środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Rachunki urzędników w restauracjach. Ratusz wyjaśnia wydatki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2014, 10:45
Autor: Dominik Smaga

Ratusz tłumaczy się z opłaconych służbowymi kartami wydatków w restauracjach. Kolacja za 590 zł to "kontynuacja rozmów z przedsiębiorcami, 161 zł wydano przy dyskusji o przyszłości Zakładów Tytoniowych. - Tu nie ma żadnej sensacji - mówi prezydent.

Urząd Miasta właśnie przekazał lubelskiej Fundacji Wolności opisy kilku płatności zrealizowanych służbowymi kartami magistratu. Wcześniej fundacja zażądała wyciągów z tych kart, a po ich otrzymaniu poprosiła o opisy niektórych faktur.

- Wydatki w lokalach w Lublinie nie są związane z podróżami służbowymi. Chcemy wiedzieć, co to za wydatki i z jakiej okazji - mówił Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Rachunek za ponad 2 tys. złotych z restauracji "Ulice Miasta” to efekt przyjęcia gości z partnerskich miast z Ukrainy: Iwano-Frankowska, Lwowa, Łucka, Równego i Tarnopola. Rozmowy miały miejsce po konferencji dotyczącej wydarzeń na Ukrainie w grudniu ub. r.

Na przeszło 1000 zł opiewa rachunek z restauracji 16 Stołów wystawiony w niedzielę. Ratusz tłumaczy to spotkaniem po obchodach 73. rocznicy zbrodni w Katyniu z udziałem oficjeli oraz przedstawicieli rodzin katyńskich.

W wykazie jest też 590 zł zostawione "U Fotografa”. Z opisu faktury wynika, że spotkanie prezydenta, przewodniczącego Rady Miasta i przedsiębiorców po Gali Biznesu to "kontynuacja rozpoczętych podczas gali rozmów na temat projektów i działań miasta na rzecz przedsiębiorców”.

Były też i tańsze spotkania: w restauracji Starówka zastępca prezydenta podczas rozmowy z przedstawicielem kanadyjskiego miasta partnerskiego Windsor zostawił tylko 56,75 zł. A 161 zł zapłacono w Ulicach Miasta za spotkanie przewodniczącego Rady Miasta z zarządem Zakładów Tytoniowych w styczniu ub. r., które służyło "omówieniu bieżącej sytuacji spółki i planów rozwoju”.

Ratusz stwierdza, że w takich wydatkach nie ma żadnej sensacji, a urzędnicy mówią wprost: z ważnymi gośćmi nie wypada dyskutować przy słonych paluszkach i wafelkach, lepiej zapłacić ich do restauracji, a za taką kolację jakoś trzeba zapłacić.

- To normalne w każdej firmie, że za służbowe spotkanie płaci się kartą. To zwykłe narzędzie realizacji wydatków - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Nie jest właściwe stawianie sprawy w ten sposób, że to jakieś przywileje dla rządzących. I nie zgadzam się z przedstawianiem tych danych, jako ujawnianiem sekretów. Tu wszystko jest jawne, nie ma żadnej wiedzy tajemnej i nie ma potrzeby szukania dodatkowych emocji.

Ogółem Urząd Miasta ma 19 służbowych kart, kolejne dwie są w rękach przewodniczącego Rady Miasta i jego zastępcy. Od początku zeszłego roku przy ich pomocy wydano prawie 280 tys. złotych.
  Edytuj ten wpis
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak
Gość
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (24 lipca 2014 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

obiecany list:

