niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Niedługo tędy pojedziemy. Ulica Muzyczna prawie gotowa (zdjęcia)

Autor: Dominik Smaga

Ulica Muzyczna (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Muzyczna (fot. Maciej Kaczanowski)

Jeszcze w tym tygodniu gotowa na przyjęcie ruchu powinna być przebudowana część jezdni ul. Muzycznej. Samochody zostaną tu jednak wpuszczone dopiero w drugiej połowie miesiąca.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nowy asfalt leży już na obu jezdniach ul. Muzycznej. To nie pomyłka, przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza ulica ma dwie jezdnie. Ich budowa jeszcze trwa, ale do jej końca jest blisko. – Jeśli pogoda nie będzie dokuczała, to w tym tygodniu powinna być ułożona wiążąca warstwa asfaltu – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Na tę warstwę mają być wpuszczone pojazdy i to jeszcze w październiku. A to wymusi pewne zmiany w organizacji ruchu.

Takich zmian należy się spodziewać na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z Głęboką. Pas ruchu, który służył do jazdy prosto z Narutowicza w Nadbystrzycką ma być przeznaczony wyłącznie dla skręcających w lewo w Muzyczną. Pas dla jadących prosto zostanie wyznaczony w miejscu, które wcześniej było wyłączone z ruchu, a niektórym kierowcom służyło do wpychania się przed innych. To dlatego wciąż nie ma tu wymalowanego na jezdni oznakowania.

Na samej Muzycznej do ruchu dopuszczony będzie tylko jeden pas każdej jezdni, ten bliżej wysepki. Prawe pasy będą zagrodzone, a docelowo (czyli od maja) i tak mają być zarezerwowane dla komunikacji miejskiej (jechać ma tędy linia 152).

Kierowcom jadącym od strony Głębokiej znaki nakażą skręt w lewo w ul. Szczerbowskiego, zaś dalej pojadą wyłącznie ci jadący do szkół artystycznych lub garaży. Natomiast wiosną wspomniany skręt w ma być zamknięty i to na stałe. Oznacza to, że od maja z Muzycznej w Szczerbowskiego wjadą tylko kierowcy zmierzający od strony rzeki, zaś z ul. Szczerbowskiego w Muzyczną wyjedziemy wyłącznie w kierunku Głębokiej.

Choć jezdnie będą gotowe na przyjęcie ruchu lada dzień, to otwarte zostaną później. Dlaczego? Miasto tłumaczy, że trzeba wcześniej jeszcze zbudować chodnik przynajmniej z jednej strony, koło bloków po prawej stronie (patrząc w stronę rzeki). Do tego konieczne będzie przestrojenie sygnalizacji świetlnej na samym skrzyżowaniu.

Mimo otwarcia dla ruchu ul. Muzyczna nie będzie jeszcze ukończona. Ostatnia warstwa asfaltu pojawi się wiosną, wtedy też wymalowane ma być oznakowanie jezdni. Na maj gotowy ma być też nowy most na Bystrzycy.

Ulica Muzyczna i nowy most na Bystrzycy

Użytkownik niezarejestrowany
Vermon
Zenon
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 października 2016 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Vermon: "Więcej buspasów to więcej osób w komunikacji" zastanów sie nad głupotami, które wypisujesz. Tak na poważnie się zastanów.
Rozwiń
Vermon
Vermon (11 października 2016 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Zenon I tak masz 50 km/h, po co Ci ten drugi pas ? Komunikacja powinna jeździć częściej, powinno się dążyć do zmniejszenia ruchu samochodowego oraz tych tragicznych korków. Więcej buspasów to więcej osób w komunikacji czyli tak jak najsprawniejsze metropolie działają.
Rozwiń
Zenon
Zenon (11 października 2016 o 15:55) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Linia 152 - DWA(!!) kursy na godzinę i wydzielony buspas. A wszyscy pozostali niech się tłoczą na pozostałych 50% szerokości jezdni. Rekord świata!
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2016 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan redaktor nadal widać z umiłowaniem godnym lepszej sprawy uprawia cenzurę prewencyjną i to w sytuacji, w której wystarczy tylko zapytać kto pokryje koszty odszkodowań z tytułu utraty wartości mieszkań w blokach usytuowanych bezpośrednio przy tej "arterii". Kolejny raz koszty odszkodowań pokryte zostaną z pieniędzy publicznych, czy też z kieszeni tego, który to wymyślił. Panie redaktorze, wcześniej czy później i tak rozwiążą pańskie koło podstawowej organizacji partyjnej.
Rozwiń
we are the champions
we are the champions (11 października 2016 o 10:27) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozdrawiam Lublinian! Kocham w nas to, ze znajdziemy powód do zmartwienia w każdej wiadomości. Szeroka droga - dwupasmówka pod blokami, wąska droga - czemu takie korki, nie remontują kładki na Sowinskiego - czemu nie remontują, wyremontowali - po co było remontować, nie ma buspasów - czemu MPK stoi w korku, jest buspas - tylko pod jedną linię i taxi??? Popatrzmy na siebie z boku, kochane marudy, i cieszmy się, że coś się w mieście zmienia. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!