześnie z Muzycznej i Głębokiej.

Zielone światło najpierw zapali się dla skręcających z Narutowicza w Głęboką, a zaraz potem na wyjazdach z Nadbystrzyckiej i Narutowicza. Później wszyscy będą mieć czerwone światło, a jako pierwsi zieleń zobaczą wyjeżdżający z Muzycznej. W tym czasie Głęboka nadal będzie czekać, bo dla niej zielone światło zapali się dopiero wtedy, gdy na Muzycznej zapali się czerwone.

Światła – tak jak teraz – będą zaprogramowane „na sztywno”, czyli nie będą reagować na natężenie ruchu, bo służące temu kamery wrócą tu dopiero na przełomie grudnia i stycznia wraz z wysięgnikami, na których mocuje się sygnalizatory nad jezdnią. Sygnalizacja inaczej działa w godzinach szczytu, inaczej między szczytami, a inaczej od wieczora do rana.

Nie są to wszystkie zmiany na skrzyżowaniu. Inne będzie też przeznaczenie poszczególnych pasów ruchu. Dotyczy to głównie ul. Narutowicza, bo dzisiejszy pas do jazdy na wprost stanie się krótkim pasem do skrętu w lewo w ul. Muzyczną. A na wprost w Nadbystrzycką będzie się jechać z prawej strony tego pasa. Natomiast na Głębokiej do jazdy na wprost w Muzyczną przeznaczony zostanie również pas służący teraz wyłącznie do skrętu w prawo w Nadbystrzycką.

 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2016 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy zostanie postawiony znak stop dla rowerzystów, którzy pędzą ścieżką nie zwracając uwagi na bez przerwy wyjeżdżające samochody z posesji szkoły muzycznej, plastycznej i bursy? Będą wpadać na samochody i dzieci wychodzące ze szkoły, bo mają pierwszeństwo?
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2016 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie uwierzycie.W nocy z 3 na 4 listopada remontują opisaną studzienkę na skręcie w Chopina od dołu ulicy.Jeszcze jest gwarancja.Mówimy o inwestycjach na gwarancji i zepsutej robocie.Ciekawe czy te opisane inne wyremontują tzn prowizorycznie naprawią.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2016 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tydzień temu na Kongresie Przedsiębiorczości pan prezydent ogłosił Lublin miastem "smart citi". A pan marszałek województwo lubelskie "polską Doliną Krzemową".
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2016 o 13:42) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
za wydane pieniadze na system sterowania ruchem Zuk powinien gnic w wiezieniu za defraldacje tylu milionow zlotych
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2016 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozapadane studzienki na Krochmalnej i Łęczyńskiej, że o Kunickiego nie wspomnę, bo tu to już całkowicie tragedia - szczególnie odcinek Dywizjonów 303 - Nowy Świat. Kiedy zostanie wyremontowana Wojenna, którą dziennie przejeżdża tysiące samochodów? Kiedy zostanie Nowy Świat zostanie zamknięta dla tirów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!