Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2015 r.
20:08
Edytuj ten wpis

Pielęgniarki mają dość. Protest milczenia w Lublinie

46 20 A A

W środę pielęgniarki i położne z naszego województwa, podobnie jak ich koleżanki z całej Polsce, wyszły przed szpitale w tzw. proteście milczenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chcemy, żeby nasza praca została wreszcie zauważona. Żeby została wpisana do koszyka świadczeń i była kontraktowana przez NFZ. Teraz musimy walczyć o każdą złotówkę – mówi Mariola Orłowska, przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek i położnych w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie.
Średnie wynagrodzenie pielęgniarki w naszym województwie to 2 tys. zł. W powiatowych szpitalach ich pensje są jeszcze niższe – ok. 1,5 tys. zł.

– Pielęgniarki bardzo ciężko pracują, również po nocach, więc powinny mieć wyższe zarobki. One przecież nie mogą dorobić, tak jak lekarze, w prywatnych gabinetach – zauważa pan Andrzej, pacjent szpitala przy al. Kraśnickiej.
– To na nich spoczywa cała obsługa pacjentów, a niektórzy są naprawdę w ciężkim stanie. To bardzo odpowiedzialna praca – dodaje pan Wojciech, również pacjent szpitala wojewódzkiego.

Środowy protest miał także zwrócić uwagę na rosnącą średnią wieku w tym zawodzie. W szpitalach powiatowych to 53 lata, a w Podstawowej Opiece Zdrowotnej – 63 lata.

