sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Ul. Muzyczna w Lublinie. Samochody pojadą później niż zapowiadono

Autor: Dominik Smaga

Na listopad przesunięte zostało otwarcie dla ruchu ul. Muzycznej między Głęboką a Szczerbowskiego. Zaczęło się za to wylewanie betonu, z którego wykonane będą charakterystyczne łuki nowego mostu na Bystrzycy.

Ulica Muzyczna zostanie otwarta później niż zapowiadano, bo nie jest wciąż gotowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Narutowicza i Nadbystrzycką. Bez tych świateł droga nie może być dopuszczona do ruchu. A to, że sygnalizacji jeszcze nie przebudowano, miasto tłumaczy niedawnymi opadami deszczu, dość silnymi.

– Jeśli pozwoli na to pogoda, to droga może być otwarta w pierwszym tygodniu listopada – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. W tym samym czasie gotowe powinny być również wszystkie chodniki. Gdyby jednak mocno padało, to na otwarcie poczekamy dłużej. Początkowo droga będzie nieoświetlona, lampy mają się tu pojawić do końca roku, choć słupy już stoją.
Na obu jezdniach ul. Muzycznej, która na górnym odcinku stała się dwupasmówką, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Tak też będzie docelowo, bo prawe pasy będą zarezerwowane wyłącznie dla komunikacji miejskiej. Docelowo, to znaczy w maju przyszłego roku.

Wtedy to jadąc Muzyczną od strony Głębokiej nie będzie już można skręcić w lewo w ul. Szczerbowskiego. A z ul. Szczerbowskiego nie da się wówczas skręcić w Muzyczną w lewo w kierunku nowego mostu na Bystrzycy.

Przy budowanym moście pojawiły się już gruszki dowożące beton, z którego wykonane będą dwa żelbetowe łuki. Na każdy łuk potrzeba 250 m. sześc. betonu. Na samo jego wylewanie potrzeba 30 godzin. Mniej więcej za tydzień łuk powinien osiągnąć pełną wytrzymałość. Natomiast na koniec listopada drogowcy planują za to wylewanie betonowej płyty mostu.

Po otwarciu ul. Muzycznej, już teraz, w listopadzie, zmieni się podział pasów ruchu na skrzyżowaniu koło poczty. Obecny pas do jazdy prosto z ul. Narutowicza w Nadbystrzycką stanie się krótkim pasem do skrętu w lewo w Muzyczną. Na wprost pojedziemy tędy, gdzie przed remontem nawierzchni była zamalowana białymi liniami powierzchnia wyłączona z ruchu.

Inwestycja w liczbach

1 jezdnię będzie mieć nowa część ul. Muzycznej • 2 pasy ruchu znajdą się na każdej połowie jezdni • 6 tys. m sześc. betonu potrzeba do budowy mostu • 42 mln zł to koszt budowy drogi wraz z przeprawą • 70 m to rozpiętość budowanego mostu na Bystrzycy • 85 proc. kosztów inwestycji pokryje unijna dotacja • 152 to linia trolejbusowa, która trafi na ul. Muzyczną

Kazik Borkowski
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kazik Borkowski
Kazik Borkowski (30 października 2016 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Jeśli pozwoli na to pogoda, to droga może być otwarta w pierwszym tygodniu listopada – zapowiada Karol Kieliszek" "Natomiast na koniec listopada drogowcy planują za to wylewanie betonowej płyty mostu." Czyli kierowcy przez część listopada będą jeździli po czym ?
Ale ty to tak na serio pytasz???
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2016 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ten most to ma być z poprawności politycznej i usłużności dla LGBT tęczowy?
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2016 o 12:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Jeśli pozwoli na to pogoda, to droga może być otwarta w pierwszym tygodniu listopada – zapowiada Karol Kieliszek" "Natomiast na koniec listopada drogowcy planują za to wylewanie betonowej płyty mostu." Czyli kierowcy przez część listopada będą jeździli po czym ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!