Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2016 r.
17:40

Nowy budynek szpitala w centrum Lublina. Lepsze warunki dla pacjentów i lekarzy

17 8 A A

W czwartek wmurowano kamień węgielny pod nowy trzykondygnacyjny budynek SPSK1 w Lublinie, do którego zostanie przeniesiona Klinika Chirurgii Onkologicznej oraz poradnie chemioterapii i radioterapii. W pierwszej połowie 2018 roku będą z niego mogli korzystać pacjenci.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt erekcyjny podpisali: wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa Sławomir Sosnowski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, abp Stanisław Budzik, prof. Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Adam Borowicz, dyrektor SPSK1.

Nowy budynek przy ul. Radziwiłłowskiej 13 ma powierzchnię 4 tysięcy mkw. – Oprócz Kliniki Chirurgii Onkologicznej, kierowanej przez prof. Wojciecha Polkowskiego, znajdą się tam Zakłady Chemioterapii i Radioterapii – mówi Adam Borowicz, dyrektor SPSK 1 w Lublinie i dodaje: Zmiany te umożliwią leczenie pacjentów z chorobami onkologicznymi zgodnie z najlepszymi standardami, będą również gwarantowały kształcenie kadr medycznych w nowoczesnych warunkach.

Budynek przy ul. Radziwiłłowskiej to pierwszy etap wieloletniego projektu przebudowy i rozbudowy szpitala. Kolejne dotyczą budowy nowych obiektów i modernizacji starych przy ul. Staszica 11 i 16. Konkurs architektoniczny na koncepcję przebudowy i rozbudowy szpitala wygrała w listopadzie warszawska spółka Vamed Polska.

– Niezbędne jest przeniesienie niektórych jednostek, dotychczas ulokowanych w zabytkowych, poklasztornych pomieszczeniach do nowoczesnych, gwarantujących odpowiedni komfort pacjentom i personelowi medycznemu – zaznacza Borowicz. – W budynkach przy ul. Staszica działa kilkanaście klinik, m.in. ginekologii onkologicznej, chirurgii, chorób wewnętrznych, hematoonkologii. Tak będzie również po przebudowie. Znajdzie się tam też główny blok operacyjny i 10 sal operacyjnych. Główne wejście będzie od strony ul. Staszica, a lądowisko dla helikopterów od al. Solidarności.

Inwestycja o wartości 324 mln zł zakończy się w 2022 roku.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 12:30
JEST BISKUP JEST BATIUSZKA A GDZIE RABIN JA SIĘ PYTAM I IMAM?, ANTYSEMITYZM I KSENOFOBIA
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:41
po prostu ręce opadają, widząc takie kwiatki człowiek aż ma ochotę wesprzeć dobrą zmianę, równie kretyńską...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:38
Do tego kolejny szpital Onkologiczny, a przecież marszałek zbudował siedmiopiętrowego kolosa, który będzie stał pusty, bo onkologię ma każdy szpital i się jej nie pozbędzie, a innym poradniom i oddziałom w COZL nie przedłuża kontraktów NFZ
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:37
szpital w zakorkowanym centrum. Trzeba go było jeszcze na Litewskim zbudować... Co za kretyni...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:16
TO ma wszystko sens. Ten szpital będzie Rektora i tam będą pracować jego kumple a COZL to szpital Marszałka i tam pracują jego kumple.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 20:56
Przecież jest już Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej którego budowę wstrzymano z powodu braku funduszy , to po co wiec drugi szpital onkologiczny?! A na to fundusze sie znalazly? Jak wynika z rozmowy w panoramie lubelskiej z prorektorem M. Jabłońskim koszt szpitala wyniesie około 320 mln zł bez wyposazenia czyli koszt 1 mkw wyniesie 80 tys. zł.!? Albo pan prorektor się pomylił albo bedzie on z marmuru.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 20:43
Głupoty ciąg dalszy . Do szpitala zapraszamy na piechotę lub rowerem ! Nawet śmigłowcem nie doleci ! Ale za to studenci i kadra ma bliżej . Ci ludzie myślą tylko o swojej wygodzie !
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 18:55
Budowanie szpitala w samym centrum miasta to porażka logistyczna. Po drugie rozbudowa części onkologicznej SPSK 1 i jednoczesne niewykorzystywanie potencjału i możliwości COZL to marnotrastwo publicznych pieniędzy. Nie mam sensu robienie kolejnej radioterapii w Lublinie gdy Taba COZL nie mamco robić po 14:00.....
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 12:30
JEST BISKUP JEST BATIUSZKA A GDZIE RABIN JA SIĘ PYTAM I IMAM?, ANTYSEMITYZM I KSENOFOBIA
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:41
po prostu ręce opadają, widząc takie kwiatki człowiek aż ma ochotę wesprzeć dobrą zmianę, równie kretyńską...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:38
Do tego kolejny szpital Onkologiczny, a przecież marszałek zbudował siedmiopiętrowego kolosa, który będzie stał pusty, bo onkologię ma każdy szpital i się jej nie pozbędzie, a innym poradniom i oddziałom w COZL nie przedłuża kontraktów NFZ
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:37
szpital w zakorkowanym centrum. Trzeba go było jeszcze na Litewskim zbudować... Co za kretyni...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 10:16
TO ma wszystko sens. Ten szpital będzie Rektora i tam będą pracować jego kumple a COZL to szpital Marszałka i tam pracują jego kumple.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 20:56
Przecież jest już Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej którego budowę wstrzymano z powodu braku funduszy , to po co wiec drugi szpital onkologiczny?! A na to fundusze sie znalazly? Jak wynika z rozmowy w panoramie lubelskiej z prorektorem M. Jabłońskim koszt szpitala wyniesie około 320 mln zł bez wyposazenia czyli koszt 1 mkw wyniesie 80 tys. zł.!? Albo pan prorektor się pomylił albo bedzie on z marmuru.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 20:43
Głupoty ciąg dalszy . Do szpitala zapraszamy na piechotę lub rowerem ! Nawet śmigłowcem nie doleci ! Ale za to studenci i kadra ma bliżej . Ci ludzie myślą tylko o swojej wygodzie !
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 18:55
Budowanie szpitala w samym centrum miasta to porażka logistyczna. Po drugie rozbudowa części onkologicznej SPSK 1 i jednoczesne niewykorzystywanie potencjału i możliwości COZL to marnotrastwo publicznych pieniędzy. Nie mam sensu robienie kolejnej radioterapii w Lublinie gdy Taba COZL nie mamco robić po 14:00.....
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!