Od: Przemek Leniak [leniak@op.pl]
Wysłano: 24 lipca 2014 13:15
Do: 'lublin@pck.org.pl'; 'biuro@flop.lublin.pl'; 'fmn@poczta.onet.pl'; 'emaus@emaus.lublin.pl'; 'biuro@klanza.org.pl'; 'sdsinfo@go2.pl'; 'skaut@skaut.lublin.pl'; 'tacysami@op.pl'; 'biuro@fsd.lublin.pl'; 'ffm@ffm.pl'; 'spchruslanki@wp.pl'; 'los@los.lublin.pl'; 'lubelski@civitaschristiana.pl'; 'wojciech.dec@wp.pl'; 'maria.waw@op.pl'; 'jsnp-humanus@wp.pl'; 'r-prus@wp.pl'; 'mpost1@o2.pl'; 'dlajednosci@gmail.com'; 'gosiazm@op.pl'; 'wolontariatkrasnik@op.pl'; 'fal.fraktal@gmail.com'; 'michal.przepiorka@gmail.com'; 'biuro@rozwinskrzydla.org'; 'poczta@swasstella.pl'; 'pke-lublin@wp.pl'; 'biuro@rowne-szanse.org.pl'; 'biuro.friasp@gmail.com'; 'bractwo@albert.lublin.pl'; 'lubelski.klub.jezdziecki@wp.pl'; 'sowzimnedoly@wp.pl'; 'kontakt@fundacjawolnosci.org'; 'lsa@lsa.lublin.pl'; 'llot.info@gmail.pl'; 'bramawschodu@gmail.com'; 'lubelskie.ligi.futsalu@gmail.com'; 'fundacja@bonumvitae.org.pl'; 't.moro@wp.pl'; 'basia.halszka@gmail.com'; 'wdrodze@outlook.com'; 'ewelinaocek@gmail.com'; 'novarum@op.pl'; 'debitores@gmail.com'; 'info@cukrzyca.lublin.pl'; 'biuro@szkolypolskie.pl'; 'przeszloscprzyszlosci@o2.pl'; 'jestesmykropla@gmail.com'; 'anna.lukomska@interia.eu'; 'pcmlublin1@mediator.org.pl'; 'zdzislaw.niedbala@lublin.eu'; 'zdrowie@lublin.eu'; 'sport@lublin.eu'; 'centrum@mopr.lublin.pl'; 'don@mopr.lublin.pl'; 'kultura@lublin.eu'; 'pchoros@lublin.eu'; 'krzysztof.zuk@lublin.eu'; 'piotr.kowalczyk@lublin.eu'; 'jaroslaw.pakula@lublin.eu'; 'mieczyslaw.ryba@lublin.eu'; 'zbigniew.targonski@lublin.eu'; 'mariusz.banach@lublin.eu'; 'jacek.bednarczyk@lublin.eu'; 'elzbieta.dados@lublin.eu'; 'leszek.daniewski@lublin.eu'; 'piotr.dreher@lublin.eu'; 'zdzislaw.drozd@lublin.eu'; 'jan.gabka@lublin.eu'; 'marek.jakubowski@lublin.eu'; 'dariusz.jezior@lublin.eu'; 'zbigniew.jurkowski@lublin.eu'; 'wojciech.krakowski@lublin.eu'; 'michal.krawczyk@lublin.eu'; 'piotr.kuty@lublin.eu'; 'zbigniew.lawniczak@lublin.eu'; 'jadwiga.mach@lublin.eu'; 'jan.madejek@lublin.eu'; 'elzbieta.mroczkowska@lublin.eu'; 'marcin.nowak@lublin.eu'; 'tomasz.pitucha@lublin.eu'; 'stanislaw.podgorski@lublin.eu'; 'marcin.pogorzalek@lublin.eu'; 'krzysztof.siczek@lublin.eu'; 'beata.stepaniuk@lublin.eu'; 'mtsuchanowska@wp.pl'; 'sylwester@tulajew.pl'; 'marta.wcislo@lublin.eu'; 'kamila.kniaziowska@lublin.eu'
DW: 'poczta@radio.lublin.pl'; 'redakcja@radioer.pl'; 'sekretariat.lublin@tvp.pl'; 'redakcja@itvl.pl'; 'magdalena.gorostiza@itvl.pl'; 'online@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@lublin.agora.pl'; 'pmorlewski@interia.pl'; 'jerz.kowalczyk@gmail.com'; 'kalinowska@nowytydzien.pl'; 'sebastianpawlak@onet.pl'; 'justyna.dobrzynska1@wp.pl'; 'kasiazawisza92@gmail.com'; 'laskarzewski@nowytydzien.pl'; 'kaczanowski@nowytydzien.pl'; 'redakcja@naszdziennik.pl'
Temat: Poważne nieprawidłowośći w przyznawaniu funduszy miejskich rzucają cień na Wasze dobre imię.

Pan Jerzy Bisek Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału PCK
Pani Barbara Nazarkiewicz Wiceprezes ZLO PCK
Pan Bogdan Abramowicz – Wiceprezes ZLO PCK
Pani Aleksandra Wydra – Sekretarz ZLO PCK
Pan Andrzej Jurak – Członek ZLO PCK
Pan Tadeusz Jankowski – Członek ZLO PCK
Pan Marek Szymański – Członek ZLO PCK

Pan Wojciech Dec – Prezes Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich
Organizacji Pozarządowych
Pani Ewelina Jocek – Wiceprezes ZS FLOP
Pani Jolanta Bodo – Członek Zarządu ZS FLOP
Pan Marcin Sułek – Członek Zarządu ZS FLOP

 

Pan Piotr Marzęda – Prezes zarządu Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń”,. Wiceprezes ZS FLOP, Dyrektor biura FLOP
Pani Renata Dąbrowska Jagieło – Wiceprezes Fundacji RiAS „Przyjaźń”
Pani Katarzyna Barcikowska - Sekretarz Zarządu Fundacji RiAS „Przyjaźń”

Członkowie ZS FLOP

Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublina
Państwo Radni
Państwo Urzędnicy

Szanowni Państwo,

Piszę do Państwa w związku z bardzo bulwersującą sprawą uczestnictwa w komisji konkursowej dokonującej oceny formalnej ofert w konkursie na wkłady własne do projektów realizowanych ze środków spoza budżetu Miasta Lublin w pierwszym naborze - do 31 marca 2014 r. Pana Krzysztofa Jakubowskiego.
Komisja ta odbyła 1 kwietnia 2014 r. posiedzenie celem oceny formalnej ofert.

Zgodnie z informacjami znanymi publicznie Pan Jakubowski jest prezesem Fundacji Wolności zrzeszonej we FLOP jak również członkiem zarządu FLOP.
Do komisji konkursowej dostał się dzięki rekomendacji Lubelskiego oddziału PCK którego jest pracownikiem.

Pod ocenę wspomnianej komisji wpłynęły wnioski o dofinansowanie skierowane przez dwie instytucje w stosunku do których Pan Jakubowski nie mógł zachować bezstronności – były to ZS FLOP (którego jest pan jakubowski członkiem zarządu) oraz Fundacja RiAS „Przyjaźń” która jest zrzeszona we FLOP – a prezes tej fundacji jest zarazem wiceprezesem FLOP – czyli kolegą pana Jakubowskiego z zarządu.

W biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta lublin widnieję informacja że Pan Krzysztof Jakubowski uczestniczył w pracach komisji – pomimo tego że nie złożył oświadczenia o bezstronności.

Wnioski obydwu wspomnianych organizacji co do których nie zachowano bezstronności komisji konkursowej uzyskały pozytywną opinię.

W tej sytuacji zarówno Urząd Miasta Lublina, Lubelski Oddział PCK który rekomendował Krzysztofa Jakubowskiego do wspomnianej komisji jak i FLOP – Fundacja przyjaźń i wszystkie inne organizacje skupione we FLOP znalazły się jak sądzę w bardzo niezręcznej sytuacji.
Myślę że zgodzicie się ze mną Państwo że przyznawanie funduszy miejskich nie powinno się odbywać w warunkach w których można mówić co najmniej o klimacie prywaty i korupcji.
Niestety ponieważ PCK zgłosiło Krzysztofa jakubowskiego do 10 komisji miejskich zajmujących się przyznawaniem funduszy organizacjom pozarządowym – sytuacja opisana będzie się powtarzać.
W niezręcznej sytuacji może być postawiona ponownie każda z 48 organizacji zrzeszonych przez FLOP.

