niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Papież i "konkubina w prokuraturze. Fundacja może zrezygnować z billboardu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2014, 19:00

Plakat z Janem Pawłem II w towarzystwie rzekomej konkubiny i syna rozwścieczył obrońców katolickich wartości. W czwartek sprawa wylądowała w prokuraturze. Pomysłodawcy akcji zastanawiają się, czy z niej nie zrezygnować

Uśmiechnięty Karol Wojtyła, a tuż obok jego domniemana konkubina i syn. Jan Paweł II jest podpisany, jako Karol. Kobiecie przypisano imię Irena, a chłopiec to Adam. Całość skwitowano hasłem "Papież rozbitej rodziny”. 1 kwietnia taki billboard ma zawisnąć w Lublinie. Pieniądze na jego powieszenie Fundacja Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm zbiera w Internecie. Jak informuje na swojej stronie, wykona go jedna z warszawskich agencji reklamowych, bo "w Lublinie nie ma takich, które zechciały podjąć się instalacji”. O sprawie napisały wszystkie lubelskie media. I ruszyła lawina. W czwartek przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożyli w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Komitet zarzuca autorom bilboardu obrazę uczuć religijnych. Grozi za to do 2 lat więzienia. - Fundacja znieważyła błogosławionego Jana Pawła II napisami na bilbordzie oraz spreparowanym zdjęciem - twierdzi Ryszard Nowak z komitetu. - Nie mając żadnych dowodów twierdzi, że potajemnie żył w konkubinacie i miał dziecko. - Doniesienie w tej sprawie wpłynęło i zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. Tam zapadną decyzję, co do dalszych czynności w sprawie - informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Stanowisko dotyczące plakatu zajęli też miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości. - Działania te wymierzone są zarówno przeciw osobie Jana Pawła II, jak również przeciw wielkiej rzeszy katolików i ludzi kierujących się prawdą i szacunkiem do drugiego człowieka - napisał w specjalnym oświadczeniu Sylwester Tułajew, szef klubu PiS. I zaapelował do pomysłodawców akcji, by zrezygnowali z wieszania plakatu. Przeciwko "działaniom wymierzonym w Papieża Jana Pawła II” wystąpił także Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Takie działania uważam za co najmniej niestosowne, a wręcz szkodliwe, szczególnie w okresie zbliżającej się kanonizacji Papieża Polaka - oświadczył Krzysztof Żuk. W czwartek po południu Fundacja przyznała, że nie wyklucza rezygnacji z wieszania bilboardu. - W związku z zawiadomieniem skierowanym do prokuratury, skonsultujemy się z prawnikiem - zapowiada Tomasz Zielonka, prezes organizacji. - Dokładnie przeanalizujemy wysuwane pod naszym adresem zarzuty. Dopiero wtedy podejmiemy decyzję. Pomysłodawcy akcji zapewniają, że nie chcieli nikogo atakować, ani obrazić. Tłumaczą, że zależało im tylko "na wywołaniu dyskusji” o życiu Jana Pawła II.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin papież Jan Paweł II
Gość
Zgoda
aaa
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 czerwca 2015 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam wujka Biskupa, to niestety prawda. Kościół tuszuje wstyd ale myślę, że dla dobra ogółu nie powinno się tego rozdmuchiwać. Jak ktoś jest głębokim katolikiem to może czuć się urażony. Niestety prawda jest taka, że człowiek nie jest symbolem kultu religijnego i czy święty, czy błogosławiony, czy wniebowzięty, zawsze jest zwykłym śmiertelnikiem i z religią a tym bardziej wysławianiem jego nie może mieć nic wspólnego. Wiara opiera się na Biblii, która wyraźnie nas uczy, że możemy modlić się do Boga lub jego Syna, a nie czcić umarłych, gipsowe figurki czy pozłacane obrazki.
Rozwiń
Zgoda
Zgoda (14 kwietnia 2014 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawa teoria :) Ciekawe tylko na ile sprawdzona. Zamiast się zajmować kontrowersyjnymi bzdurami lepiej zobaczcie galerię poważnych zdjęć papieza:

judytapapp.com/jp2.php

Rozwiń
aaa
aaa (10 marca 2014 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

gdzie sie miesci ta fundacja?

jaka agencja zamieszcza te billboardy?

gdzie stoja billboardy?

kim jest zarząd fundacji?

Rozwiń
ateista
ateista (7 marca 2014 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
święty pedofili
Jan Paweł II - czy miał konkubinę i z nią dziecko mnie nie dziwi i to nie jest zabronione prawnie jednak to, że będzie świętym a będąc zwierzchnikiem kościoła katolickiego ukrywał i przymykał oczy na pedofilię swoich podwładnych jest faktem i w prawie karnym nazywa się współudział w zbrodni-przestępstwie. Dlatego też można spokojnie uznać Jana Pawła II za świętego pedofili !
Rozwiń
Stefania
Stefania (7 marca 2014 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko człowiek złej woli albo kompletny ignorant, może chcieć realizować podobne pomysły.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!