piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: zmienią się trasy komunikacji miejskiej. Gapowicz zapłaci kartą

Dodano: 7 czerwca 2017, 12:02
Autor: Dominik Smaga

Linie 152 i 154 nie będą już kursować przez ul. Narutowicza i al. Piłsudskiego
Linie 152 i 154 nie będą już kursować przez ul. Narutowicza i al. Piłsudskiego (fot. Dominik Smaga)

Linie 152 i 154 nie będą już kursować przez ul. Narutowicza i al. Piłsudskiego, linia 54 ma zastąpić pociągi do Stasina, poprawi się dojazd w najdalszą część strefy ekonomicznej. A kontrolerzy dostaną terminale do przyjmowania od gapowiczów płatności kartą.

Pierwsze zmiany mają wejść w życie już w sobotę, 10 czerwca. Od tego dnia linie trolejbusowe numer 152 i 154 zostaną skierowane przez ulicę Muzyczną i nowy most na Bystrzycy. Oznacza to że będą omijać dość ważne dla przesiadających się pasażerów przystanki Muzyczna i MPWiK. Częstotliwość kursowania linii 152 i 154 pozostaje niezmieniona.

Kolejna zmiana dotyczy linii 21 i 23 kursujących do strefy ekonomicznej na Felinie. Ich kursy kończące się teraz na rondzie Przemysłowców zostaną wydłużone do przystanku Spiessa. Równocześnie skorygowany zostanie rozkład linii 47, ale będą to niewielkie, kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów.

Od poniedziałku 10 kursów linii 54, ale wyłącznie w dni powszednie, będzie dojeżdżać aż do Stasina. Ma to zapełnić lukę, która powstanie po tym jak w niedzielę na półtora roku wstrzymane zostaną kursy pociągów zatrzymujących się na przystanku Stasin Polny, gdzie nie dotrze również uruchamiana przez kolej komunikacja zastępcza. Natomiast od lipca do Stasina wydłużone mają być również weekendowe kursy miejskiej w linii autobusowej nr 12.

Modernizacja linii kolejowej nie pozostanie też bez wpływu na kursowanie linii nr 2 i 22, których trasy przebiegają przez ulicę Turystyczną, gdzie znajduje się przejazd kolejowy na skrzyżowaniu z torem, po którym będą kursować pociągi do Warszawy wysłane na objazd przez Parczew.

Szlaban ma tu być opuszczany 57 razy na dobę, co zapewne utrudni przejazd, ale Zarząd Transportu Miejskiego na razie nie planuję skorygowania rozkładów linii 2 i 22, choć nie wyklucza że będzie trzeba dostosować godziny podane w tabelce do rzeczywistego czasu przejazdu między poszczególnymi przystankami.

Od soboty karę za jazdę na gapę będzie można zapłacić bezpośrednio u kontrolera kartą, a nie tylko gotówką. Przypomnijmy, że osoby, które uiszczą opłatę kontrolerowi mogą liczyć na 40-proc. zniżkę, dzięki czemu za brak biletu płacą "tylko" 96 zł. Terminale do przyjmowania płatności kartą otrzymać ma każda z działających na terenie Lublina grup kontrolerskich.

Traceur
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Traceur
Traceur (8 czerwca 2017 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czuję ból dupy... to co mamy za***ać ponad dwa kilometry z buta na przystanek?? trochę nie fajnie i dobrze że będą do nas autobusy. ;)
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2017 o 06:21) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejny autobus miejski na wieś (54). Kolej zapłaci czy zapłaci miejski podatnik?
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2017 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobre wiadomości! Brawo! To jest dobra droga, tylko czy w przypadku opuszczenia przez linię 154 ul. Narutowicza nie będzie ryzyka że 40 będzie bardziej zapchana( chodzi o godziny w między szczycie), obydwie linie jadą w kierunku Chodźki-szpital i dotychczas dobrze siebie wspierały, chociaż niedługo wakacje to nic takiego, ale na jesieni może być ciasno w 40
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2017 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Są zgodne kolego. Nie pisz głupot i nie wprowadzaj w błąd:. art 33 prawa przewozowego "Przewoźnik lub organizator publicznego transportu zbiorowego może określić w regulaminie przewozu lub taryfie obniżenie wysokości opłaty dodatkowej w razie natychmiastowego jej uiszczenia lub w terminie wyznaczonym w wezwaniu do zapłaty."
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2017 o 13:16) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Cytat z artykułu : " Przypomnijmy, że osoby, które uiszczą opłatę kontrolerowi mogą liczyć na 40-proc. zniżkę, dzięki czemu za brak biletu płacą "tylko" 96 zł. Terminale do przyjmowania płatności kartą otrzymać ma każda z działających na terenie Lublina grup kontrolerskich" . DROGI Narodzie - Takie zniżki są nie zgodne z prawem. Znowu "kogoś" - robią w MISia. Proponuję wieczorowe kursy prawa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!