Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2017 r.
9:16

Parafia pw. Św. Rodziny w Lublinie. Trybunał Pokuty pozwolił na dwa odpusty

Autor: Zdjęcie autora aa
3 17 A A
(fot. Archiwum)

Nie jeden w roku tylko dwa odpusty zupełne będą mogli uzyskać wierni w parafii pw. Św. Rodziny na Czubach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Penitencjaria Apostolska zgodziła się na odpust ku czci św. Jana Pawła II w Lublinie, który będzie obchodzony corocznie w dniu 9 czerwca.

– Dokument z Penitencjarii Apostolskiej, która potocznie zwana jest także Trybunałem Pokuty i w imieniu Ojca Świętego udziela odpustów, datowany jest na 22 sierpnia – wyjaśnia ks. Adam Jaszcz, wicekanclerz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej. – Kilka miesięcy temu arcybiskup Stanisław Budzik zwrócił się do Stolicy Apostolskiej o przywilej drugiego odpustu dla parafii Świętej Rodziny. W prośbie wskazał dzień 9 czerwca. Właśnie tego dnia w 1987 roku św. Jan Paweł II odwiedził Lublin i parafię. 30 lat później ksiądz arcybiskup dokonał dedykacji kościoła, ostatecznie wyłączając to miejsce z pospolitej użyteczności i poświęcając je Bogu.

Dekret Penitencjarii Apostolskiej będzie obowiązywać przez 7 lat. „Bez względu na jakiekolwiek dokumenty stanowiące co innego” – czytamy w dekrecie, który jest opublikowany na stronie internetowej parafii na Czubach.

Sytuacje jest o tyle wyjątkowa, że przeważnie w danej parafii odpust jest tylko raz w roku. – Zwykle wierni uzyskują odpust w parafii w liturgiczne wspomnienie tytułu kościoła, czyli w tym przypadku w święto Świętej Rodziny – dodaje ks. Jaszcz. – Dekret Penitencjarii ustanawia jeszcze jeden dodatkowy dzień, 9 czerwca każdego roku, kiedy to właśnie w tym kościele będzie można uzyskać odpust i ofiarować go za siebie albo za osobę zmarłą. Z pewnością duszpasterze zorganizują w tym dniu uroczystości liturgiczne upamiętniające przyczyny, dla których Stolica Apostolska udzieliła wspólnocie parafialnej tej szczególne łaski.

W parafii św. Rodziny odpust parafialny odbywa się w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. 

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hihihihihi / 25 września 2017 o 14:19
ale majom robotę! hi hi hi 
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 25 września 2017 o 14:18
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 22:17
Ano widzisz: w tym towarzystwie zawsze kłamią. Jak to w KODzie...
Avatar
obywatel gorszego sortu / 24 września 2017 o 18:43
undefined napisał:
Na DK19 wywróciła się ciężarówka z trzodą. "Chodu do KODu" krzyknęły świnki i PObiegły. Gońcie je!
 A ja syłszałem że POnoć pobiegły szukać prezesa tvpiSS kurskiego z piSS.
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 18:33
Na DK19 wywróciła się ciężarówka z trzodą. "Chodu do KODu" krzyknęły świnki i PObiegły. Gońcie je!
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 18:10
Czuby !!! , i wszystko w temacie.
Avatar
rozbawiona Ilona / 24 września 2017 o 16:08
....a niech się katabasy bawią kosztem kretyńskiej tłuszczy, ale na własny rachunek, a nie dofinansowanie z kieszeni podatników...
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 15:54
CZARNE BYDŁO OKRADAJĄCE LUDZI - KLECHA DU---PCY DZIECKO; WIERNI TWIERDZĄ NIC SIĘ NIE STAŁO
Avatar
Liwia / 24 września 2017 o 14:16
Czary, mary.....  Mamy XXI wiek?
Avatar
iooioi / 24 września 2017 o 12:56
undefined napisał:
Abrakadabra - hokus pokus. Ludzie, oddajecie tym pasożytom swoją kasę - przecież dziecku za to można coś kupić
 dziecko dostaje za darmo 500+ od pustych podatników zarabiających jałmużnę
Avatar
hihihihihi / 25 września 2017 o 14:19
ale majom robotę! hi hi hi 
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 25 września 2017 o 14:18
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 22:17
Ano widzisz: w tym towarzystwie zawsze kłamią. Jak to w KODzie...
Avatar
obywatel gorszego sortu / 24 września 2017 o 18:43
undefined napisał:
Na DK19 wywróciła się ciężarówka z trzodą. "Chodu do KODu" krzyknęły świnki i PObiegły. Gońcie je!
 A ja syłszałem że POnoć pobiegły szukać prezesa tvpiSS kurskiego z piSS.
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 18:33
Na DK19 wywróciła się ciężarówka z trzodą. "Chodu do KODu" krzyknęły świnki i PObiegły. Gońcie je!
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 18:10
Czuby !!! , i wszystko w temacie.
Avatar
rozbawiona Ilona / 24 września 2017 o 16:08
....a niech się katabasy bawią kosztem kretyńskiej tłuszczy, ale na własny rachunek, a nie dofinansowanie z kieszeni podatników...
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 15:54
CZARNE BYDŁO OKRADAJĄCE LUDZI - KLECHA DU---PCY DZIECKO; WIERNI TWIERDZĄ NIC SIĘ NIE STAŁO
Avatar
Liwia / 24 września 2017 o 14:16
Czary, mary.....  Mamy XXI wiek?
Avatar
iooioi / 24 września 2017 o 12:56
undefined napisał:
Abrakadabra - hokus pokus. Ludzie, oddajecie tym pasożytom swoją kasę - przecież dziecku za to można coś kupić
 dziecko dostaje za darmo 500+ od pustych podatników zarabiających jałmużnę
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 4 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 306 44

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 7 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 19 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 11 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 110 4

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 37 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!