– Jest nas coraz mniej. Od 2012 r. na emeryturę przeszło ok. 3 tysiące osób, a absolwenci, których jest ok. 120-150, nie są w stanie zapełnić tej luki – podkreśla Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu regionu lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iga / 9 sierpnia 2017 o 12:35
sama jestes nierobem...juz widze jak zapierdzielasz na kazde zawolanie przez 12 godzin z usmiechem na gębie! wysikac sie nie ma czasu ani zjesc do 15...o tej godz ludzie z pracy wychodza a polozna/pielegniarka je sniadanie i zasuwa dalej! i jeszcze widzisz w tym cos dziwnego ze ktos westchnie? my nawet prawa zjesc i napic sie nie mamy! -to jest nienormalne zebym ja sie chowala w dyzurce zeby zjesc o 15 sniadanie bo nie chce zeby ktos mnie zobaczyl bo mnie od nierobow zwyzywa! do tego nas doprowadziliscie ze czujemy sie jak psy na uwięzi! lekarze siedza i sie smieja na pol oddzialu ale tam z niczym nie pojdziecie bo "nie chcecie panu dr przeszkadzac" a za nami idziecie nawet do kuchenki oddzialowej i od jedzenia bezczelnie odrywacie!  venflon nad talerzem wywalicie i żądacie zeby wyjac w tej chwili bo wy za 2 godz wychodzicie...eh... jak tylko na chwile sie usiadzie to od razu ktos przybiega "jak nic DZIEWCZYNY nie robicie....to.." (moze cukier, moze RR..pacjentce, odwiedzajacym..itd..) - tutaj kreatywnosc nie zna granic w wymyslaniu co mozna by nam "zadać do roboty"...w koncu "SIEDZĄ NIEROBY" to im trzeba powymyslac" (ps ja niczyja dziewczynka nie jestem!), a to ze tzw"nieroby" zdychaja z glodu od rana, głowa pęka a o kregoslupie nie wspomne to juz inna kwestia! skoro takie jestesmy nieroby i tłuki po 8 latach studiow to po co do nas ze wszystkim przychodzicie? nie miniecie ani razu dyzurki...zawsze do nas zasuwacie a nie do lekarza...poza tym same jestescie lenie - w domu tez wam usluguja wszyscy? nagle zaniemoglyscie zeby sobie kocyk wyjac z walizki? dzwonicie jak na sluzace zeby "okno zamknac", "kocyk z walizki wyjac" itd...ja wystarczy ze raz pojde do kazdej pacjentki to jest ok 30 razy przejscie...a wy nawet raz nie potraficie do dyzurki bo wam sie nei chce...a na papierocha zasuwacie! nawet jak glupi dlugoois pozyczycie od piel/połk to NIE RACZYCIE odniesc tylko my mamy sobie same przyjsc go odebrac...bezczelnosc, nierobstwo to wy! nie mowie o faktycznie obloznie chorych bo tym ludziom serce oddam i 100 razy moge biegc do takiej osoby i nie pisne slowa ale 80% ludzi to wykorzystywacze, nie widzicie siebie w akcji i tego jak ludzi traktujecie a smiecie kogos nierobami nazywac
sama jestes nierobem...juz widze jak zapierdzielasz na kazde zawolanie przez 12 godzin z usmiechem na gębie! wysikac sie nie ma czasu ani zjesc do 15...o tej godz ludzie z pracy wychodza a polozna/pielegniarka je sniadanie i zasuwa dalej! i jeszcze widzisz w tym cos dziwnego ze ktos westchnie? my nawet prawa zjesc i napic sie nie mamy! -to jest nienormalne zebym ja sie chowala w dyzurce zeby zjesc o 15 sniadanie bo nie chce zeby ktos mnie zobaczyl bo mnie od nierobow zwyzywa! do tego nas doprowadziliscie ze czujemy sie jak psy na uwięzi! lek... rozwiń
Avatar
nina / 9 sierpnia 2017 o 12:10
powinnas odpowiedziec prawnie za takie oskarzenia!
Avatar
Ala / 17 grudnia 2016 o 21:37
1900 zl z mgr Ok 100-150 zl wiecej z dodatkową specjalizacją (dodatkowe lata nauki)   Z pensji musisz (co miesiąc) opłacić sladki na izby pielęgniarskie  (obowiązek ustawowy) Kupic fartuchy do pracy (niby sie naleza ze szpitala ale ja nie dostalam...) - 1fartuch 100 zl a musze miec kilka bo non stop sie brudza, spodnie,buty ktore sie cały czas niszczą  (w ok 2 lata 4 pary kupilam) Dojazdy Jedzenie (ok 14-15 godz poza domem...) Itd Plus non stop kursy i konferencje...kursy ok 300  zl do 1400 zl Specjalizacja ok 4-5tys zl To wszystko mam sobie zapewnić z pensji 1300zl na rękę...po DODATKU MINISTRA  (nie podwyżkach! Bo to zakłamanie w tv!) 1500zl Kokosy zarabiamy prawda?  Dodam ze mogę się zarazić Bóg wie czym od pacjentów, miałam  problemy z kregoslupem juz po 2 latach od ukończenia studiów więc dość szybko..., nie wspomnę o sercu i ukl moczowym  Pracuję za 3 osoby minimum (odwalam robote za siebie za salowa (tak ich mało ze zanim się pacjentka doczeka to ją wyrecze) i za lekarza...(o nich to już wole sie nie wypowiadać) dodatkowo robię różne inne dziwne rzeczy mimo iz jestem pracownikiem medycznym np myje szafki z lekami (salowa nie ma prawa dotykać sie do leków..), to co dostajesz pacjencie to moja zasługa bo to my zapewniamy wszystko w oddziale (leku, narzędzia, venflony, igly itd) -zamawiamy i po otrzymaniu wypakowujemy do szafek więc oddzial to MY! Kto da ci jesc?-ja. Zepsuje ci sie klamka w drzwiach na sali to kto ci załatwi? noo oczywiście ze ja! mimo iz ukończyłam studia medyczne (6200 godz) gdzie na lekarskim jest 5700 godz a na pedagogice 2600 godz....jestem od wszystiego tylko mało od tego co faktycznie mnie dotyczy bo nas zawodowo ograniczają a degraduja do roli cholerka wie kogo... wszechwiedzacych wszystkorobiacych tanich roboli
1900 zl z mgr Ok 100-150 zl wiecej z dodatkową specjalizacją (dodatkowe lata nauki)   Z pensji musisz (co miesiąc) opłacić sladki na izby pielęgniarskie  (obowiązek ustawowy) Kupic fartuchy do pracy (niby sie naleza ze szpitala ale ja nie dostalam...) - 1fartuch 100 zl a musze miec kilka bo non stop sie brudza, spodnie,buty ktore sie cały czas niszczą  (w ok 2 lata 4 pary kupilam) Dojazdy Jedzenie (ok 14-15 godz poza domem...) Itd Plus non stop kursy i konferencje...kursy ok 300  zl do 1400 zl Specjalizacja ok 4-5tys zl To... rozwiń
Avatar
Ja / 17 grudnia 2016 o 21:12
Jakbyś tak zapierniczal i w koncu usiadl do tej lodowatej kawy i znowu ktos by cie zawolal ciekawe czy bys sie usmiechal 12godz Ale ty pewnie non stop tyrasz...biegasz zadowolony kilkanaście gidzin i tylko czekasz na robote...uwazaj bo uwierze... jakbym nie slyszala wzdychania kobiet i przeklenstw mezczyzn w różnych miejscach pracy np w sklepie itd  niektorym sie nudzi w pracy i narzekaja a jak nam sie zdarzy wzdychac bo czlowiwk jest zmęczony to od razu wyzwiska! pod koniec dyzuru placze mi sie język ze zmęczenia, nie moge spac w nocy z bolu kregoslypa po dyz. Wiesx.. jak ja nie nam czasu nawet do 15.00 pojsc do wc a juz nie wspomne o piciu kawy!pobiegaj sobie tyle co ja to ciekawe jaki bedziesx madry! Padłbys na ryj! Jak czytam komentarze takich cham.ow jak ty którzy mysla ze nie mam prawa pic jesc i sikac w pracy to mnie mdli i odechciewa chodzix5 do pracy bo widze ze nie na dla kogo pracować, bo choćbym sie zajechala na śmierć na dyzurze to takim jak ty bedzie malo..  A najśmieszniejsze jest to ze najbardziej krytykują i domagaja się od nas ciezkiej pracy największe nieroby w swoich pracach...jak widze ze nawet butelki po wodzie nie umiecie wyrzucić do kosza tylko zostawiacie na patapetach i salowe po was sprzątają to świadczy o waszej pracowitości drodzy odwiedzajacy swoich bliskich...kladziecie sie na lozkach szpitalnych zmeczeni zyciem...a nawet na lozkach innych pacjentek... juz nie wspomnę ze nawet szklanki wody nie umiecie podac żonie.. co wiecej. .takich troskliwych mezow widzialam którzy wyjadali zonom po porodzie obiad szpitalny bo im sie w domu ugotowac nie chciało...i jeden delikwent nawet kiedys zadzwonil dzwonkiem (ktory jest dla pacjentku w sytuacji  zagrożenia zycia) na położną żeby tace po obiedzie wyniosła...zenada! wy byscie prywatne sluzace chcieli mieć..! 
Jakbyś tak zapierniczal i w koncu usiadl do tej lodowatej kawy i znowu ktos by cie zawolal ciekawe czy bys sie usmiechal 12godz Ale ty pewnie non stop tyrasz...biegasz zadowolony kilkanaście gidzin i tylko czekasz na robote...uwazaj bo uwierze... jakbym nie slyszala wzdychania kobiet i przeklenstw mezczyzn w różnych miejscach pracy np w sklepie itd  niektorym sie nudzi w pracy i narzekaja a jak nam sie zdarzy wzdychac bo czlowiwk jest zmęczony to od razu wyzwiska! pod koniec dyzuru placze mi sie język ze zmęczenia, nie moge spac w nocy z ... rozwiń
Avatar
Ja / 17 grudnia 2016 o 20:48
Ty tak serio czy tylko udajesz idiote? a czemu lekarza o materac nie poprosiłes-bogatszy więc prędzej by kupił i przyniósł i bylbys zadowolony
Avatar
magik / 28 kwietnia 2015 o 16:45
pani w rejestracji poradni chorób zakaźnych ul.Staszica to wiedźma która nie powinna być na tym stanowisku ,pomyliło się biedaczce w główce!
Avatar
KlaudiaH / 24 kwietnia 2015 o 13:52

