Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 sierpnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Podpalają ekrany przy nowych drogach, kradną znaki. Najgorzej jest w weekendy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
55 23 A A

Skradzione znaki, podpalone lub rozbite ekrany dźwiękochłonne - tak po weekendach wyglądają drogi wojewódzkie. Z kolei na trasach krajowych grasują złodzieje. Specjalizują się w kablach i roślinach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najgorzej jest w weekendy. - Prawdopodobnie to młodzież wracająca z dyskotek masowo odkręca znaki. Rocznie w ten sposób ginie ich kilkaset. Ale nie tylko. Odkręcane są także śruby z barier energochłonnych na zakrętach, giną elementy odblaskowe. Co roku naprawa zniszczeń i uzupełniane oznakowana kosztuje nas 200 tys. zł. I tak jest od lat - mówi Grzegorz Dobosz, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Jeden z ostatnich aktów wandalizmu wprawił w konsternację najstarszych drogowców. - Ktoś w kilku miejscach próbował podpalić ekrany dźwiękochłonne przy prowadzącej na lotnisko w Świdniku drodze 822. Wymiana zniszczonych elementów będzie nas kosztować 100 tys. zł - dodaje dyr. Dobosz.

Wandale nie oszczędzają niczego. - Przy nowej ulicy Do Dysa i Wojtasa w Lublinie ktoś zbił siedem przezroczystych paneli w ekranach dźwiękochłonnych. Na nowe wymieni je firma, która zbudowała tę drogę - mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W większości przypadków płaci jednak miasto. - Na naprawę zniszczonych koszy na śmiecie, bujaków na placach zabaw czy ławek, co roku wydajemy ok. 20 tys. zł. Ale wandale szczególnie upodobali sobie przystanki. Na remont zdewastowanych wiat Zarząd Transportu Miejskiego wydaje rocznie co najmniej 140 tys. zł. Wandale tłuką szyby, mażą sprayami, łamią siedziska. - wylicza Joanna Bobowska z lubelskiego magistratu.
Czasami stróżom prawa uda się wykryć sprawców. - Usuwanie znaków jest wykroczeniem, za co grozi kara grzywny do 5000 zł. Jeśli z tego powodu dojdzie do wypadku, trzeba się liczyć z odpowiedzialnością karną - mówi Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

- Mnie jednak najbardziej zastanawia brak wyobraźni tych ludzi. Przecież kradzież znaku "stop” może być przyczyną śmiertelnego wypadku - dodaje dyrektor Dobosz.

Na drogach krajowych grasują z kolei złodzieje. - Ukradli blisko kilometr kabla zasilającego oświetlenie, do tego oznakowanie przy S17. Dzięki czujności pracowników obsługujących tę drogę złodzieje zostali złapani - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie. - Wcześniej z S17 skradziono 300 metrów kabla energetycznego. Sprawców nie udało się ustalić.

Z S17 znikają nie tylko kable. - Giną także rośliny. Złodzieje wykopują krzewy, drzewka i pnącza z ekranów dźwiękochłonnych. Ubytki na bieżąco uzupełniamy - dodaje Nalewajko.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Danka G / 28 sierpnia 2014 o 20:26

Dziś odkręci znak, jutro zginie taki debil.

Życzę im by ich matki, ojcowie, żony, dziewczyny były ofiarami ich debilnych wybryków.

Avatar
tund / 21 sierpnia 2014 o 15:04

25 lat kształtowania umysłów przez GW.

"Róbta co chceta". No to robio.

A dlaczego nie 25 lat religii w szkołach? Po 2 godz. tygodniowo w podstawówce, gimnazjum, liceum. A tu się okazuje, że to GW i Owsiak indoktrynują naszą młodzież. Może to źle świadczy o katechetach, skoro GW i Owsiak docierają do młodzieży a oni biedni nie. Może 1 godz. ekonomii wystarczyłaby aby wyjaśnić, że za wandali płacimy wszyscy. "Sfrustrowana i ambitna" młodzież musi się wyładować? Ciekawe rozumienie słowa ambitny. A może to Tusk jeździ po kraju i dewastuje lub żydzi, lewacy, pederaści? Na pewno cykliści. A niewiniątka z grubymi karkami wyjący i naparzający się na stadionach z niegasnącymi na ustach słowami; Polska, naród, duma, pewnie siedzą grzecznie u mamusi. ŻAŁOSNE

o nie 25 lat religii w szkołach? Po 2 godz. tygodniowo w podstawówce, gimnazjum, liceum. A tu się okazuje, że to GW i Owsiak indoktrynują naszą młodzież. Może to źle świadczy o katechetach, skoro GW i Owsiak docierają do młodzieży a oni biedni nie. Może 1 godz. ekonomii wystarczyłaby aby wyjaśnić, że za wandali płacimy wszyscy. "Sfrustrowana i ambitna" młodzież musi się wyładować? Ciekawe rozumienie słowa ambitny. A może to Tusk jeździ po kraju i dewastuje lub żydzi, lewacy, pederaści? Na pewno cykliści. A niewiniątka z grubymi karkami wyjąc... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2014 o 13:25

OBYWATELE "UCZCIWOŚCI" UCZĄ SIĘ OD "UCZCIWEJ" WŁADZY Z: PO, PiS, SLD, PSL!!CHA,CHA!

BZDURA... ta "władza" gdzieś z lat dziecięcych wyrosła. Tu, w Polsce. Z BOGOBOJNYCH, przykładnych rodzin. Tam się uczyła za młodu... nikt inny, jak "obywatele" ich wybierali... i, jak widac, godni następcy rosną zdrowo. Ryba psuje się od głowy? Też BZDURA. Bo, jeżeli reszta martwa - to i głowa martwa, więc się psuje.

Avatar
bg / 15 sierpnia 2014 o 00:45
Dzicz-a mamy się za lepszych od Rosjan czy Rumunów...
Avatar
MK / 14 sierpnia 2014 o 15:49
I po co komu były te ekrany ?

Marnotrawstwo pieniędzy , ktoś na tym nieźle zarobił ;-)
Avatar
Bobek / 14 sierpnia 2014 o 14:55

Firmy robiące nowe drogi też wiele niszczą ale o tym się milczy...

Avatar
Mirko / 14 sierpnia 2014 o 14:08

Czy w ogóle jest tu potrzebny komentarz za takiego głupka i tak w końcu zapłaci podatnik czyli potencjalny rodzic albo sam debil.

Avatar
Komediant główny / 14 sierpnia 2014 o 13:28

10 minut po całym zdarzeniu kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały Swińskiego Ryja vel Lateksowa Pałę wraz z innym osobnikiem w kominiarce pośpiesznie oddalającego się na motorynce z miejsca zdarzenia drogą na Biłgoraj,cztery radiowozy biorące udział w pościgu uległy kompletnemu zniszczeniu a los chuliganów nadal nie jest znany.

Avatar
Olo / 14 sierpnia 2014 o 13:22

Gownarzerie lac pala i patrzyc czy rowno puchnie, potem do obozu pracy na miesiac!!!

Szybko 'palikotowa kultura' zostalaby opanaowana, inaczej pojawi sie kolejna generacja zdechlakow moralnych...

Nie będzie lepiej dokąd będą tuskojeby i gumofilce przy władzy.

Avatar
df / 14 sierpnia 2014 o 13:13

Na Litwie zwykłe mandaty zaczynają się od ok.600zł, za nie zapięty pas, telefon "w łapie", i.t.p.. "GRUBSZE" to rzędu 1000-1500zł za "podwójną", przekroczenie szybkości, i.t.p.Proszę pojechać tam i trochę wziąć przykładów, gwarantuje że się poprawi.

Avatar
Danka G / 28 sierpnia 2014 o 20:26

Dziś odkręci znak, jutro zginie taki debil.

Życzę im by ich matki, ojcowie, żony, dziewczyny były ofiarami ich debilnych wybryków.

Avatar
tund / 21 sierpnia 2014 o 15:04

25 lat kształtowania umysłów przez GW.

"Róbta co chceta". No to robio.

A dlaczego nie 25 lat religii w szkołach? Po 2 godz. tygodniowo w podstawówce, gimnazjum, liceum. A tu się okazuje, że to GW i Owsiak indoktrynują naszą młodzież. Może to źle świadczy o katechetach, skoro GW i Owsiak docierają do młodzieży a oni biedni nie. Może 1 godz. ekonomii wystarczyłaby aby wyjaśnić, że za wandali płacimy wszyscy. "Sfrustrowana i ambitna" młodzież musi się wyładować? Ciekawe rozumienie słowa ambitny. A może to Tusk jeździ po kraju i dewastuje lub żydzi, lewacy, pederaści? Na pewno cykliści. A niewiniątka z grubymi karkami wyjący i naparzający się na stadionach z niegasnącymi na ustach słowami; Polska, naród, duma, pewnie siedzą grzecznie u mamusi. ŻAŁOSNE

o nie 25 lat religii w szkołach? Po 2 godz. tygodniowo w podstawówce, gimnazjum, liceum. A tu się okazuje, że to GW i Owsiak indoktrynują naszą młodzież. Może to źle świadczy o katechetach, skoro GW i Owsiak docierają do młodzieży a oni biedni nie. Może 1 godz. ekonomii wystarczyłaby aby wyjaśnić, że za wandali płacimy wszyscy. "Sfrustrowana i ambitna" młodzież musi się wyładować? Ciekawe rozumienie słowa ambitny. A może to Tusk jeździ po kraju i dewastuje lub żydzi, lewacy, pederaści? Na pewno cykliści. A niewiniątka z grubymi karkami wyjąc... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2014 o 13:25

OBYWATELE "UCZCIWOŚCI" UCZĄ SIĘ OD "UCZCIWEJ" WŁADZY Z: PO, PiS, SLD, PSL!!CHA,CHA!

BZDURA... ta "władza" gdzieś z lat dziecięcych wyrosła. Tu, w Polsce. Z BOGOBOJNYCH, przykładnych rodzin. Tam się uczyła za młodu... nikt inny, jak "obywatele" ich wybierali... i, jak widac, godni następcy rosną zdrowo. Ryba psuje się od głowy? Też BZDURA. Bo, jeżeli reszta martwa - to i głowa martwa, więc się psuje.

Avatar
bg / 15 sierpnia 2014 o 00:45
Dzicz-a mamy się za lepszych od Rosjan czy Rumunów...
Avatar
MK / 14 sierpnia 2014 o 15:49
I po co komu były te ekrany ?

Marnotrawstwo pieniędzy , ktoś na tym nieźle zarobił ;-)
Avatar
Bobek / 14 sierpnia 2014 o 14:55

Firmy robiące nowe drogi też wiele niszczą ale o tym się milczy...

Avatar
Mirko / 14 sierpnia 2014 o 14:08

Czy w ogóle jest tu potrzebny komentarz za takiego głupka i tak w końcu zapłaci podatnik czyli potencjalny rodzic albo sam debil.

Avatar
Komediant główny / 14 sierpnia 2014 o 13:28

10 minut po całym zdarzeniu kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały Swińskiego Ryja vel Lateksowa Pałę wraz z innym osobnikiem w kominiarce pośpiesznie oddalającego się na motorynce z miejsca zdarzenia drogą na Biłgoraj,cztery radiowozy biorące udział w pościgu uległy kompletnemu zniszczeniu a los chuliganów nadal nie jest znany.

Avatar
Olo / 14 sierpnia 2014 o 13:22

Gownarzerie lac pala i patrzyc czy rowno puchnie, potem do obozu pracy na miesiac!!!

Szybko 'palikotowa kultura' zostalaby opanaowana, inaczej pojawi sie kolejna generacja zdechlakow moralnych...

Nie będzie lepiej dokąd będą tuskojeby i gumofilce przy władzy.

Avatar
df / 14 sierpnia 2014 o 13:13

Na Litwie zwykłe mandaty zaczynają się od ok.600zł, za nie zapięty pas, telefon "w łapie", i.t.p.. "GRUBSZE" to rzędu 1000-1500zł za "podwójną", przekroczenie szybkości, i.t.p.Proszę pojechać tam i trochę wziąć przykładów, gwarantuje że się poprawi.

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 12 5

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 1

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół