niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Od 1 marca zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie

Dodano: 17 lutego 2016, 20:06
Autor: Dominik Smaga

Nawet do poniedziałku możemy poczekać na ogłoszenie nowych rozkładów jazdy, które mają wejść w życie od 1 marca. Od nowego miesiąca niektóre linie pojadą nowymi trasami i tu pojawiła się wczoraj jedna istotna zmiana względem wcześniejszych zapowiedzi.

Niespodzianka dotyczy linii 20 i przewidzianej do uruchomienia linii 30. Jeszcze niedawno ZTM zapowiadał skrócenie trasy „dwudziestki” do Dworca Głównego PKP. Tak się jednak nie stanie i linia ta pozostanie na swojej obecnej trasie, choć godziny odjazdów się zmienią.

Nowa linia 30 pojedzie z Dworca Głównego PKP przez al. Piłsudskiego, Lipową, Al. Racławickie i al. Warszawską do Zbożowej.

Zaskoczeniem dla śledzących lokalne media nie są za to pozostałe zmiany, które mają wejść w życie 1 marca, bo wczorajszy komunikat w tej sprawie jest zbieżny z wcześniejszymi deklaracjami ZTM. Diabeł tkwić będzie w szczegółach, czyli rozkładzie jazdy, ale na tabelki z godzinami odjazdów miasto każe nam jeszcze czekać.

– Zostaną one opublikowane na naszej stronie w poniedziałek, 22 lutego – informuje Justyna Góźdź z ZTM. – Jednak będziemy się starali, aby były dostępne jeszcze przed weekendem. Rozkłady na przystankach również powinny się pojawić od 22 lutego.

Przypomnijmy: 1 marca zniknie linia 150. Dojazd do dworca zapewnić ma kursująca co 7,5 minuty linia 151 i nowa linia 30. Linia 152 nie skręci z Narutowicza w Głęboką, tylko pojedzie przez Nadbystrzycką, Zana, Filaretów i Jana Pawła II na Porębę. Linia 154 nie skręci z al. Unii Lubelskiej w Zygmuntowskie, tylko pojedzie przez Fabryczną i Wolską, a z Głębokiej skręci już w Filaretów i przez Zana, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej i Orkana dotrze do Węglina. Na Węglin przeniesie się z Poręby linia 28 zmieniając się w trolejbusową 161 wydłużoną na Felin. Rzadziej kursować ma linia 158.

Trasa linii 13 zostanie wydłużona od dworca przez Krochmalną i Jana Pawła II na Porębę bez zajazdu na Widok, wybrane kursy 16 dotrą pod Urząd Gminy Głusk, pojawi się też nowa linia trolejbusowa 157 kursująca tylko w dni powszednie (co 30 minut) na następującej trasie: Zana Leclerc, Zana, Nadbystrzycka, Krochmalna, Diamentowa, Zemborzycka, Kunickiego, Wolska, Fabryczna, Unii Lubelskiej, Lwowska, Andersa, Mełgiewska WSEI.

Dodatkowo ZTM zapowiedział wczoraj m.in. skorygowanie rozkładów linii 1 i 2, by nie jeździły stadnie przez ul. Kalinowszczyzna, dodatkowy kurs linii 8 do Krężnicy Jarej (9.45) i z powrotem (10.27), czy też zmianę nazwy przystanków Real na Młodej Polski i Koncertowa-kościół na Rondo Kilara. 

Deb0308el
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ma ktoś może jakieś inne doświadczenia? Potrzebuję nieco innego podejścia do sprawy. Deb0308 - Polecam:
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy linia 152 nie może pojechać dalej nadbystrzycką, potem Jana Pawła II i Granitową na Porębę?, na filaretów jest już mnóstwo często kursujących linii np. 26,31,32,39,42,37. Po co mi ta nowa linia 157 jak jedzie przez całe miasto na tą Mełgiewską, a z drugiej strony z mojego przystanku mogę nią dotrzeć co najwyżej do Leclerca na Zana, co zapewnia linia 161 i bardzo rzadko kursująca 19. Może by następująco zamienić te linie: 152: OS.PORĘBA -Granitowa -Jana Pawła II -Nadbystrzycka -Narutowicza -Al. Piłsudskiego -Kunickiego -Abramowicka -ABRAMOWICE 157: ZANA LECLERC -Zana -Filaretów -Jana Pawła II -Krochmalna -Diamentowa -Zemborzycka -Kunickiego -Wolska -Fabryczna -Unii Lubelskiej -Lwowska -Andersa -Mełgiewska -MEŁGIEWSKA WSEI.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!