Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2016 r.
16:38

Pielęgniarka wyłudziła mieszkanie od chorego? "Jak ktoś mu coś polecił, on to robił "

0 4 A A

Pielęgniarka wykorzystała swojego podopiecznego i przejęła jego mieszkanie. Do takich wniosków prowadzą relacje świadków, zeznających w procesie Anny Ś. Kobieta nie przyznaje się do wyłudzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odwiedziłam Krzysztofa w szpitalu i zapytałam, czy chciał przepisać mieszkanie – wspominała wczoraj w sądzie Monika K., jedna z pielęgniarek, które opiekowały się niepełnosprawnym mężczyzną. – On zrobił się czerwony. Wstydził się. Mówił, że tego nie chciał. Nie wiedział, co robi.

Krzysztof M. mieszkał w lubelskiej dzielnicy LSM. Był chory psychicznie i fizycznie. Wymagał stałej pomocy. Opiekowała się nim m.in. 51-letnia Anna Ś. Robiła to w ramach świadczeń przyznawanych przez lubelski MOPR. Odwiedzała Krzysztofa w jego mieszkaniu, by pomagać mu w codziennych czynnościach. Według śledczych, kobieta postanowiła wykorzystać zaufanie swojego podopiecznego. Namówiła go, by przepisał na nią swoje mieszkanie.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. Anna Ś. zaproponowała ugodę i rozpoczęły się mediacje. Niedługo później Krzysztof W. zmarł. W tej sytuacji pielęgniarka musi odpowiedzieć przed sądem za wyłudzenie mieszkania i przywłaszczenie dokumentów należących do mężczyzny.

Pracownica Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie wyjaśniała wcześniej, że była wyjątkowo zaangażowana w pomoc Krzysztofowi. Pomagali jej bliscy.

– Poprosił o opiekę w zamian za mieszkanie – wyjaśniła śledczym Anna Ś. – Mówił, że czuje się bezpiecznie i nie boi się o przyszłość wiedząc, że opiekuje się nim moja rodzina.

W 2014 r. pielęgniarka i jej podopieczny pojechali do notariusza. Podpisali umowę dożywocia. Zgodnie z jej zapisami Anna Ś. miała opiekować się Krzysztofem W. do końca jego życia. W zamian dostała jego mieszkanie.

– Wiedział, że już w momencie podpisania umowy przejdzie ono na moją własność. Lekarz nie widział przeciwwskazań, by Krzysztof podpisał umowę – zapewniła prokuratora Anna Ś.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy pacjent oskarżonej leżał na oddziale onkologicznym. Odwiedziła go tam terapeutka. Mężczyzna dał jej do przeczytania akt notarialny. – Mówił, że Ania powiedziała, że jest jej to potrzebne do opieki – zeznała podczas poprzedniej rozprawy Ewa D. – Pytałam go, czy wie, co zrobił. Zdenerwował się.

Podobne zeznania dotyczące Krzysztofa W. złożyła wczoraj pielęgniarka Monika K.  – Jak ktoś mu coś polecił, on to robił – wyjaśniła kobieta. – Był łatwowierny. Kiedyś wpuścił bezdomnego do domu. Był nachodzony przez różne osoby.

Anna Ś. odpowiada nie tylko za wyłudzenie mieszkania, ale także za przywłaszczenie dowodu osobistego i dokumentacji medycznej Krzysztofa W. Nie wiadomo, jakie miała zamiary. Kobieta nie przyznaje się do winy. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2016 o 13:25
myślę że zachowanie to było mało profesjonalne i pani pielęgniarka nie zachowała się etycznie.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 08:22
najlepiej niech mieszkanie zgarnie dla siebie panstwo, zamiast dac komus kto sie opiekuje.. jeśli chory nie ma rodziny....znam osobę, która otrzymała mieszkanie wlasnie za opiekę, była na każde zawołanie, myła, opiekowala sie jeździla po lekarzach , robila zakupy gotowala sprzatala i kiedy babinka umierala swoje mieszkanie oddala wlasnie opiekunce a nie dzieciom, ktore w ogole sie nie interesowaly ! jakiez bylo oburzenie. tego czy chory zrobil to swiadomie nie bedzie wiadomo moze manipulacja bylo podpisanie dokumentow ale i sugerowanie mu czy wie co zrobil, stresujac go i wprowadzajac w zaklopotanie. tego nie dowie sie nikt, oby sprawiedliwosc zwyciezyla.
najlepiej niech mieszkanie zgarnie dla siebie panstwo, zamiast dac komus kto sie opiekuje.. jeśli chory nie ma rodziny....znam osobę, która otrzymała mieszkanie wlasnie za opiekę, była na każde zawołanie, myła, opiekowala sie jeździla po lekarzach , robila zakupy gotowala sprzatala i kiedy babinka umierala swoje mieszkanie oddala wlasnie opiekunce a nie dzieciom, ktore w ogole sie nie interesowaly ! jakiez bylo oburzenie. tego czy chory zrobil to swiadomie nie bedzie wiadomo moze manipulacja bylo podpisanie dokumentow ale i sugerowanie mu cz... rozwiń
Avatar
awaro / 14 kwietnia 2016 o 20:45

Pielęniarka nie [powinna tak postąpić.Wykorzystała chorego,bezwolnego człowieka.Najłatwiej jest wykorzystać chorego psychicznie i wiem,że są wykorzystywani nawet w szpitalu.Okradani są z żywności depozytów.Okradani są w dps prowadzonych przez zakonnice np zbierają na prezenty od pacjentów dla wielebnych.Robiła tak poza pracą to i w pracy.

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:15
Ni chu ja. Jeśli nadal mieszkał i nic się działo i dodatkowo się nim opiekowała, to mieszkanie się jej należy. Baczność!!!! RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tll
Ni chu ja. Jeśli nadal mieszkał i nic się działo i dodatkowo się nim opiekowała, to mieszkanie się jej należy. Baczność!!!! RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beal... rozwiń
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2016 o 13:25
myślę że zachowanie to było mało profesjonalne i pani pielęgniarka nie zachowała się etycznie.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 08:22
najlepiej niech mieszkanie zgarnie dla siebie panstwo, zamiast dac komus kto sie opiekuje.. jeśli chory nie ma rodziny....znam osobę, która otrzymała mieszkanie wlasnie za opiekę, była na każde zawołanie, myła, opiekowala sie jeździla po lekarzach , robila zakupy gotowala sprzatala i kiedy babinka umierala swoje mieszkanie oddala wlasnie opiekunce a nie dzieciom, ktore w ogole sie nie interesowaly ! jakiez bylo oburzenie. tego czy chory zrobil to swiadomie nie bedzie wiadomo moze manipulacja bylo podpisanie dokumentow ale i sugerowanie mu czy wie co zrobil, stresujac go i wprowadzajac w zaklopotanie. tego nie dowie sie nikt, oby sprawiedliwosc zwyciezyla.
najlepiej niech mieszkanie zgarnie dla siebie panstwo, zamiast dac komus kto sie opiekuje.. jeśli chory nie ma rodziny....znam osobę, która otrzymała mieszkanie wlasnie za opiekę, była na każde zawołanie, myła, opiekowala sie jeździla po lekarzach , robila zakupy gotowala sprzatala i kiedy babinka umierala swoje mieszkanie oddala wlasnie opiekunce a nie dzieciom, ktore w ogole sie nie interesowaly ! jakiez bylo oburzenie. tego czy chory zrobil to swiadomie nie bedzie wiadomo moze manipulacja bylo podpisanie dokumentow ale i sugerowanie mu cz... rozwiń
Avatar
awaro / 14 kwietnia 2016 o 20:45

Pielęniarka nie [powinna tak postąpić.Wykorzystała chorego,bezwolnego człowieka.Najłatwiej jest wykorzystać chorego psychicznie i wiem,że są wykorzystywani nawet w szpitalu.Okradani są z żywności depozytów.Okradani są w dps prowadzonych przez zakonnice np zbierają na prezenty od pacjentów dla wielebnych.Robiła tak poza pracą to i w pracy.

Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:15
Ni chu ja. Jeśli nadal mieszkał i nic się działo i dodatkowo się nim opiekowała, to mieszkanie się jej należy. Baczność!!!! RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tll
Ni chu ja. Jeśli nadal mieszkał i nic się działo i dodatkowo się nim opiekowała, to mieszkanie się jej należy. Baczność!!!! RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beal... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 7

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!