środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Nowa władza – nowe nagrody dla nauczycieli

Dodano: 20 grudnia 2015, 08:16
Autor: ask

Minister Anna Zalewska osobiście wręczyła nagrody tylko pedagogom z województwa mazowieckiego (fot. MEN)
Minister Anna Zalewska osobiście wręczyła nagrody tylko pedagogom z województwa mazowieckiego (fot. MEN)

Punktualnie o godzinie 13 w piątek w kuratoriach oświaty w całym kraju oraz w warszawskim MEN wręczono nagrody ministra edukacji narodowej. Doceniono nauczycieli, którzy zostali pominięci podczas przyznawaniu nagród przez poprzednie władze resortu.

– O nagrodzenie nauczycieli występowaliśmy przed Dniem Edukacji Narodowej. Nagrody przyznano wtedy jednak tylko części z nich – przyznaje Jolanta Misiak z wydziału wspierania rozwoju edukacji lubelskiego Kuratorium Oświaty. – Teraz, co było decyzją dla nas bardzo miłą, ale i zaskakującą, zdecydowano o nagrodzeniu pozostałych pedagogów zaopiniowanych przez nas.

W całej Polsce minister Anna Zalewska doceniła 122 nauczycieli. Ze względu na okres przedświąteczny oraz niezwykle szybkie podjęcie decyzji, minister osobiście wręczyła nagrody tylko pedagogom z województwa mazowieckiego. Pozostali odbierali nagrody w swoich kuratoriach. Podczas uroczystości łączono się jednak z ministerstwem. Relację na żywo prowadzono także w Internecie.

Na Lubelszczyźnie nagrody otrzymało siedmiu nauczycieli. Wśród nagrodzonych znaleźli się Antoni Szostek, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu; Alina Swacha, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju; Jolanta Suchodolska, nauczycielska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie; Elżbieta Hanc, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie; Tomasz Grębski, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku; Alina Gierun, nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 5 w Chełmie oraz Grażyna Daniewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Lublinie.

Nagrody dla nauczycieli przyznawane są za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły.

folkatka
Gość
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

folkatka
folkatka (21 grudnia 2015 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

znowu publiczna kasa na tych nierobów- za normalne wypelnianie obowiazków (zapewnienie bezpieczenstwa??!!) - nagroda

Wiedziałam, że zawsze, przy takiej okazji, ktos musi napluć na nauczycieli. Idź proszę, popracuj sobie w szkole, zobaczysz co to za praca i dopiero potem pisz na ten temat.

Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2015 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem studentem,jak zostanę kiedyś nauczycielem,to będę przeciwnikiem GENDER,będę każdą lekcję rozpoczynał modlitwą,w klapie marynarki będę nosił świętą blaszkę,będę organizował uczniom wyjazdy do Lichenia,może też otrzymam nagrodę.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2015 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wielu ludzi nie może liczyć nawet na godną pensje nie mówiąc o dodatkach czy nagrodach, mimo że pracują z dziećmi, chociażby pracownicy domów kultury. Gdy szkoły mają wolne to my zajmujemy się dziećmi ( popołudniami, w ferie, wakacje, soboty a nawet niedziele) za płace minimalną czyli 1300 a 1800 pracownicy z 25 letnim stażem pracy. Na dzień działacza kultury, dostajemy upominki w postaci gadżetów reklamowych gminy czy powiatów czyli smycze, kubki, takie co rozdaje się na festynach, jarmarkach itd, nauczyciele na dzień edukacji mają nagrody finansowe i to nie małe. Tylko my to robimy bardziej z powołania oni zaś jako przykry obowiązek.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2015 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nauczyciele to biedna grypa pracownicza nie dowartościowana słabo opłacana bo nauczyciel oprucz pensji ma wiele dodatków i premii chociażby dodatek w kwocie od 100 do 700 zł za dodatkowe zajęcia. Pracownicy z braży kultury gdy nauczyciele mają wolne my zajmujemy się dziećmi, pracujemy w soboty i niedziele
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2015 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biedna pani Daniewska! Skrzywdzona i pomijana w nagrodach przez lokalne PO, z której mąż jest radnym w mieście i najbliższym współpracownikiem pana Żuka, znanym z przydzielania obfitych nagród dla ludzi pana prezydenta. Czegoś tu nie rozumiem - albo władze PiS, w uzupełnianiu listy nagród dla nauczycieli, pomyliły się personalnie, albo chcą sobie zdobyć przychylność pana radnego i odciągnąć go od współpracy z Żukiem, albo decydują rzeczywiście "merytoryczne kryteria" nagród.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!