Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2018 r.
19:01

Rada Kultury Przestrzeni do marszałka: Popieramy przemalowanie całego COZL

220 33 A A
Tak budynek COZL wygląda obecnie
Tak budynek COZL wygląda obecnie

– W pełni popieramy inicjatywę zmiany kolorystyki elewacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli (COZL) – pisze do marszałka województwa Rada Kultury Przestrzeni. – Chcemy, żeby na ten temat szerzej wypowiedziało się społeczeństwo – podkreśla rzeczniczka urzędu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przesłane stanowisko jest efektem spotkania, w jakim na początku grudnia na zaproszenie marszałka uczestniczyli przedstawiciele RKP, Stowarzyszenia Architektów Polskich, lubelskich mediów, a także dyrekcja placówki i projektant budynku COZL.

Jego głównym tematem była szpecąca panoramę Lublina jaskrawa, pomarańczowo-żółta kolorystyka obiektu. Chodziło o wypracowanie rozwiązań dotyczących tego, jak pomalować nową część centrum od strony ul. Jaczewskiego. Uczestniczy spotkania nie mieli jednak wątpliwości, że przemalować trzeba całość elewacji.

– Obecnie jest to jeden z najbardziej widocznych budynków w Lublinie. Jego duża kubatura w połączeniu z jaskrawą kolorystyką agresywnie wpływa na otoczenie i panoramy miasta. Jesteśmy przekonani, że przemalowanie elewacji z jaskrawych barw: pomarańczowej i żółtej oraz brązowej powinna dotyczyć całego budynku, a nie tylko nowej części – pisze do marszałka Jan Kamiński, przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni.

Do stanowiska dołączone są wizualizacje budynku w bardziej stonowanych barwach autorstwa studenta KUL Mateusza Paśnika. Prezentowaliśmy je tuż po grudniowym spotkaniu.

– Przetestowaliśmy jak będzie wyglądał budynek, jeśli istniejące barwy zostaną zastąpione kolorami bieli i szarości z ewentualnymi drobnymi akcentami kolorystycznymi. Taka paleta kolorów o jasnych barwach jest najbardziej popularna dla szpitali w Polsce. Przyczyni się również do poprawy wyglądu obiektu i zmniejszenia jego dominacji w krajobrazie, wtapiając budynek w panoramę miasta – czytamy w piśmie.

– To pierwsza opinia, jaką o trzymaliśmy po spotkaniu. Mamy nadzieję, że zapoczątkuje ona dyskusję. Musimy to skonsultować m.in. z projektantem i architektami. Chcemy, żeby na ten temat szerzej mogło wypowiedzieć się społeczeństwo. Będziemy starali się wybrać najbardziej ekonomiczny wariant – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. Jak dodaje, jak na razie nie zaplanowano kolejnych spotkań w tej sprawie.

Według szacunków dyrekcji COZL, przemalowanie budynku może kosztować ok. 1,5-2 mln zł.

Zmiana koloru COZL (wizualizacje)

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 20:16
+1
W pełni popieram stanowisko Rady. Cyrkowe kolory nie powinny dalej szpecić miasta. Nie stać nas na to!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 16:42
Maszkron do przemalowania!!! Tylko niech zapłacą Ci, którzy kolor wybrali i zmienili projekt. Gdzie kara za oszpecenie miasta? Tym, którym się podoba serdecznie współczuję braku poczucia estetyki.
Avatar
gosc / 4 stycznia 2018 o 13:07
szpital jest tak biedny, ze kulinski zarzadał od zwiazków zawodowych zgody na przekazanie funduszu socjalnego na ratowanie szpitala stosujac swoja stara technike szantażu. albo dacie te pieniadze albo zamkniemy rehabilitacje bo jest nieretowna. Więc skąd pieniądze na malowanie??? 
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:07
A może najpierw wykończyć i oddać do użytku tego giganta??
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:39
Ten kto podjął decyzję o takich kolorach bez ich uzgodnienia z UM i architektami niech ze swojej pensji pokryje koszta przemalowania ogromnego budynku. Ja nie życzę sobie aby z mojej kieszeni- podatnika kolejni idioci wyciągali pieniądze.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:11
jak dla mnie to ten kolor jest bardzo ładny ja bym nic nie zmieniał
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:40
Cała Rada KULtury powinna przedstawić zaświadczenie od PSYCHIATRY potwierdzające KWALIFIKACJE PSYCHICZNE do zajmowanych stołków!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:29
Nie ma pilniejszych rzeczy do zrobienia Wydadzą 500 tyś na malowanie a chodniki dalej będą straszyć Masakra..
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 08:14
Jak ktoś nie widzi w tym syfu to może powinien się do Doniecka przeprowadzić ??? Tam takich ludzi z upodobaniem do kiczu jest najwięcej....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 08:12
Brawo RKP !!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 16:42
Maszkron do przemalowania!!! Tylko niech zapłacą Ci, którzy kolor wybrali i zmienili projekt. Gdzie kara za oszpecenie miasta? Tym, którym się podoba serdecznie współczuję braku poczucia estetyki.
Avatar
gosc / 4 stycznia 2018 o 13:07
szpital jest tak biedny, ze kulinski zarzadał od zwiazków zawodowych zgody na przekazanie funduszu socjalnego na ratowanie szpitala stosujac swoja stara technike szantażu. albo dacie te pieniadze albo zamkniemy rehabilitacje bo jest nieretowna. Więc skąd pieniądze na malowanie??? 
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:07
A może najpierw wykończyć i oddać do użytku tego giganta??
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:39
Ten kto podjął decyzję o takich kolorach bez ich uzgodnienia z UM i architektami niech ze swojej pensji pokryje koszta przemalowania ogromnego budynku. Ja nie życzę sobie aby z mojej kieszeni- podatnika kolejni idioci wyciągali pieniądze.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:11
jak dla mnie to ten kolor jest bardzo ładny ja bym nic nie zmieniał
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:40
Cała Rada KULtury powinna przedstawić zaświadczenie od PSYCHIATRY potwierdzające KWALIFIKACJE PSYCHICZNE do zajmowanych stołków!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:29
Nie ma pilniejszych rzeczy do zrobienia Wydadzą 500 tyś na malowanie a chodniki dalej będą straszyć Masakra..
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 08:14
Jak ktoś nie widzi w tym syfu to może powinien się do Doniecka przeprowadzić ??? Tam takich ludzi z upodobaniem do kiczu jest najwięcej....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 08:12
Brawo RKP !!!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 08:08
EKONOMICZNI DYLETANCI - kim trzeba być, żeby wydawać publiczne środki na malowanie elewacji, podczas gdy zadłużony szpital boryka się z gigantycznymi finansowymi i strukturalnymi problemami... ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI ?
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 109 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 79 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 7 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 87 22

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach