sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Marszałek zaskoczony protestem lekarzy. Interwencji nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2015, 07:45
Autor: kp

Nie będzie interwencji marszałka w sprawie protestu lekarzy z dawnego szpitala kolejowego przy ul. Kruczkowskiego, który został połączony ze szpitalem Jana Bożego.

- Protest był dosyć dużym zaskoczeniem dla departamentu zdrowia. Żadna ze zmian, która wiązała się z fuzją szpitali nie była czymś nagłym, o czym lekarze nie byliby wcześniej poinformowani - mówi Beata Górka, rzecznik marszałka województwa lubelskiego. - Ich zarzuty są bezpodstawne, np. ten o odsyłaniu pacjentów z zawałem. Przecież tacy pacjenci nie trafiali do szpitala kolejowego, bo nie leczono tam zawałów. To samo, jeśli chodzi o laboratorium, którego nie było w strukturach tego szpitala. Prowadziła go zewnętrzna firma. Sanepid wydał decyzję o jego zamknięciu ze względu na warunki.

Rzecznik dodaje, że po remoncie laboratorium zacznie działać przy ul. Kruczkowskiego, podobnie jak oddział kardiologiczno-internistyczny, który także wymagał remontu.

- W międzyczasie odbyło się spotkanie lekarzy z dyrekcją szpitala w sprawie poruszanych przez nich kwestii. Nie widzimy więc powodu do żadnej interwencji - dodaje Górka.

Przypomnijmy, że protest lekarzy poparła Lubelska Izba Lekarska i zwróciła się z prośbą o interwencję do ministra zdrowia. Samorząd lekarski uważa, że sytuacja w szpitalu stwarza zagrożenie dla życia pacjentów. Do tego naraża szpital na odpowiedzialność odszkodowawczą, a samych lekarzy na odpowiedzialność karną.
  Edytuj ten wpis
Zorientowana
irena
bakteria
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zorientowana
Zorientowana (17 lutego 2015 o 20:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Brednie!!! Laboratorium nie zostało zamknięte przez Sanepid!!! To p. Kowalczyk podjęła decyzję o zamknięciu laboratorium na terenie szpitala przy ul. Kruczkowskiego!!! Sanepid miał zastrzeżenia, owszem, ale jaka firma opuszczając pomieszczenia w związku z końcem kontraktu zrobiłaby w nich remont?

Rozwiń
irena
irena (17 lutego 2015 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wiadmo,że marszałek nie zareaguje,bo musiałby pogrążyć kumpli i przeszkodzić im w przyszłym przejęciu majątku szpitali kolejowego i Bożego jana. ,a po to pani Kowalczyk została mianowana dyrektorem by przygotowała grunt

Rozwiń
bakteria
bakteria (17 lutego 2015 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani Górka nieco dołuje.

Pacjenci z zawałami trafiali  do szpitala kolejowego,inną sprawą jest takie czy inne leczenie.Odnośnie laboratorim to bzdety jakie opowiada to babsko są porażające.Laboratorim funkcjonowało w szpitalu i to jest meritum.Pacjentowi wymagającemu szybkich badań było obojętne czy je prowadzi Stasiek,Józek,firma zewnętrzna,ciotka Pani Górki czy kto inny.Badania wykonywane były bardzo szybko.Teraz jeżdżą na Biernackiego przez całe miasto i przypadku np. stłuczki oraz konieczności wezwania na miejsce policji czas ich dostarczenia może dochodzić do kilku godzin.

Wszystko to jakby oczywiste,ale skąd chłop z peselowskiej wsi może o tym wiedzieć.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!