Oj tak.... bardzo szczery i prawdziwy transparent niosą te panie.... zniszczyć łatwo, a odbudować praktycznie się nie da! Starsze pielęgniarki odejdą na emeryturę a młode skorzystają z okazji i wyjadą na program typu CuraSwiss i zostaną za granicą. I już nie wrócą, bo nie będą miały po co. 

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 15:02

Pielęgnarki nie mają łatwo. Nawet ich szefowie nie idą im na rękę i ich nie wspierają. A najgorsza to jest Naczelna z Kraśnickich.

najgorsza ? wątpię

Avatar
Anka / 23 kwietnia 2015 o 11:32

Pielęgniarki to nieroby. Żona leżała w szpitalu na porodówce i źle się czuła. Wcisnęła "guzik" w sali a z korytarza (z pokoju pielęgniarek) tekst - "KTÓRA TO ZNOWU?!... JEZU... AKURAT JAK CZŁOWIEK KAWĘ PIJE...."..... 

Na porodówkach pracują położne a nie pielęgniarki, palancie

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 08:59

no właśnie - cięzko? pracują?   ---  leżał sobie chłopak po wypadku / bez mozliwosci wstania/           

błagał przez 3 DNI pielęgniary o materac, bo przez ten który miał - czuł na plecach każdy pręt metalowy / nie spal w nocy/ - te podłe baby nie reagowały !  już miałem iśc do prasy z tym / przyniosłem mu z domu koc, ale marne to było/ ale wreszcie wymieniły                                             

Pielęgniary pogonić do roboty i przećwiczyc na okoliczność dbania o pacjentów i JAK SPRAWDZĄ SIĘ PO KILKU LATACH DAĆ PODWYŻKĘ TYLKO NAJLEPSZYM !!!

Z domu miały ten materac przynieść, czy kupić za swoją kasę?

Z domu miały ten materac przynieść, czy kupić za swoją kasę?

rozwiń
Avatar
iga / 9 sierpnia 2017 o 12:35
sama jestes nierobem...juz widze jak zapierdzielasz na kazde zawolanie przez 12 godzin z usmiechem na gębie! wysikac sie nie ma czasu ani zjesc do 15...o tej godz ludzie z pracy wychodza a polozna/pielegniarka je sniadanie i zasuwa dalej! i jeszcze widzisz w tym cos dziwnego ze ktos westchnie? my nawet prawa zjesc i napic sie nie mamy! -to jest nienormalne zebym ja sie chowala w dyzurce zeby zjesc o 15 sniadanie bo nie chce zeby ktos mnie zobaczyl bo mnie od nierobow zwyzywa! do tego nas doprowadziliscie ze czujemy sie jak psy na uwięzi! lekarze siedza i sie smieja na pol oddzialu ale tam z niczym nie pojdziecie bo "nie chcecie panu dr przeszkadzac" a za nami idziecie nawet do kuchenki oddzialowej i od jedzenia bezczelnie odrywacie!  venflon nad talerzem wywalicie i żądacie zeby wyjac w tej chwili bo wy za 2 godz wychodzicie...eh... jak tylko na chwile sie usiadzie to od razu ktos przybiega "jak nic DZIEWCZYNY nie robicie....to.." (moze cukier, moze RR..pacjentce, odwiedzajacym..itd..) - tutaj kreatywnosc nie zna granic w wymyslaniu co mozna by nam "zadać do roboty"...w koncu "SIEDZĄ NIEROBY" to im trzeba powymyslac" (ps ja niczyja dziewczynka nie jestem!), a to ze tzw"nieroby" zdychaja z glodu od rana, głowa pęka a o kregoslupie nie wspomne to juz inna kwestia! skoro takie jestesmy nieroby i tłuki po 8 latach studiow to po co do nas ze wszystkim przychodzicie? nie miniecie ani razu dyzurki...zawsze do nas zasuwacie a nie do lekarza...poza tym same jestescie lenie - w domu tez wam usluguja wszyscy? nagle zaniemoglyscie zeby sobie kocyk wyjac z walizki? dzwonicie jak na sluzace zeby "okno zamknac", "kocyk z walizki wyjac" itd...ja wystarczy ze raz pojde do kazdej pacjentki to jest ok 30 razy przejscie...a wy nawet raz nie potraficie do dyzurki bo wam sie nei chce...a na papierocha zasuwacie! nawet jak glupi dlugoois pozyczycie od piel/połk to NIE RACZYCIE odniesc tylko my mamy sobie same przyjsc go odebrac...bezczelnosc, nierobstwo to wy! nie mowie o faktycznie obloznie chorych bo tym ludziom serce oddam i 100 razy moge biegc do takiej osoby i nie pisne slowa ale 80% ludzi to wykorzystywacze, nie widzicie siebie w akcji i tego jak ludzi traktujecie a smiecie kogos nierobami nazywac
sama jestes nierobem...juz widze jak zapierdzielasz na kazde zawolanie przez 12 godzin z usmiechem na gębie! wysikac sie nie ma czasu ani zjesc do 15...o tej godz ludzie z pracy wychodza a polozna/pielegniarka je sniadanie i zasuwa dalej! i jeszcze widzisz w tym cos dziwnego ze ktos westchnie? my nawet prawa zjesc i napic sie nie mamy! -to jest nienormalne zebym ja sie chowala w dyzurce zeby zjesc o 15 sniadanie bo nie chce zeby ktos mnie zobaczyl bo mnie od nierobow zwyzywa! do tego nas doprowadziliscie ze czujemy sie jak psy na uwięzi! lek... rozwiń
Avatar
nina / 9 sierpnia 2017 o 12:10
powinnas odpowiedziec prawnie za takie oskarzenia!
Avatar
Ala / 17 grudnia 2016 o 21:37
1900 zl z mgr Ok 100-150 zl wiecej z dodatkową specjalizacją (dodatkowe lata nauki)   Z pensji musisz (co miesiąc) opłacić sladki na izby pielęgniarskie  (obowiązek ustawowy) Kupic fartuchy do pracy (niby sie naleza ze szpitala ale ja nie dostalam...) - 1fartuch 100 zl a musze miec kilka bo non stop sie brudza, spodnie,buty ktore sie cały czas niszczą  (w ok 2 lata 4 pary kupilam) Dojazdy Jedzenie (ok 14-15 godz poza domem...) Itd Plus non stop kursy i konferencje...kursy ok 300  zl do 1400 zl Specjalizacja ok 4-5tys zl To wszystko mam sobie zapewnić z pensji 1300zl na rękę...po DODATKU MINISTRA  (nie podwyżkach! Bo to zakłamanie w tv!) 1500zl Kokosy zarabiamy prawda?  Dodam ze mogę się zarazić Bóg wie czym od pacjentów, miałam  problemy z kregoslupem juz po 2 latach od ukończenia studiów więc dość szybko..., nie wspomnę o sercu i ukl moczowym  Pracuję za 3 osoby minimum (odwalam robote za siebie za salowa (tak ich mało ze zanim się pacjentka doczeka to ją wyrecze) i za lekarza...(o nich to już wole sie nie wypowiadać) dodatkowo robię różne inne dziwne rzeczy mimo iz jestem pracownikiem medycznym np myje szafki z lekami (salowa nie ma prawa dotykać sie do leków..), to co dostajesz pacjencie to moja zasługa bo to my zapewniamy wszystko w oddziale (leku, narzędzia, venflony, igly itd) -zamawiamy i po otrzymaniu wypakowujemy do szafek więc oddzial to MY! Kto da ci jesc?-ja. Zepsuje ci sie klamka w drzwiach na sali to kto ci załatwi? noo oczywiście ze ja! mimo iz ukończyłam studia medyczne (6200 godz) gdzie na lekarskim jest 5700 godz a na pedagogice 2600 godz....jestem od wszystiego tylko mało od tego co faktycznie mnie dotyczy bo nas zawodowo ograniczają a degraduja do roli cholerka wie kogo... wszechwiedzacych wszystkorobiacych tanich roboli
1900 zl z mgr Ok 100-150 zl wiecej z dodatkową specjalizacją (dodatkowe lata nauki)   Z pensji musisz (co miesiąc) opłacić sladki na izby pielęgniarskie  (obowiązek ustawowy) Kupic fartuchy do pracy (niby sie naleza ze szpitala ale ja nie dostalam...) - 1fartuch 100 zl a musze miec kilka bo non stop sie brudza, spodnie,buty ktore sie cały czas niszczą  (w ok 2 lata 4 pary kupilam) Dojazdy Jedzenie (ok 14-15 godz poza domem...) Itd Plus non stop kursy i konferencje...kursy ok 300  zl do 1400 zl Specjalizacja ok 4-5tys zl To... rozwiń
Avatar
Ja / 17 grudnia 2016 o 21:12
Jakbyś tak zapierniczal i w koncu usiadl do tej lodowatej kawy i znowu ktos by cie zawolal ciekawe czy bys sie usmiechal 12godz Ale ty pewnie non stop tyrasz...biegasz zadowolony kilkanaście gidzin i tylko czekasz na robote...uwazaj bo uwierze... jakbym nie slyszala wzdychania kobiet i przeklenstw mezczyzn w różnych miejscach pracy np w sklepie itd  niektorym sie nudzi w pracy i narzekaja a jak nam sie zdarzy wzdychac bo czlowiwk jest zmęczony to od razu wyzwiska! pod koniec dyzuru placze mi sie język ze zmęczenia, nie moge spac w nocy z bolu kregoslypa po dyz. Wiesx.. jak ja nie nam czasu nawet do 15.00 pojsc do wc a juz nie wspomne o piciu kawy!pobiegaj sobie tyle co ja to ciekawe jaki bedziesx madry! Padłbys na ryj! Jak czytam komentarze takich cham.ow jak ty którzy mysla ze nie mam prawa pic jesc i sikac w pracy to mnie mdli i odechciewa chodzix5 do pracy bo widze ze nie na dla kogo pracować, bo choćbym sie zajechala na śmierć na dyzurze to takim jak ty bedzie malo..  A najśmieszniejsze jest to ze najbardziej krytykują i domagaja się od nas ciezkiej pracy największe nieroby w swoich pracach...jak widze ze nawet butelki po wodzie nie umiecie wyrzucić do kosza tylko zostawiacie na patapetach i salowe po was sprzątają to świadczy o waszej pracowitości drodzy odwiedzajacy swoich bliskich...kladziecie sie na lozkach szpitalnych zmeczeni zyciem...a nawet na lozkach innych pacjentek... juz nie wspomnę ze nawet szklanki wody nie umiecie podac żonie.. co wiecej. .takich troskliwych mezow widzialam którzy wyjadali zonom po porodzie obiad szpitalny bo im sie w domu ugotowac nie chciało...i jeden delikwent nawet kiedys zadzwonil dzwonkiem (ktory jest dla pacjentku w sytuacji  zagrożenia zycia) na położną żeby tace po obiedzie wyniosła...zenada! wy byscie prywatne sluzace chcieli mieć..! 
Jakbyś tak zapierniczal i w koncu usiadl do tej lodowatej kawy i znowu ktos by cie zawolal ciekawe czy bys sie usmiechal 12godz Ale ty pewnie non stop tyrasz...biegasz zadowolony kilkanaście gidzin i tylko czekasz na robote...uwazaj bo uwierze... jakbym nie slyszala wzdychania kobiet i przeklenstw mezczyzn w różnych miejscach pracy np w sklepie itd  niektorym sie nudzi w pracy i narzekaja a jak nam sie zdarzy wzdychac bo czlowiwk jest zmęczony to od razu wyzwiska! pod koniec dyzuru placze mi sie język ze zmęczenia, nie moge spac w nocy z ... rozwiń
Avatar
Ja / 17 grudnia 2016 o 20:48
Ty tak serio czy tylko udajesz idiote? a czemu lekarza o materac nie poprosiłes-bogatszy więc prędzej by kupił i przyniósł i bylbys zadowolony
Avatar
magik / 28 kwietnia 2015 o 16:45
pani w rejestracji poradni chorób zakaźnych ul.Staszica to wiedźma która nie powinna być na tym stanowisku ,pomyliło się biedaczce w główce!
Avatar
KlaudiaH / 24 kwietnia 2015 o 13:52

Oj tak.... bardzo szczery i prawdziwy transparent niosą te panie.... zniszczyć łatwo, a odbudować praktycznie się nie da! Starsze pielęgniarki odejdą na emeryturę a młode skorzystają z okazji i wyjadą na program typu CuraSwiss i zostaną za granicą. I już nie wrócą, bo nie będą miały po co. 

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 15:02

Pielęgnarki nie mają łatwo. Nawet ich szefowie nie idą im na rękę i ich nie wspierają. A najgorsza to jest Naczelna z Kraśnickich.

najgorsza ? wątpię

Avatar
Anka / 23 kwietnia 2015 o 11:32

Pielęgniarki to nieroby. Żona leżała w szpitalu na porodówce i źle się czuła. Wcisnęła "guzik" w sali a z korytarza (z pokoju pielęgniarek) tekst - "KTÓRA TO ZNOWU?!... JEZU... AKURAT JAK CZŁOWIEK KAWĘ PIJE...."..... 

Na porodówkach pracują położne a nie pielęgniarki, palancie

Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 08:59

no właśnie - cięzko? pracują?   ---  leżał sobie chłopak po wypadku / bez mozliwosci wstania/           

błagał przez 3 DNI pielęgniary o materac, bo przez ten który miał - czuł na plecach każdy pręt metalowy / nie spal w nocy/ - te podłe baby nie reagowały !  już miałem iśc do prasy z tym / przyniosłem mu z domu koc, ale marne to było/ ale wreszcie wymieniły                                             

Pielęgniary pogonić do roboty i przećwiczyc na okoliczność dbania o pacjentów i JAK SPRAWDZĄ SIĘ PO KILKU LATACH DAĆ PODWYŻKĘ TYLKO NAJLEPSZYM !!!

Z domu miały ten materac przynieść, czy kupić za swoją kasę?

Z domu miały ten materac przynieść, czy kupić za swoją kasę?

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 1 0

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 7 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 16

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!