W mojej opinii cała ta sytuacja stawia wszystkich Państwa i organizacje które reprezentujecie w złym świetle – dlatego też właśnie piszę do Państwa zwracając Waszą uwagę na niemały problem jaki wywołuje działalność pana Jakubowskiego.
Osobiście mam wrażenie że Pan Jakubowski liczył że ponieważ pojawia się ostatnio w mediach jako osoba „rozliczająca” innych z ich działalności i promująca „jawność” to uda mu się skorzystać z mechanizmu opisywanego w popularnym powiedzeniu że „pod latarnia jest najciemniej”
Tak się jak widać nie stało.

Mam nadzieję że uzyskawszy ode mnie niniejszą informację zareagujecie Państwo stosownie do sytuacji.

Pozdrawiam
Przemysław Leniak

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (23 lipca 2014 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

chcecie dowiedzieć się jaka władza zdaniem Konrada Rękasa kradnie?
albo co się robi kiedy się wejdzie na pastwisko ;-)

http://youtu.be/Eq_sbd0mtHI?t=15m15s

szczerze polecam

 

Rozwiń
Gość
Gość (23 lipca 2014 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.

A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?


Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.

A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?

Rozbawiony Karol to ten może Kieliszkowy, co najpierw gada głupty a potem wraca do urzędu i sprawdza fakty

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (23 lipca 2014 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

obiecałem wam list do Deca, Marzędy i Żuka w sprawie działalności Jakubowskiego
pomyślałem sobie że do ardresatów należy też dołączyć zarząd Lubelkskiego oddziału okręgowego PCK który formalnie reprezentuje Jakubowski w komisjach opiniujących przyznawanie funduszy miejskich
Skład tego zarządu to:
 

Skład:

 

Jerzy Bisek – Prezes

Barbara Nazarkiewicz – Wiceprezes

Bogdan Abramowicz – Wiceprezes

Aleksandra Wydra – Sekretarz

 

Andrzej Jurak – Członek

 

Tadeusz Jankowski – Członek

Marek Szymański – Członek

ciekawe co oni na działania Jakubowskiego
w końcu bierze on udział w przyznawaniu funduszy sobie i swoim kolegom pod szyldem PCK
biorę się za pisanie listu...
pzdr.

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (23 lipca 2014 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ostatnią sprawą którą obiecałem Wam tu poruszyć jest sprawa powiązań Krzysztofa Jakubowskiego z innymi lokalnymi politykami

wspominałem wam że Jakubowski był przewodniczącym Regionu Lubelskiego partii Demokratycznej
Jakubowski od dawnych czasów jest ściśle związany z Marcinem Nowakiem i Michałem Widomskim
Marcin Nowak ma lat 38 i jest obecnie radnym Miasta Lublina działa w klubie o nazwie Wspólny Lublin
po raz pierwszy Nowak dostał się do Rady miasta w 2006 roku - startował wtedy z PO
cztery lata później dostał się do RM z PiS
ale po dwu latach zdradził i wstąpił do przybudówki PO o nazwie Wspólny lublin
jest obecnie jednym z apologetów Krzysztofa Żuka
 
na stronie radnego Nowaka są odnośniki do stron które radny poleca:
"Polecam

    lublinianka.net
    widomski.org
    krzysztofjakubowski.pl"
 

nie trzeba chyba lepszego dowodu na pokazanie powiązań obu panów
ale byłoby nieuczciwe gdybym nie przypomniał że i Krzysztof Jakubowski startował do RM z listy PiS razem ze swoim patronem Nowakiem
...
droga od Partii Demokratycznej do PiS a potem do scisłego zaplecza politycznego lubelskiego Skarabeusza łączy bardzo ścisle - ucznia i mistrza
czarna strona mocy tak ma...
pzdr.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!