Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lipca 2016 r.
19:35

Pijany wjechał w pieszych pod halą Nova. "Kierowca i pasażer byli bardzo rozbawieni"

0 10 A A
Mężczyzna czeka na wyrok w areszcie. Zdaniem sądu, na wolności mógłby ponownie usiąść za kierownicą po pijanemu (fot. Jacek Szydłowski)
Mężczyzna czeka na wyrok w areszcie. Zdaniem sądu, na wolności mógłby ponownie usiąść za kierownicą po pijanemu (fot. Jacek Szydłowski)

Poczułam, jak samochód się o mnie ociera i jak leci nade mną kobieta – tak wypadek przed halą Nova wspominała w sądzie jedna z poszkodowanych. Kompletnie pijany kierowca omal jej nie zabił.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kierowca i pasażer byli bardzo rozbawieni, śmiali się. Nie wiedzieli, co się wokół nich dzieje. Obaj byli tak pijani, że nie byli w stanie iść. Prowadzili ich policjanci – tak 41-letnia Iwona S. relacjonowała śledczym zachowanie Rafała W. i jego kolegi chwilę po wypadku. Doszło do niego w połowie listopada ubiegłego roku. 32-latek z Łukowa wjechał swoim audi w tłum pieszych, przechodzących przez pasy przy hali Nova w Lublinie. Miał czerwone światło. Potrącił trzy osoby, z których jedna wciąż nie może się normalnie poruszać. Rafał W. odpowiada obecnie za potrącenie pieszych, spowodowanie ryzyka katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenie auta po pijanemu. Ze względu na poważne obrażenia jednej z ofiar, zarzuty mogą jeszcze zostać zaostrzone. Wskazuje na to opinia biegłych, która niedawno trafiła do sądu.

Zaledwie 4 dni przed wypadkiem Rafał W. skończył terapię po zatruciu alkoholowym. Szybko wrócił do kieliszka.

– Piłem od soboty, z niedzieli na poniedziałek wypiłem jeszcze pół litra – wyjaśniał śledczym Rafał W. – Rano pomyślałem, że pojedziemy z kolegą na jego sprawę rozwodową do Lublina.
W poniedziałek ok. 9.00 Rafał W. usiadł za kółkiem. Prowadził przez całą trasę z Łukowa.

– Myślałem, że może tym razem nic złego się nie stanie, bo już raz wjechałem w busa – tłumaczył po wypadku 32-latek. – Po drodze kupiliśmy alkohol, ale tylko kolega pił. Ja czułem, że już ledwo jadę.

W takim stanie Rafał W. wjechał na pełne przechodniów przejście. Dopiero po wypadku zorientował się, że miał czerwone światło. Nie hamował. Wyjaśniał śledczym, że kolega nie ostrzegał go przed zderzeniem, bo „ledwo na oczy widział”.

Podczas śledztwa mężczyzna całkowicie przyznał się do winy. – Takie osoby jak ja powinny być surowo karane. Gdybym był sędzią to był się zamknął w więzieniu – ocenił Rafał W.

W sądzie mężczyzna nie był już tak kategoryczny. Zastrzegał, że nie prosił dla siebie o surową karę. Podczas piątkowej rozprawy ponownie odmówił składania wyjaśnień. Proces Rafała W. powinien się zakończyć jesienią. Do tej pory sąd odwiedzi i przesłucha najciężej poszkodowaną kobietę.

Pijany kierowca wjechał w pieszych pod halą Nova

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 09:56
Coś w tym musi być, że z wyglądu twarzy policjanci nie różnią się od przestępców.
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 08:34
u***ić ręce przy nadgarstkach by więcej żadnej kierownicy nie utrzymał w łapie i po kiliszek nie sięgnął a nie jeszcze za moje podatki będzie wyciruch w więzieniu siedział,
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 07:38
Takim wycirusom nie powinno się dawać prawa jazdy. A jedyna słuszna kara to dożuwocie w kamieniołomach. Ale znając polskie sądy to zaraz go wypuszączą, ten wyjdzie, napije się, wsiądzie za kółko i jeszcze kogos zabije. Taka ta poldska "prewencja". Przecież to oczywiste, że taki się nie "naprawi". Takiego trzeba izolowac dożywotnio.
Avatar
podpis / 11 lipca 2016 o 16:48
a w którym AA takie picie? sciemniasz małolacie
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 08:41
takiego śmiecia z Łukowa powinni skazać na karę śmierci pedał jeden uwaga na takich śmieci z Łukowa
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 07:07
wjechal w pieszych pod hala nova a moze wjechal na pieszych na przejsciu pod hala nova????? co te redaktorki konczyly
Avatar
Muka / 11 lipca 2016 o 00:49
STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ! Wielka szkoda, że się te dwie parszywe gnidy nie zabiły! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki pijana hołota nie pozabija się na przydrożnych drzewach, czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy!
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 21:55
wyrwać chwasta!
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 20:39
dozywotnie zabranie prawa jazdy i wiezienie
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 20:09
Też dwa razy byłem na terapii i odtruciu alkoholowym. Raz piłem pół roku dzień w dzień a raz 9 miesięcy. Gdy odstawiłem alkohol to zaczęły się zwidy , słyszałem głosy , nie mogłem w nocy spać . Miałem delirkę i wszystko mi się trzęsło . Gdy wypiłem szklankę wódki to po 4 minutach wszystko odeszło i czułem się rewelacyjnie jak młody Bóg. Obecnie non stop piję i wiem że picie to moja pasja , mój cel w życiu :) Chodzę na spotkania Anonimowych alkoholików AA i tam pijemy na okrągło . Jeden przynosi wódkę inny wino lub piwo , ktoś inny zagrychę i zapojkę i jest rewelacyjnie jak pijemy , biesiadujemy , zakąszamy . Gdybym przestał pić znowu bym miał atak delirium tremens i wylądowałbym w szpitalu i na detoksie. A tak piję i żyję rewelacyjnie . Oczywiście nie jeżdżę autem po alkoholu i nie popieram tego !!!!
Też dwa razy byłem na terapii i odtruciu alkoholowym. Raz piłem pół roku dzień w dzień a raz 9 miesięcy. Gdy odstawiłem alkohol to zaczęły się zwidy , słyszałem głosy , nie mogłem w nocy spać . Miałem delirkę i wszystko mi się trzęsło . Gdy wypiłem szklankę wódki to po 4 minutach wszystko odeszło i czułem się rewelacyjnie jak młody Bóg. Obecnie non stop piję i wiem że picie to moja pasja , mój cel w życiu :) Chodzę na spotkania Anonimowych alkoholików AA i tam pijemy na okrągło . Jeden przynosi wódkę inny wino lub piwo , ktoś inny zagrychę ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 09:56
Coś w tym musi być, że z wyglądu twarzy policjanci nie różnią się od przestępców.
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 08:34
u***ić ręce przy nadgarstkach by więcej żadnej kierownicy nie utrzymał w łapie i po kiliszek nie sięgnął a nie jeszcze za moje podatki będzie wyciruch w więzieniu siedział,
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 07:38
Takim wycirusom nie powinno się dawać prawa jazdy. A jedyna słuszna kara to dożuwocie w kamieniołomach. Ale znając polskie sądy to zaraz go wypuszączą, ten wyjdzie, napije się, wsiądzie za kółko i jeszcze kogos zabije. Taka ta poldska "prewencja". Przecież to oczywiste, że taki się nie "naprawi". Takiego trzeba izolowac dożywotnio.
Avatar
podpis / 11 lipca 2016 o 16:48
a w którym AA takie picie? sciemniasz małolacie
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 08:41
takiego śmiecia z Łukowa powinni skazać na karę śmierci pedał jeden uwaga na takich śmieci z Łukowa
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 07:07
wjechal w pieszych pod hala nova a moze wjechal na pieszych na przejsciu pod hala nova????? co te redaktorki konczyly
Avatar
Muka / 11 lipca 2016 o 00:49
STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ! Wielka szkoda, że się te dwie parszywe gnidy nie zabiły! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki pijana hołota nie pozabija się na przydrożnych drzewach, czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy!
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 21:55
wyrwać chwasta!
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 20:39
dozywotnie zabranie prawa jazdy i wiezienie
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 20:09
Też dwa razy byłem na terapii i odtruciu alkoholowym. Raz piłem pół roku dzień w dzień a raz 9 miesięcy. Gdy odstawiłem alkohol to zaczęły się zwidy , słyszałem głosy , nie mogłem w nocy spać . Miałem delirkę i wszystko mi się trzęsło . Gdy wypiłem szklankę wódki to po 4 minutach wszystko odeszło i czułem się rewelacyjnie jak młody Bóg. Obecnie non stop piję i wiem że picie to moja pasja , mój cel w życiu :) Chodzę na spotkania Anonimowych alkoholików AA i tam pijemy na okrągło . Jeden przynosi wódkę inny wino lub piwo , ktoś inny zagrychę i zapojkę i jest rewelacyjnie jak pijemy , biesiadujemy , zakąszamy . Gdybym przestał pić znowu bym miał atak delirium tremens i wylądowałbym w szpitalu i na detoksie. A tak piję i żyję rewelacyjnie . Oczywiście nie jeżdżę autem po alkoholu i nie popieram tego !!!!
Też dwa razy byłem na terapii i odtruciu alkoholowym. Raz piłem pół roku dzień w dzień a raz 9 miesięcy. Gdy odstawiłem alkohol to zaczęły się zwidy , słyszałem głosy , nie mogłem w nocy spać . Miałem delirkę i wszystko mi się trzęsło . Gdy wypiłem szklankę wódki to po 4 minutach wszystko odeszło i czułem się rewelacyjnie jak młody Bóg. Obecnie non stop piję i wiem że picie to moja pasja , mój cel w życiu :) Chodzę na spotkania Anonimowych alkoholików AA i tam pijemy na okrągło . Jeden przynosi wódkę inny wino lub piwo , ktoś inny zagrychę ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiany w parafiach. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 5 1

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?"
25 czerwca 2018, 19:00

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na premierę filmu Czy czeka nas koniec? w reżyserii Fishera Stevensa. Produkcję z Leonardo DiCaprio zobaczymy 25 czerwca o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję 1 0

32 konie zostaną wystawione na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale w Janowie Podlaskim. Właśnie odbyła się premiera aukcyjnego katalogu.

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem
galeria

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem 14 4

Policjanci zatrzymali 72-latka, który podpalił kombajn i ciągnik należący do jego syna. Straty? 80 tys. zł.

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry
galeria

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry 0 0

MUNDIAL 2018 Po wysokiej porażce z Kolumbią selekcjoner Adam Nawałka i kapitan kadry Robert Lewandowski spotkali się z dziennikarzami. Selekcjoner nie chciał powiedzieć czy po Mundialu pożegna się z kadrą i starał się wyjaśnić przyczyny dwóch porażek na turnieju w Rosji

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka 1 2

Dawid poczuł szczypanie i dostrzegł spływającą krew. Dopiero po chwili zrozumiał, że został dźgnięty nożem w okolice serca. Ugodził go kolega, któremu teraz grozi nawet dożywocie. Na wyrok czeka także matka napastnika, która kazała mu wyrzucić narzędzie zbrodni oraz siostra, która umyła nóż.

Kino na piątkę w DDK Czechów
25 czerwca 2018, 12:00

Kino na piątkę w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza dzieci na filmowy cykl Kino za piątkę w pierwszy tydzień wakacji. Codziennie od poniedziałku 25 czerwca do piątku 29 czerwca prezentowane będą dwie produkcje filmowe.

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO®

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO® 1 0

Zapraszamy do sklepu internetowego www.krolestwodzieci.pl. Prosimy serdecznie i zachęcamy Cię, byś rozejrzał się po naszej wesołej i obfitującej w atrakcje krainie. A jest na co popatrzeć! U nas w każdym z zakątków znajdziesz mieniące się licznymi barwami, przyciągające oko oraz uwagę zabawki oraz akcesoria. Mamy ich tutaj już ponad 1500! Tak pokaźna liczba daje pewność, że każda pociecha wyszuka dla siebie coś wyjątkowego, sprawiającego jej nieskrywaną radość.

Po pijanemu wjechał w znak... przed komendą policji, a potem uciekł
galeria

Po pijanemu wjechał w znak... przed komendą policji, a potem uciekł 2 0

Pijany kierowca wjechał w znak przed komendą policji, a potem uciekł. Mundurowi szybko go znaleźli.

10 lat więzienia w Opolu Lubelskim

10 lat więzienia w Opolu Lubelskim 0 2

Dokładnie 10 lat temu ukazało się Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie utworzenia Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim

"Masakra, tragedia, żałoba narodowa". Kibice nie mogą pogodzić się z porażką
galeria
film

"Masakra, tragedia, żałoba narodowa". Kibice nie mogą pogodzić się z porażką 1 7

Reprezentanci Polski przegrali tzw. „mecz o wszystko” na mistrzostwach świata. W drugim spotkaniu biało-czerwoni zostali rozgromienie 0:3 z Kolumbią. Polscy kibice po spotkaniu byli rozczarowani wynikiem i postawą piłkarzy.

Szczęście sprzyjało mistrzowi. Start Krasnystaw zagra w IV lidze

Szczęście sprzyjało mistrzowi. Start Krasnystaw zagra w IV lidze 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Start Krasnystaw z minimalną przewagą nad Bratem Siennica Nadolna i Unią Białopole wygrał rywalizację w sezonie 2017/2018

Odkurzacze bezworkowe – na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten dla siebie?

Odkurzacze bezworkowe – na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten dla siebie? 0 0

Odkurzacz to jeden z najbardziej podstawowych sprzętów w naszym domu. Jest szczególnie ważny, gdy w naszym domu przebywają zwierzęta, które gubią sierść. Zachowanie czystych podłóg i dywanów jest kluczowe również wtedy, gdy mamy małe dziecko. Jaki odkurzacz bezworkowy warto wybrać, aby dobrze spełniał swoją rolę?

Lublin kupi grunty pod ważną miejską inwestycję. Prezydent prosi radnych o zgodę